Bill O’Brien powraca do New England Patriots jako OC

FOXBOROUGH, Mass. – Bill O’Brien powróci do New England Patriots po tym, jak zgodził się być ich kolejnym koordynatorem ofensywy we wtorek, źródła powiedziały Adamowi Schefterowi i Chrisowi Lowowi z ESPN.

53-letni O’Brien, który spędził ostatnie dwa sezony jako koordynator ofensywy Nicka Sabana w Alabamie, wrócił tam, gdzie rozpoczęła swoją karierę w NFL w 2007 roku jako asystent trenera.

Podczas swojego pierwszego pobytu w Nowej Anglii O’Brien szybko awansował na trenera rozgrywających i koordynatora ofensywy w sztabie Billa Belichicka, spędzając w tej roli trzy lata (2009-2011), zanim odszedł, aby zostać głównym trenerem w Penn State (2012). -13) i Houston Texans (2014-20).

O’Brien, pochodzący z Massachusetts, zostanie oskarżony o naprawienie wykroczenia Patriotów, które znacznie spadło w większości kluczowych obszarów w 2022 r., w tym:

• Wydajność strefy czerwonej: od 11. (39 TD na 63 dyskach) do 32. (19 TD na 45 dyskach)

• efektywność trzeciego obszaru: od 10. (43,5%) do 27. (34,8%)

• pierwsze upadki: remis dziewiąty (362) 28. (288)

• Worki dozwolone: ​​Ósmy (28 za 241) do 19 (41 za 279)

• zdobyte przyłożenia: 48:31

Belichick nie wyznaczył oficjalnego koordynatora ofensywy Patriotów w 2022 roku, opierając się na Matt Patricia jako głównym graczu, pomimo głównie defensywnego doświadczenia Patricii w jego karierze w NFL.

Belichick nadzorował również usprawnienie ofensywy – zmieniając terminologię blokowania dla ofensywnych liniowych – a jednym z jego celów było robienie większej liczby dużych zagrań na boisku.

Ale pożądane rezultaty nie przyniosły rezultatów, co skłoniło Patriotów, notorycznie małomównych co do swoich zamiarów, do publicznego ogłoszenia 12 stycznia, że ​​planują przeprowadzić wywiad z koordynatorem ofensywy.

Oprócz O’Briena, Patriots rozmawiali także z obecnym trenerem Nowej Anglii, Nickiem Caleyem, biegaczem Minnesota Vikings, Keenanem McCardellem, asystentem trenera Arizona Cardinals, Shawnem Jeffersonem i głównym trenerem Oregonu, koordynatorem linii ofensywnej i biegaczy, Adrianem. Zacisk z pracy.

Po wylądowaniu w Alabamie, gdzie blisko współpracował z rozgrywającym Bryce’em Youngiem, O’Brien spędził trochę czasu z obecnym rozgrywającym Patriotów. Maca Jonesaktóry pomógł O’Brienowi nauczyć się przestępstwa Tide w miesiącach następujących po ostatnim sezonie Jonesa w Alabamie.

Po powrocie O’Briena do NFL Saban szuka swojego szóstego innego koordynatora ofensywy w ciągu ostatnich ośmiu sezonów. Poprzednia piątka – Steve Sarkisian, Mike Locksley, Brian Daboll, Lane Kiffin i O’Brien – jest teraz głównymi trenerami NFL lub koordynatorami ofensywy lub głównymi trenerami Power 5.

Saban szuka również koordynatora obrony po tym, jak Pete Golding odszedł na to samo stanowisko w Ole Miss na początku tego miesiąca. Ostatnio Saban zatrudnił dwóch nowych koordynatorów w tym samym roku po mistrzostwach Karmazynowego Przypływu w 2017 roku.

Leave a Comment