Android 14 może uniemożliwić instalowanie starych aplikacji

zdjęcie

Google chce, abyś instalował aplikacje ze sklepu Google Play w następnej wersji Androida.
Zdjęcie: wschodni pop (Shutterstock)

Następna wersja Androida zostanie wydana dopiero pod koniec tego roku, ale to dobry czas, aby zacząć wąchać, co ma nadejść. Ostatnia zmiana Androida 14 kod źródłowy pokazuje, że Google pracuje nad zaostrzeniem wymagań API, aby uniemożliwić użytkownikom Androida instalowanie starych aplikacji. To dobrodziejstwo dla bezpieczeństwa, ale piekło dla zagorzałych użytkowników Androida, którzy wolą poprawić wrażenia ze smartfona dzięki ładowaniu bocznemu.

9to5Google odkrył, że Android 14 domyślnie blokuje wszystkie aplikacje, które są ukierunkowane na szczególnie stare wersje Androida, z planami rozpoczęcia od najstarszych wersji i budowania blokowania aplikacji do końca Androida 6.. Jeśli programista aplikacji (nawet niezależny programista) nie aktualizuje swojej aplikacji kod źródłowy niż ten, Android zabrania instalacji. Wygląda na to, że producenci urządzeń mogą złagodzić blokadę (pozwalając aplikacjom, które mają na celu niektórzy rodzice wersje, ale nie inne) lub całkowicie go wyłączyć, ale rdzeń się instaluje Jest w pełni włączony na urządzeniach Pixel.

Powinno to zwiększyć bezpieczeństwo Androida, zwłaszcza z złośliwe aplikacje które używają starożytności eksploatacja dostępu do wrażliwych części kodu źródłowego. Android 6 to podstawa, ponieważ po raz pierwszy Google wymagał od aplikacji dostępu do kontaktów, informacji o lokalizacji i pamięci wewnętrznej. The paskudniejszy tam aplikacje mają tendencję do atakowania wcześniejszych wersji Androida, aby je obejść.

Mobilny system operacyjny Android istnieje już od dłuższego czasu. Ale ze względu na swoją otwartość i wskazówki, tak jests zyskał reputację ryzykownego w użyciu, chyba że jesteś w pełni świadomy jego szaleństw. To nie jest dobre dla Google, dlatego firma wydaje się stale pracować nad zmniejszeniem tego piętna poprzez nowe funkcje i dlatego chce, abyś pobierał tylko zweryfikowane aplikacje za pośrednictwem Sklepu Play. W następnej wersji Androida możesz nie mieć tyle swobody, do której jesteś przyzwyczajony instalowanie aplikacji znalezionych w sieci. Ale może to oznacza Apple w końcu to zrobi przestań używać Ładowanie boczne jako wymówka, dlaczego Android jest mniej bezpieczny niż iOS.

Leave a Comment