Brock Purdy otrzymał grubą ocenę z dwóch słów od drużyny NFL podczas draftu

Drużyna NFL dała Purdy’emu śmiałą ocenę w dwóch słowach podczas draftu pierwotnie opublikowane Obszar zatoki sportowej NBC

Prawie każda drużyna w NFL wybrała napastnika Brocka Purdy’ego w drafcie NFL 2022.

Z wyjątkiem jednego, oczywiście.

Zanim Purdy został wybrany jako Mr. Irrelevant przez 49ers z 262. wyborem, były rozgrywający ze stanu Iowa był kiedyś refleksją dla większości drużyn zgłaszających się do draftu.

Recenzja Bruce’a Feldmana z The Athletic projekt raportu wywiadu Od jednej drużyny NFL, która dała Purdy’emu końcową ocenę z dwóch słów po zakończeniu oceny zeszłej wiosny:

“NIE ZAINTERESOWANY”

Z perspektywy czasu ta ocena wydaje się głupia.

Od przyjęcia za rannych Jimmy’ego Garoppolo przeciwko Delfiny z Miami W 13. tygodniu Purdy był statystycznie jednym z najlepszych rozgrywających w lidze, pomagając prowadzić 49ers. Wygląd gry NFC Championship przeciwko Orły z Filadelfii w niedzielę w Lincoln Financial Field.

Ale przed draftem wiele drużyn uważało Purdy’ego za przytłaczającą perspektywę. Na ówczesnego 22-latka wpłynął fakt, że był „piłowany”, „niezbyt dobrym sportowcem” i „miał ograniczoną rękę, zarówno pod względem siły, jak i repertuaru rzutów”, zgodnie z raportem śledczym. Sportowy.

To krytyka, którą Purdy słyszał od lat. W rzeczywistości, po swoim ostatnim sezonie w Perry High School, trener na University of Alabama Nick Saban powiedział kiedyś Purdy’emurekrut w tym czasie, którego brakowało mu jako rozgrywający.

“”Jesteś poniżej średniego wzrostu. Nie ma znaczenia, jak silne są twoje ręce. Twoja dokładność jest przeciętna” – powiedział Saban Purdy’emu w 2018 roku.

Szybko do draftu, a największą siłą Purdy’ego było to, że był „bardzo” doświadczonym rozgrywającym z college’u po 48 startach w Iowa State. Według The Athletic Purdy był uważany za dobrego rozgrywającego, który konsekwentnie wykonywał rutynowe gry, był kreatywny w przedłużaniu gry i „naprawdę dobrze radzi sobie ze swoimi postępami”.

Zapytany, jaka jest różnica między filmem Purdy’ego z college’u a obecną grą 49ers, bezimienny trener, który napisał wstępny raport zespołu, zwrócił uwagę na atletyzm Purdy’ego.

„Nie pamiętam, żeby poruszał się w ten sposób w stanie Iowa i nie testował dobrze. Skoczył 27 cali, co jest okropne. Pobiegł 4,85 (4,84)” – powiedział trener The Athletic. „Ma krótkie ręce, naprawdę krótkie, i małe dłonie. Ma 6-1 i jego ręka jest w porządku. Drgania po prostu nie było. Jego krótka lotka była w porządku – 4,45 – to nie jest świetne”.

Ten sam trener wspomina również, że intensywne korzystanie przez 49ers z ruchu przed pstryknięciem jest jednym z powodów, dla których Purdy tak skutecznie przetwarza informacje w środku.

„Nie doceniliśmy jego zwinności i prawdopodobnie jego strony mentalnej, a San Francisco jest do tego idealne, ponieważ przywiązują do tego dużą wagę ze względu na swój atak” – powiedział trener. „W San Francisco może działać, działać i uruchamiać grę, umieszczać ją na ekranie i nią zarządzać”.

POWIĄZANY: Przesadna reakcja 49ers: Czy zdrowy Jimmy G będzie cenny w play-offach?

Purdy już udowodnił, że wątpiący się mylili podczas swojej nieprawdopodobnej drogi do sławy. Teraz dzieli Cię tylko jedno zwycięstwo od bycia pierwszym debiutant rozgrywający w historii NFL Purdy staje przed kolejnym nieprawdopodobnym wyzwaniem przeciwko Eagles w niedzielę, aby wystartować w Super Bowl.

A historia pokazuje, że powinien stanąć na wysokości zadania.

Pobierz i posłuchaj podcastu 49ers Talk

Leave a Comment