BMW M3 CS 2024 to najcięższy czterodrzwiowy samochód

M3 CS to najcięższy M3, jaki widzieliśmy od dłuższego czasu.
Zdjęcie: BMW

Obecna generacja BMW M3 i M4 są wściekłymi, brutalnymi maszynami zdolnymi do wykonywania przerażających szybkich zwrotów. Wydaje się mało prawdopodobne, aby ktokolwiek, kto miał okazję ostro jeździć M3 w zawodach, poprosił o jeszcze twardszą wersję, ale to nie powstrzymuje BMW przed jej udostępnieniem. Wejdź do BMW M3 CS 2024, które zadebiutowało we wtorek i obiecuje lżejszy, mocniejszy i szybszy czterodrzwiowy samochód M.

Patrząc na to z boku, obecne M3 to niesamowity samochód. To prawie rozwiązuje wszystkie problemy, które miałem z poprzednią wersją. Wiele się do tego sprowadza dodanie dostępnego napędu na wszystkie koła i konwencjonalny automat zamiast dwusprzęgłowego automatu. Wiem, że oba brzmią jak obniżki, rzeczy, które pogarszają wrażenia z jazdy, ale w rzeczywistości sprawiają, że samochód jest szybszy na prawdziwych drogach, nie wspominając o ogólnie przyjemniejszym życiu. Właśnie dlatego CS jest świetny, ponieważ wykorzystuje M3 Competition xDrive jako podstawę, a następnie podkręca knot.

Wnętrze BMW M3 CS 2024 ze standardowymi siedzeniami z włókna węglowego.

Jasne, te siedzenia wyglądają groźnie, ale Boże, są niewygodne.
Zdjęcie: BMW

W ramach swojego planu zwiększenia intensywności już intensywnego samochodu, goryle BMW z 3,0-litrowym turbodoładowanym rzędowym silnikiem 6, zwiększając doładowanie do granicy niegrzecznego 30,5 psi, aby uzyskać 40-konny wzrost mocy w stosunku do zawodów M3. , łącznie 543 kucyków. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 479 Nm osiągany jest przy 2750 obr./min i utrzymuje się do 5950 obr./min. Volks Monachium twierdzi, że wystarczy, aby rozpędzić M3 CS do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,2 sekundy i elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 188 mil na godzinę.

Zwiększenie mocy to jedno, ale redukcja masy to najlepszy sposób na zwiększenie osiągów samochodu. W tym celu BMW w pełni wykorzystało tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym (CFRP), stosując je na dachu CS, masce, przednim spojlerze, przednich wlotach powietrza, obudowach lusterek zewnętrznych, tylnym dyfuzorze i tylnym spojlerze. We wnętrzu zastosowano go również w konsoli środkowej, łopatkach zmiany biegów i niektórych wykończeniach. Niezwykle niewygodne fotele M Carbon Bucket są teraz standardem, podobnie jak tytanowy tylny tłumik, który według BMW pozwala zaoszczędzić około ośmiu funtów. BMW twierdzi, że CS jest ogólnie o około 75 funtów lżejszy niż standardowe M3 Competition xDrive.

The rest of the car is pretty much standard M3 Competition, which is to say pretty nice, and while the list of standard go-fast parts is longer, things like carbon ceramic brakes and Michelin Sport Cup 2 tires are optional extras. That might seem reasonable, except that the CS adds a whopping $37,095 to the price of the M3 Comp xDrive on which it’s based — lub około jednej GR Corolla, narzut przedsprzedażny – łącznie 119.695 $, w tym opłata za miejsce docelowe w wysokości 995 USD.

Jasnozielone BMW M3 CS 2024 zakręty na torze wyścigowym

Zdjęcie: BMW

Tył kubełków z włókna węglowego w BMW M3 CS 2024

Zdjęcie: BMW

Kokpit BMW M3 CS 2024

Zdjęcie: BMW

Leave a Comment