64-letnia Angela Bassett jest PIERWSZĄ gwiazdą nominowaną do Oscara za film Marvela

Nominacje do Oscara 2023: 64-letnia Angela Bassett jest PIERWSZĄ aktorką nominowaną do filmu Marvela za Czarną panterę: Wakanda Forever.

Angela Bassett dotarła tam, gdzie nie dotarła żadna postać Marvela. We wtorek gwiazda otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę królowej Ramonda w filmie Czarna Pantera: Wakanda Forever.

Historyczny ukłon uczynił ją pierwszą kobietą, pierwszą osobą kolorową i pierwszym aktorem Marvel Studios, który otrzymał nominację do Oscara za adaptację komiksu.

W wieku 64 lat jest drugą najstarszą czarnoskórą kobietą nominowaną do Oscara, po Ruby Dee, która była nominowana w wieku 84 lat za film American Gangster z 2007 roku.

Historia: 64-letnia Angela Bassett przeszła do historii jako pierwsza gwiazda Marvela nominowana do Oscara za rolę w filmie Marvela.  Jest także pierwszą kobietą nominowaną do roli w filmie opartym na komiksie

Historia: 64-letnia Angela Bassett przeszła do historii jako pierwsza gwiazda Marvela nominowana do Oscara za rolę w filmie Marvela. Jest także pierwszą kobietą nominowaną do roli w filmie opartym na komiksie

Gwiazda 9-1-1 wchodzi do wyścigu jako numer jeden.

Za swój występ zdobyła już Złote Globy i Critics Choice Awards.

Ponadto absolwent Yale był nominowany do nagrody NAACP Image Award, Screen Actors Guild Award oraz British Academy of Film and Television Arts Award.

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Angela zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę królowej Ramonda w Black Panther: Wakanda Forever

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Angela zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę królowej Ramonda w Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever zdobyła cztery inne nominacje, w tym za najlepszy makijaż i stylizację, najlepsze kostiumy, najlepsze efekty wizualne i najlepszą piosenkę do utworu Lift Me Up, którego współautorem i wykonawcą jest Rihanna.

Była to druga nominacja Angeli do Oscara. Była nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki za rolę Tiny Turner w What’s Love Got To Do With It?

W wywiadzie dla okładki z listopada 2022 r różnorodność, Aktor wyznał, że wykorzystał swój żal po śmierci gwiazdy Czarnej Pantery, Chadwicka Bosemana w sierpniu 2020 roku, aby wzbogacić swój występ w przygodowej grze akcji.

Po pierwsze: Historyczny ukłon uczynił ją pierwszą kolorową osobą nominowaną do Oscara za rolę w adaptacji kreskówki.

Po pierwsze: Historyczny ukłon uczynił ją pierwszą kolorową osobą nominowaną do Oscara za rolę w adaptacji kreskówki.

Po drugie: To drugi Oscar Angeli.  Była nominowana w 1994 roku za rolę Tiny Turner w What's Love Got to Do With It?

Po drugie: To drugi Oscar Angeli. Była nominowana w 1994 roku za rolę Tiny Turner w What’s Love Got to Do With It?

‘Użyj tego. Zrób z tego coś dobrego – upomniał. ‘Doświadczasz tego. Nie wstydź się tego. To część życia.

„Łzy, które widzisz, pokazują miłość, którą czuję, lub sprawiedliwość, której żądam, chcę, szukam lub pragnę”.

Podczas swojego przemówienia o przyjęciu Złotego Globu Angela złożyła hołd zmarłemu aktorowi, który ponownie zmarł na raka okrężnicy.

Frontrunner: Angela bierze udział w wyścigu jako frontrunner.  Za swoją rolę zdobyła już Złote Globy i nagrody Critics Choice Awards, a także była nominowana do NAACP Image Award, SAG i BAFTA.

Frontrunner: Angela bierze udział w wyścigu jako frontrunner. Za swoją rolę zdobyła już Złote Globy i nagrody Critics Choice Awards, a także była nominowana do NAACP Image Award, SAG i BAFTA.

„Płacz może nadejść wieczorem, ale radość nadchodzi rano”.

„Rozpoczęliśmy tę podróż razem z miłością, smuciliśmy się, kochaliśmy, leczyliśmy i każdego dnia otaczało nas światło i duch Chadwicka Bosemana”.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii rozdania Oscarów, która odbędzie się 12 marca.

Reklama

Leave a Comment