Afgańskie grupy opozycyjne są oburzone personelem ONZ sfotografowanym pod flagą talibów

The ONZ przeprosiła po tym, jak członkowie personelu robili zdjęcia pod flagami talibów podczas wizyty w Afganistanie.

„Jesteśmy świadomi tego zdjęcia, które zostało zrobione, gdy zastępca sekretarza generalnego spotykał się z de facto przywódcami Afganistanu” – powiedział Fox News Digital Stéphane Dujarric, rzecznik sekretarza generalnego ONZ. „Jego ochroniarze zabrali go na to spotkanie i czekali obok”.

„To zdjęcie nigdy nie powinno było zostać zrobione” – nalegał Dujarric. – To był błąd i przepraszamy za niego.

Obrazy po raz pierwszy pojawiły się w mediach społecznościowych w czwartek wieczorem, pokazując Personel ONZ w Kabulu robienie zdjęć pod flagami talibów.

9 AFGAŃCZYKÓW OPUBLIKOWANYCH ZA PRZESTĘPSTWA PODCZAS NOWYCH WYBORÓW

Podsekretarz generalny Amina Mohammad, najwyższy rangą urzędnik ONZ, odwiedziła Afganistan, aby zająć się kwestiami dotyczącymi praw kobiet w tym kraju – szczególnie dostęp do szkolnictwa wyższego i ograniczeń dotyczących kobiet w miejscu pracy.

Delegacja jest najwyższą grupą urzędników, którzy odwiedzili kraj od czasu dojścia talibów do władzy w 2021 roku.

Mohammad chciał rozmawiać z wyższymi przywódcami talibów, aby przekonać ich do cofnięcia ograniczeń. zagrożone operacje humanitarne ponieważ kobiety nie mogą uczestniczyć, według BBC.

PENTAGON UNIKA PYTANIA O ZGODĘ AFGAŃSKICH SOJUSZNIKÓW, KTÓRZY NIELEGALNIE PRZEKROCZYLI GRANICĘ: „TO TORTURA”

Ali Maisam Nazary, szef spraw zagranicznych Afgańskiego Narodowego Frontu Oporu, opublikował zdjęcia i nazwał je „niewrażliwymi”.

„Personel ONZ w Kabulu robiący zdjęcie z flagą grupy terrorystycznej stawia pod znakiem zapytania bezstronność i integralność ONZ” – napisał Nazary. „Uprzejmie prosimy Antonio Guterresa o przyjrzenie się tej sprawie i UNAMA News, aby uniknąć tak wrażliwych działań, które mogłyby nadszarpnąć jego reputację”.

Pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych talibów Amir Khan Muttaqi spotyka się z delegatami ONZ w Kabulu w Afganistanie.
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych talibów / materiały informacyjne za pośrednictwem Reutera)

Osobno Nazary powiedział Fox News Digital, że zdjęcia były „niefortunne” i powtórzył obawy dotyczące bezstronności i uczciwości ONZ.

„Ma to miejsce, gdy talibscy terroryści pozwalają Afganistanowi stać się centrum międzynarodowego terroryzmu i zwiększają ucisk obywateli, zwłaszcza kobiet” – powiedział Nazary. „Takie czyny każą nam kwestionować bezstronność i integralność Organizacji Narodów Zjednoczonych w Afganistanie i prosimy sekretarza generalnego Guterresa o zbadanie sprawy i zapobieżenie stronniczym działaniom personelu ONZ odwiedzającego Afganistan w przyszłości”.

KABUL DOM BYŁEJ AFGAŃSKIEJ KOBIETY POSIADAJĄCEJ ZGODĘ Z PRAWEM BROŃ W DOMU ZSZOKOWANYM

Suhaila ShaheenaWybrany przedstawiciel talibów w ONZ i były rzecznik talibów powiedział Fox News Digital, że słowa na fladze talibów należą do „muzułmanów na całym świecie”.

Rzecznik afgańskich talibów Suhail Shaheen przemawia na wspólnej konferencji prasowej w Moskwie.

Rzecznik afgańskich talibów Suhail Shaheen przemawia na wspólnej konferencji prasowej w Moskwie.
(AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool, File)

„Słowa wypisane na białym płótnie to słowa, w które wierzą muzułmanie na całym świecie, to znaczy, że nie ma Boga prócz Allaha, Mahomet (pokój z nim) jest prorokiem Allaha” – powiedział Shaheen. „Należy do wszystkich muzułmanów, a nie do jednego narodu czy rządu”.

„Każdy, kto w to nie wierzy, nie nazywa siebie muzułmaninem lub mówi coś przeciwko temu, popełnia bluźnierstwo” – dodał.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Delegacja ONZ spotkała się z pełniącym obowiązki ministra spraw zagranicznych Amirem Khanem Muttaqiem, który podkreślił potrzebę międzynarodowego uznania w celu wzmocnienia pozycji rządu i zniesienia sankcji ograniczających finansowanie rządowe.

Chris Massaro z Fox News przyczynił się do powstania tego artykułu.

Leave a Comment