Anton Walkes: piłkarz Charlotte FC zmarł w wieku 25 lat w wypadku na łodziCNN

Anton Walkes, obrońca Major League Soccer Drużyna Charlotte FC zmarła w wieku 25 lat w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku na łodzi, poinformowała Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC).

FWC ogłosiło, że w środę około godziny 15:00 funkcjonariusze FWC zareagowali na wypadek z udziałem dwóch statków w pobliżu Miami Marine Stadium Pool. Walkes był nieprzytomny, a później otrzymał reanimację po przetransportowaniu go na brzeg przez Miami Fire Rescue.

„Pan Walkes został zabrany do szpitala rejonowego, gdzie później zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jesteśmy z rodziną, przyjaciółmi i fanami pana Walkesa w tym trudnym czasie” – napisano w oświadczeniu. FWC poinformowała, że ​​dochodzenie jest w toku.

Charlotte FC również potwierdziła „tragiczną i bolesną” śmierć w oświadczeniu.

„Charlotte FC może potwierdzić tragiczną i rozdzierającą serce wiadomość, że obrońca Anton Walkes zmarł w czwartek rano w wyniku wypadku na południowej Florydzie” – napisano w oświadczeniu Charlotte FC.

Właściciel Charlotte FC, David Tepper, opisał Walkesa jako „niesamowitego syna, ojca, partnera i kolegę z drużyny, którego radosne spojrzenie na życie poruszyło wszystkich, których spotkał.

„Wielu będzie bardzo za nim tęsknić, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Antona w tym rozdzierającym serce czasie” – dodał Tepper. „Klub oferuje pełne wsparcie każdemu, kogo dotknął ten okres żałoby”.

Spacery przeszły przez szeregi młodzieżowe klubu Premier League Tottenham Hotspurprzed graniem dla Portsmouth i Atlanta United.

Walkes przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do Atlanty na wypożyczeniu w 2017 roku, pierwszym sezonie MLS zespołu, a następnie dołączył do klubu na stałe w 2020 roku po drugim pobycie w Portsmouth.

Następnie Walkes dołączył do Charlotte FC na sezon 2022 MLS.

„Jesteśmy załamani, gdy dowiedzieliśmy się o tragicznej śmierci Antona Walkesa” – powiedział jego były klub Atlanta United FC. powiedział w oświadczeniu. „Członek-założyciel Atlanta United, Anton był uosobieniem wspaniałego kolegi z drużyny, którego osobowość rozświetlała każdy pokój, do którego wchodził.

„Będzie go bardzo brakowało wszystkim, którzy go znali. W imieniu wszystkich w Atlancie United przesyłamy najgłębsze kondolencje rodzinie Antona, przyjaciołom i Charlotte FC.

Dyrektor sportowy Charlotte FC, Zoran Krneta, powiedział, że klub jest „załamany” utratą „naprawdę niesamowitego ojca, kochającej osoby i wybitnej osoby”.

„Anton uosabiał, co to znaczy być częścią Charlotte Soccer Club, a cała nasza społeczność opłakuje tę tragedię” – dodał Krneta.

„Wpływ, jaki wywarł na szatnię i całą Charlotte, nigdy nie zostanie zapomniany. W tej chwili myślimy o jego uroczej rodzinie i wspieramy ją w każdy możliwy sposób.

Leave a Comment