Apple wypuszcza iOS 16.3 z obsługą fizycznych kluczy bezpieczeństwa

Firma Apple zwiększyła dziś bezpieczeństwo systemu iOS, udostępniając aktualizację oprogramowania 16.3. Po raz pierwszy użytkownicy iOS mogą używać fizycznych kluczy bezpieczeństwa do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) na swoim Apple ID. Ten nowy środek, zgłoszone przez firmę w zeszłym roku, dodaje warstwę ochrony dla tych, którzy stoją w obliczu nietypowych zagrożeń dla bezpieczeństwa – ludzi takich jak celebryci, dziennikarze i urzędnicy państwowi.

Obsługa klucza fizycznego powinna pomóc w zapobieganiu oszustwom typu phishing, które mogą nakłonić użytkowników do uzyskania dostępu do intruzów za pośrednictwem 2FA. Używając urządzenia np YubiKey oznacza, że ​​tylko ci, którzy mają dostęp do klucza fizycznego, mogą uzyskać dostęp do Twojego konta. Podczas gdy niektóre klucze sprzętowe podłącza się do portu Lightning iPhone’a, większość korzysta z USB. Jednak klucze NFC i Bluetooth powinny działać z iPhonem, a klucz USB można podłączyć do adaptera Lightning na USB 3 firmy Apple.

iOS 16.3 zawiera również aktualizacje kontrolek alarmowego SOS. Nadal możesz wezwać służby ratunkowe, przytrzymując przyciski zasilania i zwiększania głośności, ale teraz numer alarmowy nie zostanie wywołany, dopóki ich nie zwolnisz. Pozwala to na anulowanie przed powiadomieniem służb ratunkowych.

Aktualizacja dodaje również poprawki błędów dotyczące problemów, takich jak pociągnięcia, które nie pojawiają się na udostępnionych tablicach w aplikacji Zgłoszenie w formie bezpłatnej, iPhone 14 Pro Max pokazujący poziome linie po wybudzeniu i błąd, który uniemożliwiał widżetowi blokady ekranu głównego wyświetlanie stanu aplikacji Home. Wreszcie dodaje wsparcie dla nowego HomePod drugiej generacji.

Jeśli masz są zgodne urządzenie, możesz zainstalować aktualizację, wybierając Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez zespół redakcyjny niezależny od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment