Aktor “Salem’s Lot” Lance Kerwin zmarł w wieku 62 latCNN

Lance Kerwin, aktor najbardziej znany z roli w serialu telewizyjnym „Salem’s Lot” i innych znanych serialach z lat 70., zmarł, powiedział CNN jego agent talentów John Boitano. Miał 62 lata.

Nie podano informacji o przyczynie jego śmierci.

Kerwin rozpoczęła karierę w różnych programach telewizyjnych, w tym w Little House on the Prairie, Wonder Woman i The Bionic Woman. Wystąpiła także w kilku antologiach serii ABC’s After School Specials dla dzieci i nastolatków , w której Jodie Foster była wśród innych absolwentów.

Pochodzący z Południowej Kalifornii był rozwijającym się nastoletnim aktorem w latach 70. i wystąpił jako Ramey Holvak w serialu telewizyjnym „The Family Holvak”, opowiadającym o koneserze z lat 30., który walczy o utrzymanie rodziny. Zagrał także w serialu o dojrzewaniu James at 15 z 1977 roku, który wyróżniał się autentycznym przedstawieniem życia nastolatków w sposób rzadko spotykany w telewizji w tamtym czasie.

Kerwin zagrał następnie w Salem’s Lot , telewizyjnej adaptacji powieści Stephena Kinga z 1979 roku w reżyserii Tobe Hoopera . W miniserialu CBS wcielił się w rolę młodego Marka Petrie, który pomaga chronić swoje miasto przed złymi wampirami. Jego praca nad kultowym miniserialem zaowocowała regularnymi zaproszeniami na konwenty horrorów.

Rola w Outbreak z 1995 roku była jej ostatnim zawodowym osiągnięciem aż do filmu The Wind and the Reckoning z 2022 roku z Johnathonem Schaechem w roli głównej.

Leave a Comment