Bliźniacy, Marliny zbliżają się do handlu z udziałem Arraez, Lopez

14:09: Zapolowy Byrona Chourio jest trzecim zawodnikiem, który udał się do Minnesoty, tweetuje Miś. Baseball America plasuje go na 29. miejscu w systemie Miami.

13:57: Widok wnętrza José Salas również w kierunku Minnesoty, raporty Craig Mish ze SportsGrid i Miami Herald. Obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród perspektyw Miami według Baseball America i piąte według MLB.com.

13:50: Twins i Marlins mają umowę na wysłanie infieldera Luisa Arraeza Do Miami iw prawo Pablo Lopez tej Minnesocie raporty Jeffa Passana z ESPN. Ken Rosenthal i Dan Hayes z The Athletic, którzy jako pierwsi powiedzieli, że umowa idzie do przodu, informują, że nie będzie to wymiana jeden za jednego i będzie obejmować dodatkowych graczy. Jona Heymana z New York Post tweety że Bliźniaczki oprócz Lopeza nabywają dwóch potencjalnych klientów z Miami.

W centrum umowy, dla celów bezpośrednich, Twins wymienia trzyletniego mistrza ligi amerykańskiej, Arraeza, na dwa sezony Lopeza, natychmiastowy dodatek do ich rotacji. Lopez, lat 26, był pierwszorzędnym starterem w lidze w ciągu ostatnich trzech sezonów, notując 3,52 ERA z 25% współczynnikiem uderzeń, 7% współczynnikiem chodu i 47,4% współczynnikiem piłki po ziemi. 340 inningów.

Lopez przez całą swoją karierę borykał się z kontuzjami, trzykrotnie trafiał na listę osób niepełnosprawnych z powodu naciągniętych barków. Ostatnia z tych trzech kontuzji miała miejsce latem 2021 roku i wymazała ponad dwa miesiące sezonu Lopeza, ale w 2022 roku był wolny od kontuzji, podczas gdy w 32 startach rozegrał rekordowe w karierze 180 inningów. Wynik z zeszłego roku przyniósł Lopezowi wciąż niezwykle przystępną pensję w wysokości 5,45 miliona dolarów. Dostanie jeszcze jedną podwyżkę w arbitrażu poza sezonem 2023-24, zanim trafi do wolnej agencji po kampanii 2024 – oczywiście o ile nie zostanie przedłużony.

Nowo nabyty Lopez wkroczy do rotacji Twins, która obejmuje również Sony Grey, Joe Ryana oraz Tylera Mahle’a. Możliwe, że przejęcie Lopeza może zapewnić impuls Kenta Maeda Opuścił cały sezon we wrześniu 2021 r. Z powodu wewnętrznej operacji ortezy prawego łokcia we wrześniu 2021 r. Wicemistrz ligi amerykańskiej w głosowaniu Cy Young, 27 Baileya Obera byłby najbardziej prawdopodobnym odjęciem od wyjściowego składu. Alternatywnie, Bliźniacy mogliby wdrożyć sześcioosobową rotację, aby pomóc im zarządzać obciążeniem pracą Maedy i miejmy nadzieję, poprawić zdrowie początkowego personelu, który był ogólnie utrudniony przez kontuzje w sezonie 2022.

Po drugiej stronie inningu Marlins dostają kij dla leworęcznych, aby pomóc zrównoważyć mocno praworęczny skład. Arraez wnosi do Miami prawdopodobnie najbardziej nienaganne umiejętności odbijania piłki od kija do piłki w Major League Baseball, mając zaledwie 8,3% swoich występów na płycie od debiutu jako 22-latek w 2019 roku. Nie chodzi szczególnie wysoko, ale nota 8,7% Arraeze jest wciąż wyższa niż zarówno jego wskaźnik uderzeń, jak i jego średnia ligowa 8,2% wskaźnika chodzenia w zeszłym sezonie.

Arraez, lat 26, osiągnął 0,316/0,375/0,420 z ośmioma home runami w swojej karierze w 2022 roku i jest życiowym hitem 0,314/0,374/0,410 w głównych ligach. Jego umiejętności kontaktowe nie mają sobie równych i prawdopodobnie zawsze pozwolą mu trafić z wysoką średnią, ale reszta jego gry jest dość ograniczona. Arraezowi brakuje mocy, o czym świadczy jego ISO w karierze 0,096 (tonięcie minus średnia mrugnięcia) i poniżej średniej prędkości sprintu według Statcast.

Chociaż zadebiutował jako drugobazowy, zmagania w obronie sprawiły, że Arraez stał się pozycyjnym koczownikiem. Odbijał się między drugą bazą, pierwszą bazą, trzecią bazą i lewym polem, zapewniając słabe klasy obronne we wszystkich tych miejscach z wyjątkiem pierwszej bazy. Biorąc pod uwagę obecność, może to być jego nowa pozycja w Miami Jazz Chisholm Jr. na innej podstawie i Jan Segura w trzeciej bazie. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to All-Star 2022 Garretta Coopera prawdopodobnie przejdzie do roli DH – chyba że sam się wymienił, biorąc pod uwagę jego oczekujący status wolnego agenta po sezonie – więc Jorge Solera z powrotem na pole.

Podobnie jak Lopez, Arraez ma w swoim CV niepokojące problemy z kontuzjami. Zerwana ACL podczas perspektywicznych dni spaliła się przez jego sezon 2017, a także trzykrotnie był na liście osób niepełnosprawnych od dnia otwarcia w 2020 roku z powodu problemów z kolanem. Arraez spędził również tydzień na 7-dniowym wstrząsie mózgu w 2021 roku i przegapił prawie trzy tygodnie tego sezonu z powodu nadwyrężenia barku.

Więcej w przyszłości.

Leave a Comment