Chrome na Androida otrzymuje przeprojektowany pasek adresu

plecy we wrześniu, Google zaczął eksperymentować z aktualizacją omniboksu za pomocą odświeżenia wizualnego, aby zaktualizować rdzeń przeglądarki mobilnej. Chrome na Androida wprowadza teraz przeprojektowany pasek adresu Material You, który dodaje bardziej dynamiczny kolor.

Po dotknięciu omniboksu pasek adresu Chrome nie znajduje się już w pojemniku w kształcie pigułki, który widzisz, gdy pole jest nieaktywne. Ten nowy kształt jest nieco wyższy, bardziej prostokątny i zgodny z Material You.

Wyniki wyszukiwania, strony internetowe i inne rekomendacje poniżej to już nie tylko tekst na jasnym/ciemnym tle. Raczej każdy jest teraz umieszczony na mapie z jaśniejszym tłem niż reszta ekranu. To przeprojektowanie wprowadza o wiele bardziej dynamiczny kolor niż wcześniej (tylko tekst i omniboks), a obramowania pomagają zmniejszyć zatłoczenie strony bez znaczącego wpływu na wygląd tekstu.

Ten projekt jest dość podobny ujednolicone wyszukiwanie programu Pixel Launcheri przenosi to doświadczenie również na telefony inne niż Google. W porównaniu z grudniową iteracją wygląda to mniej jak wyszukiwanie wyzwalacza, ponieważ pole wejściowe ma teraz kontener. Kiedyś nie miał ograniczeń, chociaż przejście od pigułki do zaokrąglonego prostokąta jest nieco wstrząsające.

Po pojawieniu się w kanale beta pod koniec zeszłego roku, widzimy przeprojektowanie tego paska adresu w kanale stabilnym Chrom 109, chociaż jest to aktualizacja po stronie serwera. Wszystkie nasze obecne urządzenia oprócz jednego mają nowy wygląd, choć oczywiście nie widzieliśmy go jeszcze na tabletach.

Jeśli nie jest jeszcze dla Ciebie aktywny, użyj flagi: chrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update.

L: Program uruchamiający piksele | R: Chrom

Dowiedz się więcej o Chrome:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, które generują przychody. Jeszcze.


Aby uzyskać więcej wiadomości, sprawdź 9to5Google na YouTube:

Leave a Comment