Adalberto Mondesi wytransferowany do Red Sox

BOSTON – Menedżer Red Sox, Chaim Bloom, kontynuował swoje wysiłki, aby wzmocnić swój zespół w środku pola, pozyskując utalentowanego, ale często kontuzjowanego infieldera Wojciecha Mondesiego Wtorek w handlu z Royals.

W zamian Red Sox wysłał lewicowego pomocnika Josha Taylora – również zawodnika z historią kontuzji – do Kansas City. W ramach wymiany Red Sox otrzyma również nazwisko gracza lub względy finansowe.

Mondesi będzie zawodnikiem Red Sox, który prowadził Majors w trójkach (10) w 2019 roku i ukradł bazy (24) w 2020 roku, ale nie rzucał dużo w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Ponieważ w tym sezonie wchodzą w grę zmiany zasad powinien zwiększyć skradzione bazyGracz taki jak Mondesi jest bardziej wartościowy, jeśli może pozostać zdrowy.

Mondesi zerwał lewe ACL 26 kwietnia 2022 roku, kończąc sezon. Zwykle powrót sportowca po kontuzji ACL zajmuje około dziewięciu miesięcy, co stawia Mondesa na cel, aby był gotowy do wiosennego treningu.

Mondesi rozpoczął w swojej karierze 241 gier na shortstopie, 64 gry na drugiej bazie i 20 gier na trzeciej bazie. Chociaż Hernández zaliczył zaledwie 64 krótkie starty w porównaniu do 187 innych, Bloom powiedział ostatnio, że weteran jest plusem obrońcy, gdziekolwiek gra. Cora zachwycała się szybkością pierwszego kroku Hernándeza na shortstopie.

Przez ostatnie dwa sezony Hernández był pierwszobazowym Bostonu. Ale po tym, jak Xander Bogaerts odszedł z wolnej agencji, a Trevor Story przeszedł operację prawego łokcia, która wyklucza go na czas nieokreślony, Sox zdecydowali się przenieść Hernándeza z powrotem na pole bramkowe. zgodzić się na porozumienie z wolnym agentem Adamem Duvallem w środkowym polu. Hernández powiedział kilka dni temu, że woli grać w bramce, ponieważ lubi grać w szybszym tempie.

Dodanie Duvalla na rok za 7 milionów dolarów nie jest oficjalne, ponieważ transakcja jest w toku. Ale dopasowanie pozycji do gracza jest w końcu przedmiotem zainteresowania Cory.

Skład mógłby wyglądać mniej więcej tak:

Masataka Yoshida, LF
Kiké Hernández, SS-2B
Rafael Devers, 3B
Justin Turner, DH
Alex Verdugo, RF
Adam Duvall CF
Domy Tristona, 1B
Adalberto Mondesi, SS-2B
Reese McGuire, C

Rover Christian Arroyo, skrzydłowy Rob Refsnyder i Connor Wong byliby dostępni z ławki. Środkowy obrońca Bobby Dalbec i zapolowy Jarren Duran również będą walczyć o miejsca.

Syn byłego zapolowego MLB, Raula Mondesa, Adalberto był nękany kontuzjami przez całą swoją karierę, grając w zaledwie 358 meczach i występując przez siedem sezonów, wszystkie z Royals. Po sezonie 2023 może zostać wolnym agentem. Po swoim słynnym debiucie w MLB dla Kansas City w World Series 2015, Mondesi opublikował linię ukośną .244/.280/.408 z 38 homerami i 133 skradzionymi bazami w wielkich ligach.

Taylor był dominującym leworęcznym miotaczem dla Red Sox w 2021 roku, ale w ogóle nie grał w Majors w 22 roku z powodu kontuzji pleców. Ma 3,69 ERA z 129 K w 102 1/3 rund obejmujących 121 występów (jeden start) dla Red Sox w ciągu trzech sezonów (2019-2021). Southpaw, który 2 marca kończy 30 lat, można kontrolować do 2025 roku.

Thomas Harrigan przyczynił się do powstania tej historii.

Leave a Comment