Bucs zwalnia koordynatora ofensywy Byrona Leftwicha w ramach szeroko zakrojonego sprzątania domu

TAMPA — Kiedy Byron Leftwich przyszedł do pracy w czwartek, znalazł pamiątkową pomalowaną piłkę nożną NFL umieszczoną w szafce każdego trenera, gratulując personelowi wygrania mistrzostw dywizji jeden po drugim po raz pierwszy w historii franczyzy.

Godzinę później przypomnienie nabrało nowego znaczenia dla koordynatora ofensywy Bucs: Dziękuję, jesteś zwolniony!

Po przegranym sezonie i jednorazowym występie w play-offach, pomimo posiadania Toma Brady’ego jako rozgrywającego, Bucs dokonali poważnych zmian w sztabie trenerskim Todda Bowlesa.

Leftwich i pięciu asystentów trenerów zostało zwolnionych, a trzech innych przeszło na emeryturę. Zniknęli trener odbiorników Kevin Garver, trener obrońców Todd McNair, asystent trenera linii defensywnej Lori Locust i trener kontroli jakości ofensywy Jeff Kastl.

Trzej inni asystenci zdecydowali się przejść na emeryturę, w tym trener rozgrywających Clyde Christensen, 66 lat; starszy asystent ofensywny Rick Christophel, 70 lat; i trener zapolowych Bob Sanders, 69 lat.

Decyzje zostały podjęte po tym, jak Bowles spotkał się z członkami rodziny Glazer, która jest właścicielem Bucs, oraz dyrektorem generalnym Jasonem Lichtem.

„Doceniamy ciężką pracę wszystkich tych trenerów i wkład w nasz sukces w ciągu ostatnich czterech sezonów” – powiedział Bowles w oświadczeniu. „Jako kolektyw nie spełniliśmy wysokich standardów, które wyznaczyliśmy w zeszłym roku, a teraz skupiam się na tym, co konieczne, aby zapewnić udany sezon 2023. To były bardzo trudne decyzje, ale coś, co moim zdaniem było konieczne, aby nasza drużyna piłkarska”.

Bowles zebrał cały swój sztab trenerski około 10 rano i rozpoczął spotkanie, mówiąc, że zespół ma prawie 60 milionów dolarów więcej niż przewidywany pułap wynagrodzeń na 2023 rok, potwierdzając, że będą mieli trudności z podpisaniem wielu wolnych agentów. Tom Brady będzie kosztował Bucs 35,104 miliona dolarów. Następnie Bowles zaczął wzywać swoich pracowników do swojego biura i opowiadać im o losie jednego po drugim.

Niektóre zwolnienia dotyczyły personelu, który nie został uznany za niezbędny, ale raczej gotowych pensji byłego głównego trenera Bruce’a Ariansa. Na przykład Boniol pracował wyłącznie z linebackerem Ryanem Succopem i podlegał trenerowi drużyn specjalnych Keithowi Armstrongowi. Locust była jedną z pierwszych pełnoetatowych asystentek zatrudnionych przez drużynę NFL, służąc jako asystentka trenera linii defensywnej i koordynatora współobrony Kacy Rodgers. Kastl pomagał Leftwichowi w różnych zadaniach.

Bowles został awansowany na głównego trenera dopiero 30 marca i zasadniczo odziedziczył Leftwich i sztab szkoleniowy po Arianach, którzy przeszli na emeryturę, aby podjąć pracę jako starszy doradca Lichta.

Pomimo ostatniego miejsca w NFL pod względem liczby jardów, średniej i prób, Bucs zachowali obecnie trenera linii ofensywnej Joe Gilberta i koordynatora gry biegowej Harolda Goodwina.

Koordynator Byron Leftwich zauważył gwałtowny spadek liczby punktów w tym sezonie. [ JEFFEREE WOO | Times ]
Bądź na bieżąco z Buccaneers

Bądź na bieżąco z Buccaneers

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu Bucs RedZone

Będziemy dostarczać podsumowanie wiadomości i komentarzy Tampa Bay Buccaneers co tydzień w trakcie sezonu.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszych bezpłatnych cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zaczynajmy.

Poznaj wszystkie opcje

Strzelanie Leftwich nie było nieoczekiwane po tym, jak ofensywa Bucs doznała jednego z najbardziej gwałtownych spadków w historii ligi, przechodząc z 61 przyłożeń w 2021 roku do zaledwie 31 w 2022 roku.

Brady próbował zdobyć rekordowe w karierze 66 podań w poniedziałkowy wieczór, przegrywając 31:14 z Dallas Cowboys w meczu o dziką kartę NFC, o dwa mniej niż ligowy rekord play-off i najwięcej w 383 meczach w karierze, w tym w play-offach.

43-letni Leftwich dołączył do Bucs jako koordynator ofensywy w 2019 roku jako członek oryginalnego sztabu trenerskiego Arians. Jego zwolnienie nastąpiło po sezonie, w którym Bucs zdobyli 198 punktów mniej niż w 2021 roku.

Pod rządami Leftwich Bucs zdobywali średnio ponad 30 punktów na mecz w sezonie 2020, kiedy wygrali Super Bowl 55, oraz w 2021, kiedy zdobyli pierwszy z rzędu tytuł NFC South.

Nawet z Jameisem Winstonem jako rozgrywającym w 2019 roku Bucs zdobywali średnio 28,6 punktu na mecz.

Ale w tym sezonie Tampa Bay walczyło o średnią 18,2 punktu w sezonie zasadniczym. Drużyna tylko dwukrotnie spadła poniżej 30 punktów, w tym przegrała 41-31 z Kansas City 2 października.

Bucs natychmiast rozpoczną poszukiwania następcy Leftwicha. Wśród kandydatów jest koordynator ofensywy z Alabamy, Bill O’Brien. Były główny trener Penn State i Houston Texans był trenerem rozgrywających Brady’ego i koordynatorem ofensywy w Nowej Anglii przez trzy sezony.

Tampa Bay rozmawiało o O’Brienie rok temu, kiedy wierzyli, że Leftwich może zostać zatrudniony jako główny trener Jacksonville Jaguars.

Koordynator ofensywy w Georgii, Todd Monken, to nazwisko, na które warto zwrócić uwagę, jeśli będzie gotowy do powrotu do Tampa Bay na pozycji, którą grał dla Dirka Koettera w 2018 roku. Patrząc na obecny skład, Bucs mogliby wziąć pod uwagę trenera rozgrywających Eagles, Briana Johnsona. lub były główny trener Gators, Dan Mullen, obaj pracowali z Kylem Traskiem na Florydzie. Trask jest jedynym rozgrywającym Bucs, który ma kontrakt do 2023 roku.

Leftwich grał rozgrywającego ze Steelers, kiedy Arians był koordynatorem ofensywy w Pittsburghu i był uczniem ataku „Nie ryzykuj, nie ciastko”, które obejmowało szeroką, głęboką grę podań.

W swoim pierwszym sezonie z Bucs Brady rzucił na 4633 jardy z 40 przyłożeniami i 12 przechwytami, prowadząc Tampa Bay do mistrzostw Super Bowl.

Następnie prowadził NFL w 2021 roku z 5316 podaniami, 43 przyłożeniami i 12 przechwytami.

Ale pod rządami Leftwich Bucs nigdy nie byli w stanie znaleźć równowagi w grze biegowej. W poprzednich dwóch sezonach regularnych Brady prowadził w lidze z 719 i 733 próbami podania.

Nie jest jasne, jaki wpływ będą miały czwartkowe zmiany trenerskie na decyzję Brady’ego o grze w 2023 roku. Kończy 46 lat w sierpniu przyszłego roku i jest nieograniczonym wolnym agentem.

• • •

Zapisz się do newslettera Bucs RedZone otrzymuj aktualizacje i analizy najnowszych wiadomości o drużynie i NFL od pisarza Bucs, Joeya Knighta.

Nigdy nie przegap najnowszych informacji na temat Bucs, Rays, Lightning, sportów uniwersyteckich na Florydzie i nie tylko. Śledź naszą drużynę sportową Tampa Bay Times Świergot oraz Facebook.

Leave a Comment