Amerykańska zablokowana wersja Samsunga Galaxy Z Fold 2 otrzymuje aktualizację do Androida 13

SAMSUNG wydała aktualizację Androida 13 dla Galaxy Z Fold 2 wersja międzynarodowa dwa miesiące temu. W zeszłym miesiącu, aktualizacja dotarła do wersji odblokowanej w USA Galaxy Z Fold 2. Dziś południowokoreańska firma udostępniła aktualizację Androida 13 do wersji smartfona z blokadą operatora.

The Androida 13-oparta na aktualizacji One UI 5.0 do wersji z blokadą operatora Galaxy Z Fold 2 dołączona wersja oprogramowania układowego F916USQU2IVK5 w USA. Aktualizacja przynosi również Listopad 2022 bezpieczna przystań do składanego telefonu. Chociaż urządzenie ma otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń co miesiąc, telefon nie otrzymał jeszcze aktualizacji z grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r.

Nowa aktualizacja jest dostępna w sieciach Sprint i T-Mobile w USA, a kilku operatorów sieciowych w tym kraju może wprowadzić aktualizację w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jeśli jesteś użytkownikiem Galaxy Z Fold 2 w USA, a powyższe sieci są zablokowane przez operatora, możesz pobrać aktualizację Androida 13, przechodząc do Ustawienia » Aktualizacja oprogramowania i pukanie Ściągnij i zainstaluj. Możesz też wybrać pobierz nowy plik oprogramowania układowego z naszej bazy danych oprogramowania układowego i sflashuj go ręcznie.

Co nowego w aktualizacji Galaxy Z Fold 2 do Androida 13?

Aktualizacja Androida 13 dla Galaxy Z Fold 2 zawiera zaktualizowany interfejs użytkownika, który obejmuje rozszerzoną paletę kolorów (Material You), ulepszone widżety, większe ikony aplikacji w powiadomieniach, ulepszone efekty rozmycia i płynniejsze przejścia. Aktualizacja zapewnia również łatwiejsze dostosowywanie ekranu blokady i opcje tapet.

Samsung ma zmieniono nazwę Procedur Bixby na Tryby i procedury i uprościł jego użytkowanie. Tryb uśpienia został przemianowany na tryb uśpienia. Firma ułatwiła również odkrywanie procedur, aby więcej osób mogło z nich korzystać. Aplikacja Ustawienia ma teraz menu podłączonych urządzeń, w którym można znaleźć wszystkie funkcje związane z podłączonymi urządzeniami, w tym Android Auto, Quick Share, Samsung DeX i Smart View.

Sekcje Prywatność i Bezpieczeństwo aplikacji Ustawienia zostały połączone w jedną sekcję. Jeden interfejs 5.0 upraszcza korzystanie z aplikacji aparatu, ułatwiając powiększanie jedną ręką. Tryb Pro zawiera teraz informacje o wszystkich funkcjach i histogram do sprawdzania ekspozycji. Aplikacja aparatu oferuje teraz funkcję znaku wodnego. Samsung włączył także teleobiektyw w trybie jedzenia aparatu. Pojedyncze ujęcie i historie również zostały ulepszone.

Wbudowany edytor zdjęć i edytor wideo w aplikacji Galeria został wzbogacony o nowe funkcje i efekty. Teraz jest więcej sposobów edycji GIF-ów. Telefon zachowuje efekt trybu portretowego nawet po wprowadzeniu kolejnych zmian. Rysowanie na obrazach można przekształcić w idealne kształty, naciskając i przytrzymując obraz po zakończeniu rysowania kształtów w edytorze obrazów. SAMSUNG dodał 60 nowych naklejek emoji do edytora.

Galaxy Z Fold 2 ma również więcej emotikonów AR, par emoji oraz możliwość używania przezroczystego tła dla emotikonów AR. Klawiatura Samsunga teraz jest jeszcze 80 emotikonów do tworzenia animowanych par emotikonów. Na pasku zadań Samsunga DeX ulepszony tryb, dodanie mini widżetu kalendarza, nowy wskaźnik powiadomieńi szybsze działania dzięki funkcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy.

Android 13 umożliwia powiadomienia aplikacji, więc każda aplikacja musi poprosić Cię o pozwolenie przed wysłaniem powiadomienia. Dostęp do ustawień powiadomień jest teraz łatwiejszy. Możesz ustawić osobny język dla każdej aplikacji, ustawić wyjątki trybu Nie przeszkadzać, mieć większą kontrolę nad ustawieniami dźwięku i wibracji powiadomień aplikacji oraz dostosować RAM Plus.

Składany smartfon też może Tryb konserwacji którego możesz użyć do zabezpieczenia swoich danych podczas przekazywania telefonu do centrum serwisowego. Jeśli spróbujesz udostępnić obrazy zawierające poufne informacje, takie jak numery kart kredytowych lub dane logowania, telefon powiadomi Cię o tym, abyś mógł podjąć odpowiednie działania.

Nowe funkcje ułatwień dostępu, które One UI 5.0 oparte na systemie Android 13 wprowadza do Galaxy Z Fold 2, obejmują przełączanie czcionek o wysokim kontraście, odwracanie kolorów, dostosowywanie kolorów i szybkie ustawienia filtrów kolorów. Dostęp do szkła powiększającego jest łatwiejszy, dostępnych jest więcej funkcji pomocy głosowej, a przyciski ułatwień dostępu można edytować.

SAMSUNGGalaxy Z Fold 2

Leave a Comment