50 Hells Angels stanie przed sądem pod zarzutem prostytucji, morderstwa, handlu ludźmi i innych przestępstw w Hiszpanii

Hiszpański proces Aniołów Piekieł
Przywódca gangu Hells Angels Frank Hanebuth, obywatel Niemiec, pierwszy rząd, po lewej, siedzi z innymi w sądzie krajowym San Fernando de Henares, niedaleko Madrytu, Hiszpania, 23 stycznia 2023 r.

Zip Aragon/AP


„Prostytucja, handel narkotykami, posiadanie i handel bronią, wymuszenia, a także różne formy przemocy, w tym zabójstwa” to tylko niektóre przestępstwa zarzucane w 150-stronicowym akcie oskarżenia przeciwko 50 członkom kapituły Hells Angels, który działał na hiszpańskiej Majorce w latach 2009-2013.

W poniedziałek w Madrycie rozpoczął się proces przeciwko byłemu menedżerowi klubu Frankowi Hanebuthowi i 49 domniemanym międzynarodowym współpracownikom.

Według hiszpańskich prokuratorów Hells Angels zorganizowali nielegalną działalność na Majorce pod przywództwem Hanebutha. Rzekomo wymienił członków, którzy następnie popełnili przestępstwa w popularnych miejscach turystycznych, w tym wymuszenia, stręczycielstwo, nielegalne posiadanie broni palnej i rabunki.

Hiszpański proces Aniołów Piekieł
Lider gangu Hells Angels, Frank Hanebuth, obywatel Niemiec z lewej strony, przybywa do sądu krajowego w San Fernando de Henares, niedaleko Madrytu, Hiszpania, 23 stycznia 2023 r.

Paul White/AP


Hanebuth pojawił się w sądzie na godzinę przed planowanym czasem rozpoczęcia rozprawy. Na sali sądowej obecnych było łącznie 46 oskarżonych, a trzech innych musiało zeznawać za pośrednictwem wideokonferencji.

Rozpoczęcie rozprawy zostało opóźnione, ponieważ prawnicy próbowali negocjować ugody dla niektórych oskarżonych. Nie było od razu jasne, czy adwokat Hanebutha był wśród osób ubiegających się o ugodę.

Hiszpańscy prokuratorzy domagają się 13 lat więzienia dla Hanebutha pod zarzutem przynależności do organizacji przestępczej, prania brudnych pieniędzy i nielegalnego posiadania broni palnej. Żądają również grzywny w wysokości 4,5 miliona dolarów za pranie brudnych pieniędzy.

Inni domniemani czołowi członkowie grupy są oskarżeni o prowadzenie kręgu prostytucji i handel narkotykami i grozi im do 38 lat więzienia.

Hiszpańskie Anioły Piekieł
Na tym zdjęciu z 23 lipca 2013 r. hiszpańska straż cywilna usuwa motocykl z willi w Palma de Mallorca w Hiszpanii po tym, jak hiszpańska policja poinformowała o aresztowaniu ponad dwudziestu członków gangu motocyklowego Hells Angels na śródziemnomorskiej wyspie wypoczynkowej Majorka. .

AP


Według hiszpańskiej gazety 20 minut, akt oskarżenia wymienił prostytucję jako jedno z głównych źródeł dochodu grupy, oskarżając członków o wykorzystywanie i zmuszanie kobiet, które pracowały w prywatnych klubach należących do oddziału Hells Angels.

Prokuratorzy twierdzili, że kobiety były nawet poddawane chirurgii plastycznej wyłącznie w celu „uczynienia ich bardziej produktywnymi i uzyskania większych zysków ze swojej działalności”.

Proces ma potrwać kilka tygodni.


Leave a Comment