Chiny twierdzą, że liczba zgonów z powodu COVID-19 spadła o ponad 70% od szczytu.

HONG KONG (Reuters) – W Chinach liczba krytycznie chorych przypadków COVID-19 spadła o 72 proc. — poinformowało Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. w środę.

Dane opublikowane na stronie internetowej centrum pochodzą po tym, jak wybitny naukowiec rządowy powiedział w weekend, że 80% z 1,4 miliarda ludzi w Chinach zostało już zarażonych, co sprawia, że ​​możliwość poważnego odrodzenia się COVID-19 w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy jest odległa . .

Chiny nagle zakończyły surową politykę zerowej liczby Covid-19 na początku grudnia, po trzech latach i rozprzestrzenianiu się infekcji w najludniejszym kraju świata.

Podczas gdy urzędnicy twierdzą, że liczba infekcji osiągnęła szczyt, niektórzy światowi eksperci ostrzegają przed możliwością gwałtownego wzrostu liczby przypadków na obszarach wiejskich mniej przygotowanych do radzenia sobie z nimi, ponieważ miliony Chińczyków podróżują do domu na zjazdy rodzinne podczas trwającego święta Nowego Roku Księżycowego.

CDC poinformowało, że liczba pacjentów w stanie krytycznym w Chinach osiągnęła najwyższy poziom 128 000 4 stycznia i spadła do 36 000 do 23 stycznia.

Tymczasem liczba zgonów w szpitalach osiągnęła dzienny szczyt 4273 w dniu 4 stycznia i spadła do 896 do 23 stycznia. Wizyty w klinikach leczenia gorączki spadły o 96,2% ze szczytowego poziomu 2,867 mln 22 grudnia do 110 000 w styczniu. 23.

CDC dodało, że 22 grudnia 2022 r. liczba infekcji i liczba konsultacji ambulatoryjnych z gorączką osiągnęła szczyt, z nowymi infekcjami „ponad 7 milionów dziennie i liczbą codziennych konsultacji ambulatoryjnych z gorączką na poziomie 2867”. milion”.

Dane wynikają z komentarzy urzędnika Narodowej Komisji Zdrowia, który powiedział w zeszłym tygodniu, że Chiny przekroczyły szczytowy poziom pacjentów z COVID w klinikach zajmujących się gorączką, na pogotowiu i na intensywnej terapii.

12 stycznia władze ogłosiły, że prawie 60 000 osób z COVID-19 zmarło w szpitalach po tym, jak Chiny zlikwidowały swoją surową politykę zero-covidową.

Jednak niektórzy eksperci stwierdzili, że liczba ta prawdopodobnie znacznie nie docenia pełnego wpływu, ponieważ nie obejmuje osób, które umierają w domu, a wielu lekarzy powiedziało, że niechętnie wymieniają COVID jako przyczynę śmierci.

(Raportowanie Farah Master w Hongkongu, Josha Horwitza w Szanghaju i redakcji w Pekinie; montaż: Alex Richardson i Nick Macfie)

Leave a Comment