Bracia Mogul Jon i Tim Kinsley zginęli w lawinie w Kanadzie

Według ich rodziny dwaj bracia, którzy razem stali na czele jednej z najbardziej znanych firm budowlanych i nieruchomości w środkowej Pensylwanii, zginęli podczas lotu helikopterem na nartach w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Jonathan i Timothy Kinsley zostali żywcem pogrzebani w kopcach śniegu poza górskim kurortem Revelstoke w poniedziałek po południu podczas wycieczki narciarskiej z przewodnikiem.

Heliskiing to rodzaj narciarstwa biegowego, w którym wykorzystuje się helikopter, aby uzyskać dostęp do odległych obszarów z bardziej nieskazitelnym śniegiem.

Przewodnik braci Kinsley, który pracował dla firmy Canadian Mountain Holidays, firmy zajmującej się wycieczkami narciarskimi, został częściowo zasypany przez lawinę, która zeszła na obszar znany jako „Chocolate Bunnies”. — poinformował kanadyjski nadawca CBC.ca.

Kinsleyowie zostali wyciągnięci ze śniegu i przetransportowani drogą powietrzną do szpitala, gdzie stwierdzono ich zgon, podała firma. Przewodnik był w stabilnym stanie.

„Nie można wyrazić słowami smutku, który odczuwamy i smutku, który podzielają nasi goście, ich rodziny i cały nasz personel” – powiedział prezes Canadian Mountain Holidays, Rob Rohn, w pisemnym oświadczeniu dotyczącym śmiertelnego incydentu.


59-letni Jonathan Kinsley i 57-letni Timothy Kinsley zostali pogrzebani żywcem przez lawinę w Kolumbii Brytyjskiej.
KinsleyConstruction/Facebook

Jonathan Kinsley, lat 59, był dyrektorem generalnym Kinsley Enterprises z siedzibą w Yorku, spółki macierzystej Kinsley Construction i Kinsley Properties.

Timothy Kinsley, lat 57, był prezesem firmy Kinsley Properties, która specjalizuje się w branży deweloperskiej.

„Cała nasza rodzina Kinsley nadal przetwarza rozdzierające serce wieści o ich śmierci iz szacunkiem prosi o prywatność w tej chwili” – powiedziała rodzina we wtorkowym oświadczeniu.


Helikopter na nartach
Heliskiing to rodzaj narciarstwa biegowego, w którym helikopter umożliwia dostęp do odległych obszarów ze śniegiem.
Alamy Zdjęcie stockowe

Nieżyjący już ojciec braci, Robert Kinsley, założył rodzinne imperium budowlane w 1963 roku. Patriarcha zmarł w 2020 roku w wieku 79 lat.

Były gubernator Pensylwanii, Tom Wolf, opisał rodzinę Kinsleyów jako „filar” hrabstwa York i pochwalił dwóch zmarłych braci za ich filantropię. — poinformował York Dispatch.

„Tim i Jon hojnie przyczynili się do wielu przyczyn poprawy społeczności” – powiedział Demokrata.

Leave a Comment