Chiny twierdzą, że epidemia COVID zainfekowała 80% populacji

PEKIN, 21 stycznia (Reuters) – Szanse na poważny powrót COVID-19 w Chinach w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy są niewielkie, a 80% osób jest zarażonych, powiedział w sobotę wybitny naukowiec rządowy.

Masowy przepływ ludzi podczas trwającego okresu świątecznego Nowego Roku Księżycowego może rozprzestrzenić pandemię, zwiększając liczbę infekcji na niektórych obszarach, ale druga fala COVID-19 jest mało prawdopodobna w najbliższej przyszłości, powiedział Wu Zunyou, główny epidemiolog w Chińskim Centrum ds. Kontrola i zapobieganie chorobom. , powiedział na platformie społecznościowej Weibo.

Setki milionów Chińczyków podróżuje po całym kraju na świąteczne spotkania, które zostały zawieszone z powodu niedawnego złagodzenia ograniczeń związanych z COVID-19, budząc obawy przed nowymi ogniskami na obszarach wiejskich, które są mniej przygotowane do radzenia sobie z poważnymi epidemiami.

Chiny przekroczyły szczytowy poziom pacjentów z COVID-19 w klinikach zajmujących się gorączką, na pogotowiu oraz w krytycznych warunkach, powiedział w czwartek urzędnik Narodowej Komisji Zdrowia.

Według danych rządowych prawie 60 000 osób z COVID zmarło w szpitalach od 12 stycznia, około miesiąca po tym, jak Chiny nagle zlikwidowały swoją politykę zerowej covid-19.

Jednak niektórzy eksperci stwierdzili, że liczba ta prawdopodobnie znacznie nie docenia pełnego wpływu, ponieważ nie obejmuje osób, które umierają w domu, a wielu lekarzy powiedziało, że niechętnie wymieniają COVID jako przyczynę śmierci.

Sprawozdania Biura Prasowego w Pekinie; Pod redakcją Raju Gopalakrishnana i Williama Mallarda

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment