Anioły nie są już na sprzedaż; Właścicielem pozostaje Arte Moreno

Po namyśle, brązowa sztuka zdecydował się nie sprzedawać anioły.

W poniedziałek, pięć miesięcy później wystawiając zespół na sprzedaż, Moreno oświadczył, że zachowa własność. Potencjalni nabywcy przejrzeli finanse drużyny i odwiedzili stadion, a wstępne oferty miały zostać złożone w przyszłym miesiącu.

„Podczas tego procesu stało się jasne, że mamy niedokończone sprawy i czujemy, że możemy wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość zespołu i wrażenia fanów” – powiedział Moreno w oświadczeniu. „W tym okresie poza sezonem zobowiązaliśmy się do pensji gracza franczyzowego i nadal chcemy osiągnąć nasz cel, jakim jest udostępnienie naszym fanom World Series”.

W sierpniu Moreno ogłosił, że wynajął bank inwestycyjny, rezygnując z bezwarunkowego zobowiązania do sprzedaży, ale powiedział, że proces powinien się rozpocząć. „Nadszedł czas” – powiedział Moreno w oświadczeniu.

Nierzadko zdarza się, że właściciel składa oferty, a następnie decyduje się nie sprzedawać, ponieważ zostały zaniżone. W tym przypadku, gdy Aniołowie sprzedali franczyzę Major League Baseball za rekordową cenę – co najmniej 2,5 miliarda dolarów – Moreno zdecydował w zeszłym tygodniu, aby po prostu odwołać sprzedaż bez składania żadnych ofert.

Jak anioły wzmocnił swoją listę Mówi się, że tej zimy Moreno miał nowy impuls do zachowania własności, więc jego decyzja nie była oparta na liczbie potencjalnych nabywców ani na tym, co mogli zaoferować.

Zainteresowanie wyraziło ponad pół tuzina potencjalnych nabywców, m.in Joe LacobWłaściciel broniącego tytułu mistrza NBA Golden State Warriors; Patricka Soon-Shionga, właściciel Los Angeles Times; i inwestorów z Japonii.

Nie jest pewne, czy taka rekordowa oferta MLB zostałaby zrealizowana. Washington Nationals nie znaleźli kupca, mimo że byli na sprzedaż od kwietnia. Źródła MLB twierdzą, że Baltimore Orioles i Miami Marlins mogą wkrótce zostać wystawione na sprzedaż, ale Oakland Athletics i Tampa Bay Rays muszą jeszcze zabezpieczyć nowe boisko, którego każda z drużyn szukała od ponad dekady.

Nie jest również pewne, czy oferent Angels zażądałby korekty ceny. Dzierżawa Angel Stadium wygasa w 2029 roku, a właściciel prawdopodobnie musiałby wybrać między wydaniem setek milionów dolarów na renowację, być może kupnem nowego boiska za miliard dolarów lub znalezieniem nowego domu.

Moreno i miasto Anaheim zgodzili się na umowę, na mocy której zatrzyma drużynę w mieście do 2050 roku, wyremontuje lub wymieni Angel Stadium na własny koszt i zbuduje sąsiedztwo nad parkingami stadionu.

Miasto zabiło tę umowę w maju podczas federalnego dochodzenia w sprawie korupcji, w którym agent FBI powiedział, że były burmistrz Harry Sidhu podzielił się z Aniołami poufnymi informacjami o mieście w nadziei na uzyskanie od nich 1 miliona dolarów darowizn na kampanię. Sidhu złożył rezygnację, ale zaprzeczył popełnieniu wykroczenia i nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Upadek tej umowy był jednak drugim przypadkiem od dekady, kiedy miasto wycofało się z umowy z Moreno, a on zwrócił uwagę na możliwą sprzedaż zespołu w ciągu tygodnia. Nie jestem pewien, czy rozważyłby trzecią rundę negocjacji z Anaheim.

Gwiazda Aniołów, Shohei Ohtani, ogląda derby MLB All-Star Home Run Derby na stadionie Dodger w lipcu z ziemianki.

(Gina Ferazzi/Los Angeles Times)

„Kiedy nadejdzie właściwy czas, miasto jest mile widziane i otwarte na tego typu długoterminowe dyskusje” – powiedział burmistrz Anaheim, Ashleigh Aitken. – Na razie pozwólmy, by kurz opadł.

Moreno’s decyzja może skomplikować starania Aniołów o utrzymanie gwiazdor Shohei Ohtani, który po sezonie może odejść jako wolny agent. Ohtani jasno dał do zrozumienia, że ​​chce wygrać. Aniołowie należący do Moreno nie wygrali meczu posezonowego od 2009 roku i nie grali w żadnym od 2014 roku, remisując z Detroit Tigers w najdłuższej suszy w fazie play-off w baseballu.

Jesienią Aniołowie zgodzili się na a roczny kontrakt o wartości 30 milionów dolarów Z Ohtani, Moreno planuje pozwolić nowemu właścicielowi rozważyć długoterminową umowę z Ohtani. Ta uwaga powraca teraz do Moreno, który podpisał Mike’a Trouta w 2019 roku najbogatszy kontrakt w historii baseballu: 426,5 miliona dolarów.

Aniołowie zgodzili się również na roczną umowę Phila Nevina, który ostatni sezon zakończył jako interim manager, aby nowy właściciel mógł pomyśleć o swoim zarządzie. Ta uwaga powraca również do Moreno.

Pod rządami Moreno Anioły nie dorównały swoim rywalom w skautingu i rozwoju zawodników.

Nevin powiedział, że uważa pobyt Moreno za „niesamowity”.

„Kiedy nie wygrywasz, jest wiele rzeczy, na które fani wskazują palcem, ale nie powinni wskazywać na niego” – powiedział Nevin. „On chce wygrać tak bardzo, jak każdy i teraz od nas zależy, czy damy mu tę szansę. Dał nam zasoby, aby ustawić nas w dobrej pozycji do tego, a teraz wszystko zależy od nas.

Moreno, 76, kupione przez Anioły za 183,5 miliona dolarów w 2003 roku, rok po tym, jak drużyna zdobyła tytuł jedyny występ w World Series w swojej 62-letniej historii. Począwszy od 2004 roku, Aniołowie zdobyli mistrzostwo American League West w ciągu pięciu z sześciu lat.

Jednak Aniołowie przetrwali siedem sezonów z rzędu, w których przegrywali. Sprzedawali 3 miliony biletów rocznie od 2003 do 2019 roku, ale w zeszłym roku sprzedali tylko 2,46 miliona biletów.

Moreno odmówił dalszych komentarzy na temat swojego oświadczenia.

„Pomimo dużego zainteresowania kupujących Aniołami, miłość Arte Moreno do gry jest dla niego najważniejsza” Komisarz MLB Rob Manfred powiedział w oświadczeniu. „Bardzo się cieszę, że rodzina Moreno zdecydowała się kontynuować drużynę”.

„Ja też bym nie sprzedawał”, była gwiazda Aniołów Łowca Torii powiedział. „Anioły to czołowy klub baseballowy, człowieku, są w hrabstwie Orange i myślę, że trochę więcej marketingu, jeszcze kilka zwycięstw, a ta franczyza się zmieni”.

Hunter powiedział, że ma całkiem niezłe pojęcie, co Moreno miał na myśli, mówiąc, że ma „niedokończone sprawy”.

Hunter powiedział: „Całkiem pewny, że mówi o mistrzostwach. To znaczy, masz dwóch najlepszych graczy na świecie. Nie ma znaczenia, kto zostanie podpisany poza sezonem, oni [are] nadal dwóch najlepszych graczy na świecie, prawda? Może potrzebujesz trochę zasięgu. Ma więc oczywiście plan i mam nadzieję, że będzie to plan na następny rok lub dwa, ponieważ Anioły nadal są moją drużyną.

Tim ŁosośAngels Hall of Famer i obecny nadawca zespołu powiedział, że był mile zaskoczony decyzją Moreno o zachowaniu własności.

„Lubię Arte” — powiedział Salmon. „Podoba mi się to, co zrobił. Jestem kibicem. Myślę, że jest właścicielem, który kocha wygrywać, a każdy gracz chciałby grać dla kogoś takiego.

„I wiem, że ludzie mają wątpliwości, kiedy coś nie wychodzi, ale pod koniec dnia, każdej zimy budzisz się i widzisz faceta, który dokonuje każdego możliwego transferu, aby twój zespół był lepszy… Graliśmy tutaj przez 10 lata, kiedy tego nie robiliśmy, więc kontrast jest ogromny i dlatego jestem wielkim fanem.

Leave a Comment