Brooke Shields ujawnia w filmie dokumentalnym Pretty Baby, że została zgwałcona krótko po studiach

NOWY JORK, NOWY JORK — 12 LISTOPADA: Brooke Shields uczestniczy w dwunastej corocznej imprezie charytatywnej zorganizowanej przez CHANEL na cześć Laury Dern w MoMA 12 listopada 2019 r. w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Craig Barritt/Getty Images dla MoMA)

Craiga Barritta/Getty’ego

Brooke Shieldsa nigdy nie unikała mówienia o sposobach, w jakie była seksualizowana jako dziecięca gwiazda w Hollywood. Ale teraz aktorka ujawnia, że ​​została zgwałcona, gdy była młoda.

W nowym film dokumentalny Piękne dziecko, który miał swoją premierę Festiwal Filmowy w Sundance W piątek Shields nie wymieniła nazwiska napastnika, ale szczegółowo opisała wydarzenia związane z napaścią na tle seksualnym, która miała miejsce wkrótce po ukończeniu Uniwersytetu Princeton, kiedy walczyła o znalezienie pracy po jej wczesnym sukcesie. Shields spotkał się z mężczyzną, o którym mowa, na kolacji, rzekomo w celu omówienia pracy. Następnie wrócił do swojego pokoju hotelowego i czekał na wezwanie taksówki.

„Powiedział:„ Wróć do hotelu, a ja wezwę taksówkę ”- wyjaśnia Shields w filmie. „A ja pójdę do pokoju hotelowego, a on na chwilę zniknie”.

Shields, czując się nieswojo w pokoju, który nie należał do niej, postanowiła wykorzystać pozostawioną przez mężczyznę w pokoju lornetkę i obserwować przez okno kilku siatkarzy. „Drzwi się otwierają, osoba wychodzi naga, a ja mam lornetkę i myślę sobie:„ S— ”- kontynuuje. „Odkładam lornetkę, a on jest na mnie. Zupełnie jak w zapasach”.

Kontynuując swoją relację, Shields wyjaśnił, że nie próbował uciec, ponieważ bał się, że sprowokuje to dalszą przemoc fizyczną. – Bałam się, że się uduszę albo coś – mówi. „Więc nie walczyłem tak dużo. Bóg jeden wie, że wiedziałem, jak pozbyć się swojego ciała. Ćwiczyłem to… Zjechałem windą na dół i dostałem swoją kabinę. Po prostu płakałem przez całą drogę do mieszkania mojego przyjaciela.

Aktorka przez długi czas nawet nie traktowała tego doświadczenia jako napaści seksualnej. Nawet wtedy, gdy zwrócił mu na to uwagę specjalista ds. bezpieczeństwa, Gavin de Becker. „Powiedział:„ To gwałt ”. A ja powiedziałam:„ Nie chcę w to uwierzyć ”- mówi.

Hollywood już uprzedmiotowiło seksualnie Shieldsa, pojawiając się nago i całując 29-letniego Keitha Carradine’a w filmie z 1978 roku. Piękne dziecko (co nadaje tytuł dokumentowi), gdy miał zaledwie 11 lat. W wieku 15 lat wystąpił w dwóch kolejnych filmach, Błękitna Laguna oraz Niekończąca się miłość, które obejmowały seks i nagość, a także jego kultowe reklamy dżinsów Calvin Klein, które głosiły: „Nic nie stoi między mną a moimi Calvinami”.

Piękne osłony Baby Brooke

Piękne osłony Baby Brooke

Dzięki uprzejmości Getty Images/Sundance Institute Brooke Shields występuje w filmie dokumentalnym Pretty Baby, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2023 roku.

Nawet mając taką historię, Shields nie mógł oprzeć się wrażeniu, że jest w jakiś sposób winny swojego ataku. „To było to, co musiałem zrobić z moim mózgiem” – przyznaje. „Powiedział mi:„ Tobie mogę ufać, a ludziom nie”. To takie banalne, praktycznie żałosne. Wierzyłem, że w jakiś sposób wysyłam wiadomość i tak wiadomość została odebrana. obiad. Poszedłem do pokoju. Byłem taki ufny.

Następnie mówi, że napisała list do napastnika, mówiąc, że zniszczył w niej „ogromną ilość zaufania”, ale list został odrzucony.

„Po prostu podniosłem ręce i powiedziałem:„ Wiesz co, odmawiam bycia ofiarą, ponieważ jest to coś, co dzieje się bez względu na to, kim jesteś i bez względu na to, na co myślisz, że jesteś gotowy, czy nie ”- podsumowuje. . . „Chciałem wyrzucić to wszystko z mojego umysłu i ciała i po prostu kontynuować ścieżkę, na której byłem. System nigdy nie przyszedł mi z pomocą. Więc po prostu musiałem sam stać się silniejszy”.

Shields wcześniej w dwóch wspomnieniach omawiał, jak zostać seksualnym od najmłodszych lat. Ale po raz pierwszy ujawnił szczegóły napaści tego rodzaju.

Lena Wilson (Panna Amerykanka) wyreżyserował film dokumentalny, który zostanie wyemitowany w Hulu jeszcze w tym roku.

Dodatkowe raporty autorstwa Mike’a Millera.

Chcesz więcej nowości filmowych? Zapisz się Bezpłatny biuletyn Entertainment Weekly najnowsze zwiastuny, wywiady z gwiazdami, recenzje filmów i nie tylko.

Powiązana zawartość:

Leave a Comment