Anthony Davis (stopa) ponownie dołączy do Lakers w środę.

LOS ANGELES — wielka gwiazda Lakersów Anthony’ego Davisa powróci do składu w środę przeciwko odwiedzającemu San Antonio Spurs, wykluczając wszelkie niepowodzenia podczas rozgrzewki przed meczem, powiedział ESPN źródła ligowe.

Davis ma limit 20 do 24 minut, aby złagodzić uraz stopy, po którym niektórzy lekarze przewidywali czas powrotu do zdrowia od ośmiu do dziesięciu tygodni, podają źródła. To było 5,5 tygodnia temu, kiedy doznał złamania prawej nogi i reakcji stresowej.

Po porażce z Los Angeles Clippers 133:115 we wtorek, Lakers wygrali 10:10 bez Davisa.

„Nie spodziewałem się niczego poza pójściem tam, aby rywalizować” James Lebron powiedział po meczu Clippers, gdy zapytano go, jak Lakers radzili sobie bez Davisa. „To nie było tak:„ OK, AD się skończyło, co możemy zrobić? ”Po prostu idź tam, zagraj w grę i zobacz, co się stanie”.

Davis miał średnio 27,4 punktu w tym sezonie przed kontuzją, wraz z najlepszymi w karierze zbiórkami (12,1 na mecz), procentem rzutów z gry (59,4%) i 2,1 bloków.

Trener Lakers, Darvin Ham, wycofał swoją początkową rotację z 5:07 do końca czwartej kwarty we wtorek, zasadniczo tracąc porażkę, gdy drużyna przegrywała 121-103.

Mogło to być proaktywne posunięcie, aby uratować nogi i dołączyć do Davisa w środowym składzie przeciwko Spurs.

„Podjąłem decyzję wykonawczą, aby wyciągnąć wtyczkę” – wyjaśnił Ham. „Wiedząc, że jutro gramy, musimy dać sobie najlepszą szansę na wygraną”.

Rui Hachimuranabyty w ramach umowy w poniedziałek, według Hama, będzie również dostępny do gry przeciwko Spurs.