Apple TV wymaga posiadania iPhone’a, aby zaakceptować nowe warunki iCloud

Dzisiejszy wirusowy tweet podkreśla nieco frustrujące ograniczenie oprogramowania Apple TV. Od ostatniej aktualizacji oprogramowania tvOS wymaga od użytkowników dostępu do iPhone’a lub iPada, aby na przykład zaakceptować nowe warunki iCloud lub zaktualizować ustawienia Apple ID.

Chociaż większość ludzi, którzy używają Apple TV 4K box jest głęboko osadzony w ekosystemie Apple, nie dotyczy wszystkich. Do niedawna Apple TV można było używać zasadniczo samodzielnie. Miało to być samodzielne urządzenie, a nie akcesorium. Już nie tak bardzo. Co więcej, te zmiany oznaczają, że użytkownicy Apple TV, którzy posiadają komputery Mac, ale nie mają osobistych urządzeń z systemem iOS, również będą mieli kłopoty.

Z większości Apple TV można korzystać bez dostępu do innego sprzętu Apple. Możesz samodzielnie skonfigurować Apple TV, instalować aplikacje i robić zakupy. W razie potrzeby typowe zadania związane z zarządzaniem identyfikatorem Apple ID można wykonać z poziomu przeglądarki internetowej komputera.

Istnieją jednak pewne zadania — pozornie bardziej powszechne niż kiedykolwiek w systemie tvOS 16 — których Apple TV oczekuje od użytkownika na urządzeniu z systemem iOS zalogowanym na to samo konto.

Ten Wirusowy tweet od @hugelgupf przedstawia być może najbardziej rażący przykład: urządzenie z systemem iOS jest wymagane do zaakceptowania nowych warunków usługi iCloud.

Zamiast pozwalać użytkownikom na przeczytanie i zaakceptowanie nowych warunków na ich Apple TV, pudełko mówi, że musisz użyć do tego urządzenia z systemem iOS. W szczególności urządzenie z systemem iOS z systemem iOS 16 lub iPadOS 16 lub nowszym.

Oprócz wyobcowania osób, które nie posiadają innych urządzeń Apple, minimalne wymagania dotyczące systemu operacyjnego oznaczają również, że ktoś z nowym Apple TV, ale na przykład iPadem starej generacji, również zostanie pozostawiony sam sobie.

Podobny monit może pojawić się z prośbą o zaktualizowanie ustawień Apple ID przez przeniesienie iPhone’a w pobliże Apple TV.

W obu przypadkach monity te można tymczasowo odrzucić. Ale często powracają, dopóki nie zostaną rozwiązane. Niektóre funkcje systemu mogą być niedostępne, dopóki nie zostaną rozwiązane. Ale jeśli nie masz pod ręką iPhone’a lub iPada, na którym można uruchomić najnowszą wersję systemu operacyjnego, jest to po prostu niemożliwe.

Biorąc pod uwagę te bariery, Apple TV nie może już być postrzegany jako samodzielne urządzenie, mimo że niezerowy odsetek osób korzysta z niego od tylu lat.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, które generują dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Leave a Comment