Bill Gates jest „bardzo optymistycznie nastawiony” do przyszłości Ziemi i ludzkości.

Na przykład Bill Gates spędza dużo czasu na alarmowaniu o egzystencjalnych globalnych zagrożeniach zmiana klimatu oraz przyszłe pandemie.

Jednak miliarder, współzałożyciel i filantrop Microsoftu, twierdzi, że pozostaje „bardzo optymistycznie nastawiony” do przyszłości ludzkości na Ziemi. Nawet przy wyzwaniach stojących przed obecnymi i przyszłymi pokoleniami, Gates mówi, że każdemu, kto urodzi się w ciągu najbliższych kilku dekad, będzie lepiej niż komukolwiek urodzonemu w jakimkolwiek wcześniejszym momencie historii.

„Nadal jestem optymistą, że byłoby znacznie lepiej urodzić się za 20, 40, 60 lat niż kiedykolwiek”. — powiedział Gates Poniedziałek w wywiadzie dla Lowy Institute, think tanku w Sydney w Australii.

Gates zauważył, że świat jest pełen przygnębiających trendów niewystarczająca globalna reakcja W związku z pandemią Covid-19 rządy nieosiągnięcie wyznaczonych celów do walki ze zmianami klimatycznymi i wzmożoną polityką polaryzacja w USA

W październiku, Ankieta odkryli, że tylko 42% Amerykanów uważa, że ​​dzisiejsza młodzież ma „lepszy standard życia” niż ich rodzice. Według Gallupa liczba ta jest o 18 punktów procentowych niższa niż w 2019 r. i odpowiada najniższemu poziomowi optymizmu od trzech dekad.

Ale pesymiści nie znają całego obrazu, Gates powiedział: „Myślę, że łatwo jest uzyskać bardziej negatywny pogląd na niektóre z tych trendów, niż jest to sprawiedliwe”.

Zauważając to, Gates wskazał na postęp w dziedzinie zdrowia publicznego globalne wskaźniki śmiertelności dzieci poniżej piątego roku życia zmniejszyła się o połowę w ciągu ostatnich dwóch dekad.

„Ilość innowacji [for] ogólna poprawa kondycji ludzkiej pozostaje dramatyczna. Wyleczymy otyłość, wyleczymy raka, wyeliminujemy polio” – powiedział Gates.

Firma Gates chwaliła również potencjał związany z taniością i wydajnością technologia zielonej energii w ostatnich latach i postęp technologiczny pracownicy oświaty i służby zdrowia mieć większy zasięg na całym świecie.

„Ilość IQ na świecie, który jest kształcony, jakość narzędzi, których używamy do napędzania innowacji, czy to w opiece zdrowotnej, energetyce czy edukacji, to fantastyczne rzeczy” – powiedział Gates w poniedziałek.

Patrząc wstecz na historię, widać wyraźnie, że sprawy mają się coraz lepiej – dodał.

„Oddal i powiedz:„ OK, gdzie byliśmy 300 lat temu? ”- zapytał Gates, zauważając to średnia długość życia dla ludzi uległa znacznej poprawie w ciągu ostatnich trzech stuleci. W 1700 roku przeciętny człowiek umierał przed osiągnięciem dojrzałości wiek 40 lat. Dzisiejsza oczekiwana długość życia w USA wynosi 76,1 lat.

„Nie miało znaczenia, czy byłeś królem, czy żebrakiem, śmiertelność niemowląt była ogromna, a poziom umiejętności czytania i pisania niezwykle niski” – powiedział Gates. „Tak więc skala ludzkich innowacji w czasie… to fenomenalna historia”.

Komentarze Gatesa odzwierciedlają podobne odczucia wyrażone przez innego miliardera w zeszłym roku Charliego Mungeraktórzy narzekali, że ludzie są dziś mniej szczęśliwi niż w trudniejszych czasach.

„Wszyscy mają się pięć razy lepiej niż wcześniej” – przekonywał Munger.

Gates zauważył, że nie ma gwarancji, że innowacje przyniosą pozytywne rezultaty: postęp technologiczny i naukowy może prowadzić do niebezpiecznych postępów, takich jak broń nuklearna lub bioterroryzm.

„Istnieją pewne zagrożenia związane z nowoczesnością” – powiedział. „Ale ogólnie jestem niesamowicie optymistyczny”.

Zarejestruj się teraz: Bądź mądrzejszy o swoje pieniądze i karierę dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

Nie przegap:

Bill Gates dąży do tego, aby Covid-19 był ostatnią pandemią

Bill Gates: „Teorie spiskowe, które niestety obejmują mnie” powstrzymują wielu Amerykanów przed szczepionkami Covid

Leave a Comment