Były kickboxer Andrew Tate twierdzi, że rumuńska prokuratura nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów

BUKARESZT, 25 stycznia (Reuters) – Dysydencki osobowość internetowa Andrew Tate powiedział w środę, że w Rumunii nie ma sprawiedliwości, a sprawa karna przeciwko niemu za domniemany handel ludźmi i gwałt jest pusta.

Tate, jego brat Tristan i dwie rumuńskie podejrzane kobiety przebywają w areszcie policyjnym od 29 grudnia w oczekiwaniu na toczące się śledztwo w sprawie utworzenia gangu przestępczego w celu wykorzystywania seksualnego kobiet, czemu zaprzeczają.

W czwartek rumuński sąd przedłużył ich areszt do 27 lutego. Prokuratorzy twierdzą, że bracia Tate rekrutowali swoje ofiary, uwodząc je i fałszywie twierdząc, że chcą związku lub małżeństwa.

Ofiary były następnie zabierane do nieruchomości na obrzeżach stolicy, Bukaresztu, i wykorzystywane seksualnie poprzez przemoc fizyczną i zastraszanie psychiczne, zmuszając je do tworzenia treści pornograficznych na portalach społecznościowych w celu uzyskania dużych korzyści finansowych, powiedzieli prokuratorzy.

Powiedzieli również, że Andrew Tate, były zawodowy kickboxer z obywatelstwem amerykańskim i brytyjskim, zgwałcił jedną z ofiar w marcu ubiegłego roku, czemu zaprzeczył.

„Wiedzą, że nie zrobiliśmy nic złego” – powiedział Tate dziennikarzom, gdy został przyprowadzony na dalsze przesłuchania przez prokuratorów ds. Przestępczości zorganizowanej, co było jego pierwszym komentarzem dla mediów od czasu aresztowania. „Ten plik jest całkowicie pusty. Oczywiście, że jest niesprawiedliwy, niestety w Rumunii nie ma sprawiedliwości”.

Zapytany, czy krzywdził kobiety, Tate odpowiedział: „Oczywiście, że nie”.

Na początku tego miesiąca rumuńskie władze poinformowały, że w ramach dochodzenia skonfiskowały towary i pieniądze o wartości 18 milionów lei (3,99 miliona dolarów), w tym luksusowe samochody i nieruchomości.

„Nie ma przeciwko mnie żadnych dowodów” – powiedział Tristan Tate dziennikarzom w środę. „Władze planują ukraść moje samochody i pieniądze. Dlatego jestem w więzieniu”.

Prokuratorzy twierdzą, że zatrzymanie miało na celu zapobieżenie ukryciu majątku.

Tates “są pewni swojej obrony, są pewni dowodów na ich korzyść, złożyli szczegółowe oświadczenie, współpracowali (z władzami)” – powiedział dziennikarzom ich prawnik, Eugen Vidineac po przesłuchaniu.

„Wierzymy, że obrona zaczyna nabierać kształtu”.

Andrew Tate zyskał rozgłos w głównym nurcie dzięki mizoginicznym uwagom, które spowodowały, że został wyrzucony ze wszystkich głównych platform mediów społecznościowych, chociaż jego konto na Twitterze zostało przywrócone w listopadzie po tym, jak Elon Musk przejął sieć mediów społecznościowych.

Reportaż Luizy Ilie i Octava Ganei; Pod redakcją Nicka Macfiego i Daniela Wallisa

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment