200-megapikselowe zdjęcie zrobione przez Galaxy S23 Ultra może zaskoczyć

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2023 r. o 12:17 UTC+01:00

The Galaxy S23 Ultra wyświetlany jest nowy ISOCELL HP2 matrycę aparatu i po raz pierwszy flagowiec z serii S przeskakuje do rozdzielczości 200 megapikseli. Wygląda na to, że Samsung wrócił do megapikselowej walki, ale nie chodzi tylko o liczby. Mówi się, że Galaxy S23 Ultra jest w stanie robić niesamowite zdjęcia, a rzekoma próbka aparatu nadaje tej teorii dużą wagę.

Mówi się, że przykładowe zdjęcie, które widzisz poniżej, zostało zrobione przez główny aparat 200 MP Galaxy S23 Ultra. Może na to nie wygląda, ale nie jest to teleobiektyw z 5-krotnym lub 10-krotnym zoomem. Zamiast tego źródło twierdzi, że jest to zwykłe zdjęcie o rozdzielczości 200 MP, które zostało później powiększone w 12-krotnym powiększeniu i przycięte za pomocą edytora zdjęć. Zastosowana metoda jest niejasna i nie ma wzmianki o aplikacji do edycji zdjęć, ale o to chodzi. (przez @UniverseIce)

Aparat Galaxy S23 Ultra rejestruje niesamowity poziom szczegółowości

To rzekome przykładowe zdjęcie głównego aparatu Galaxy S23 Ultra o rozdzielczości 200 MP pokazuje niesamowity poziom szczegółowości, jaki może uchwycić nadchodzący flagowiec. Obraz jest ostry, bez oversamplingu, szumów i innych artefaktów wizualnych, które zwykle pojawiają się podczas powiększania zdjęcia zrobionego innym czujnikiem. To prawie tak, jakby nie było żadnego haczyka.

ISOCELL HP2 to 1/1,3-calowy czujnik z pikselami o wielkości 0,6 mikrona. Dzięki funkcji Super QPD (Quad Phase Detection) obiecuje szybszy i lepszy autofokus w warunkach słabego oświetlenia. Samsunga wyciekły materiały promocyjne już drażnił fotografię Galaxy S23 Ultra w słabym świetle i jasne jest, że ten nowy czujnik będzie jednym z głównych punktów sprzedaży nadchodzącego flagowca.

Samsung zaprezentuje Galaxy S23 Ultra 1 lutego na Unpacked. Firma już ma przyjmowanie rezerwacji na urządzenie (a także Galaxy Book 3), a pierwsi użytkownicy skorzystają z kredytu Samsung w wysokości 50 USD lub 100 USD, jeśli zamówią w przedsprzedaży zarówno telefon Galaxy S23, jak i laptop Galaxy Book 3.

Leave a Comment