Brian Cox popiera JK Rowling w sprawie uwag transpłciowych – The Hollywood Reporter

Briana Coxa oferuje swoje wsparcie J.K. Rowling w środku toczącej się debaty Harry’ego Pottera poprzednie komentarze autora, które zostały został skrytykowany jako transfobia.

Cox, który gra patriarchę Logana Roya w HBO DziedzictwoOstatnio pojawił się w talk-show BBC Niedziela z Laurą Kuenssberg. Podczas wywiadu szkocki aktor określił się jako „bardzo dumny”, że parlament tego kraju zatwierdził w zeszłym miesiącu prawo zezwalające osobom transpłciowym na zmianę płci prawnej bez konieczności diagnozy medycznej. (Rząd brytyjski ogłosił w poniedziałek, że zablokuje nowe prawo).

Po tym, jak nazwała ustawę „od dawna spóźnioną”, Cox została zapytana, co sądzi o dyskursie wokół Rowling, która publicznie popierała sprzeciw wobec szkockiego prawa.

„Właściwie nie podoba mi się sposób, w jaki został potraktowany” – powiedział Cox. „Myślę, że ma prawo do swojej opinii; ma prawo mówić, co czuje. Jako kobieta ma bardzo silne prawo do wyrażania tego, co myśli o swoim ciele, a jako kobieta nie ma lepszego sposobu, aby to powiedzieć.

Kontynuował: „Więc czuję, że ludzie byli trochę zarozumiali i potężni w swoim stosunku do JK Rowling, jeśli mam być szczery”.

To nie pierwszy raz, kiedy aktor dzieli się takimi emocjami. Podczas majowego wywiadu z Piersem Morganem, Cox o których mowa krytyki Rowling jako „głęboko niesprawiedliwej”.

Stanowisko Rowling wywołało mieszane reakcje hollywoodzkich celebrytów. Mimo że Harry’ego Pottera gwiazdy franczyzy, w tym Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint publicznie potępiony Helena Bonham Carter, która grała w filmach Bellatriks Lestrange, skomentowała tę sytuację wskazywał na odbicie Rowling jako „przerażająca”, podczas gdy wcześniej aktor Lorda Voldemorta, Ralph Fiennes powiedział o autorze aby mógł „zrozumieć, skąd pochodzi”.

Leave a Comment