Afrykańska uczennica umiera mniej niż 30 minut po tym, jak czarna mamba ugryzła ją w klasie: raport

A uczennica w Afryce podobno zmarł w ciągu 30 minut od ukąszenia przez jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie.

17-letnia Melody Chiputura została ugryziona przez czarną mambę w swojej klasie w Rushinga High School w Zimbabwe po tym, jak wąż rzucił się na jej udo. – poinformował Herald-Zimbabwe.

„Uczniowie odkryli węża i wszyscy wpadli w panikę, niektórzy wyskoczyli przez okna” – powiedział nauczyciel Christopher Murenga.

Chiputura został przewieziony do szpitala, ale zmarł w mniej niż 30 minut po ukąszeniu przez węża.

CELE RYB I DZIKICH ZWIERZĄT Z FLORYDY NIELEGALNY HANDEL KOBRAMI, żmijami i innymi jadowitymi wężami

Czarna Mamba
(Andrea Innocenti/Reda i Co/Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images)

„Kiedy dotarliśmy do kliniki, było już za późno” – powiedział ojciec Chiputury. „Trudno to zaakceptować i to boli. Nie rozumiem, jak wąż mógł dostać się do klasy i ugryźć moją córkę”.

Studenci i inni lokalni mieszkańcy zabili węża wkrótce po ataku.

WIELKI PYTON BIRMAŃSKI SKRZYŻOWANY NA DZIKU WIDEO NA FLORYDZIE EVERGLADES

Pracownik laboratorium Latoxan SAS trzyma czarną mambę przed pobraniem jadu węża 17 października 2012 r. W Valence we Francji.  Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości trucizn i toksyn dla badań i wiodących firm farmaceutycznych.

Pracownik laboratorium Latoxan SAS trzyma czarną mambę przed pobraniem jadu węża 17 października 2012 r. W Valence we Francji. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości trucizn i toksyn dla badań i wiodących firm farmaceutycznych.
(przez Balint Porneczi/Bloomberg Getty Images)

Nie jest jasne, w jaki sposób wąż znalazł się w klasie, ale zdarza się, że węże wchodzą do budynków w ciepłe dni.

Bardzo toksyczny czarna Mamba może dorastać do 14 stóp i jest uważany za jednego z najszybszych i najbardziej jadowitych węży na świecie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Czarna mamba jest brązowawa, ale jej nazwa pochodzi od niebiesko-czarnego koloru wewnątrz pyska, który otwiera się szeroko, gdy jest zagrożony. Pochodzą z afrykańskich sawann.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu

Leave a Comment