Chrześcijańskiemu pracownikowi organizacji charytatywnej grozi więzienie po tym, jak otwarcie powiedział o porzuceniu stylu życia LGBT

Chrześcijański działacz charytatywny na Malcie może trafić do więzienia po tym, jak twierdził, że jego wiara pozwoliła mu porzucić homoseksualny styl życia, którego już nie chciał.

Matthew Grech, lat 33, może zostać ukarany grzywną i więzieniem za rzekome naruszenie obowiązującego w jego kraju zakazu „praktyk nawracania”, kiedy w zeszłym roku powiedział lokalnym mediom, jak porzucił homoseksualizm, ponieważ doszedł do przekonania, że ​​jest to złe.

„Zostałem zaproszony przez PMnews, nową wschodzącą platformę na Malcie, aby podzielić się moją historią i ogólnie omówić seksualność” – powiedział Grech Fox News Digital, zauważając, że był „zaskoczony”, gdy policja zadzwoniła do niego później we wczesnych godzinach niedzielnych rano i wreszcie. służył mu A akt oskarżenia wzywając go na rozprawę 3 lutego.

Radca prawny Grecha twierdzi, że jego sprawa jest pierwszą tego rodzaju i grozi wywołaniem prawnego „efektu domina”, który może zagrozić wolności słowa i wolności religijnej w całym zachodnim świecie.

TYSIĄCE KOŚCIOŁÓW OBURZONYCH NA NOWY KANADOWY ZAKAZ „CONVERSION RAVE”

33-letni Matthew Grech ma stanąć przed sądem w Valletcie na Malcie 3 lutego za rzekome promowanie „zmiany praktyk” w wywiadzie dotyczącym jego życia.
(chrześcijańska troska)

“Efekt domina”

Odpowiednio transkrypcja W rozmowie z PMnews Malta Grech nigdy nie zapraszał nikogo na terapię w celu zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, choć krytycznie odnosił się do maltańskich praw i wyjaśniał, w jaki sposób doszedł do przekonania, że ​​homoseksualizm nie jest tożsamością, ale raczej praktyką, która nie pasuje z wiarą chrześcijańską.

„Znali moje stanowisko w sprawie homoseksualizmu i ogólnie seksualności, więc chcieli usłyszeć o tym trochę więcej, ponieważ wiele osób unika drugiej strony tej historii” – powiedział Grech. „Ale ci faceci chcieli się temu przyjrzeć, ponieważ opowiadają się za wolnością słowa i nie lubią zamykania punktów widzenia tylko dlatego, że są niepopularne”.

Grech powiedział, że grozi mu teraz grzywna w wysokości do 5000 euro lub do pięciu miesięcy więzienia, jeśli zostanie skazany po tym, jak aktywiści LGBT powiązani z rządem Malty i Maltańskim Ruchem na rzecz Praw Gejów (MGRM) zgłosili go na policję w celu przesłuchania. naruszenie art. 3 ust. 3 Maltańska ustawa o afirmacji orientacji seksualnej, płci i wyrażania płci, która sprawia, że ​​„nielegalne jest promowanie praktyk nawracania”. Dziennikarzom, którzy przeprowadzali z nim wywiady, grożą także rozprawy sądowe i potencjalne sankcje karne za udział w wywiadzie.

MGRM nie odpowiedziało na prośbę Fox News Digital o komentarz do czasu publikacji.

Grech stanie przed sądem w Valletcie na Malcie 3 lutego za rzekome naruszenie krajowego zakazu reklamy

Grech ma stanąć przed sądem w Valletcie na Malcie 3 lutego za rzekome naruszenie krajowego zakazu promowania „zmiany praktyk”.
(Sylvain Sonnet za pośrednictwem Getty Images)

Grech pojawi się w Sądzie Pokoju w Valletcie 3 lutego, gdzie będzie wspierany przez Christian Legal Centre (CLC), organizację non-profit z siedzibą w Londynie, która koncentruje się na przypadkach religijnej dyskryminacji chrześcijan.

Andrea Williams, dyrektor generalny CLC, powiedział w oświadczeniu powiedział Fox News Digital, że traktowanie Grecha przez maltańskie władze jest dyskryminujące i narusza „jego chrześcijańskie wolności i podstawowe prawo do wolności słowa”.

Prawnicy Grecha planują argumentować, że jego zarzut jest naruszenie jego prawa wolność słowa, którą gwarantuje zarówno maltańska konstytucja, jak i europejska konwencja praw człowieka (EKPC).

„Efekt domina zakazów terapii konwersyjnych zaczął się na Malcie”, powiedział Williams, który ostrzegł, że sprawa grozi ustanowieniem precedensu, który może rozprzestrzenić się na inne kraje zachodnie „jeśli nie zostaną podjęte zdecydowane działania”.

Siedziba Komisji Europejskiej rozświetlona kolorami tęczowej flagi w Brukseli w Belgii 16 maja 2020 r. w ramach wsparcia społeczności LGBT.

Siedziba Komisji Europejskiej rozświetlona kolorami tęczowej flagi w Brukseli w Belgii 16 maja 2020 r. w ramach wsparcia społeczności LGBT.
(NurPhoto / współautor za pośrednictwem Getty Images)

Malta, państwo wyspiarskie między Sycylią a wybrzeżem Afryki Północnej, była pierwszym krajem w Unii Europejskiej kryminalizować praktyki którego celem jest „zmiana, stłumienie lub wyeliminowanie orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i / lub ekspresji płciowej danej osoby”.

BIDEN STARA SIĘ ZAKOŃCZYĆ WSZELKIE „TERAPIE KONWERSYJNE”, Oskarża Republikanów o poszukiwanie „wykorzystywania dzieci”

Przypomina ustawa przyjęta jednogłośnie w 2016 roku zakazy terapii konwersyjnej na całym świecie, w tym 20 stanów i ponad 100 gmin w Stanach Zjednoczonych

Wielu to lubi zakazy w USA mają zastosowanie tylko do nieletnich i robią wyjątki w przypadku poradnictwa religijnego, chociaż w niektórych innych krajach osobom dorosłym zabrania się szukania pomocy w przypadku niechcianych pociągów seksualnych i zachowań seksualnych.

„Chcą zakazać poradnictwa chrześcijańskiego w kościołach tylko dlatego, że nie pasuje to do ich religii. Mówią, że nie są religijni, ale mogę wam powiedzieć, że są tak samo religijni jak wszyscy inni”.

– Mateusz Grek

W Kanadzie terapeuci, którzy udzielają porad w jakiejkolwiek formie, aby stłumić lub zredukować „pociąg nieheteroseksualny lub zachowania seksualne” lub „tożsamość niecisseksualną”, mogą zostać skazani na karę do pięciu lat więzienia na mocy prawa wprowadzonego w zeszłym roku. protesty tysięcy kościołów w całej Ameryce Północnej ze względu na swoją skalę.

Premier Kanady Justin Trudeau bierze udział w corocznej Paradzie Równości 2016 w Toronto w Ontario.

Premier Kanady Justin Trudeau bierze udział w corocznej Paradzie Równości 2016 w Toronto w Ontario.
(Rick Madonik/Toronto Star za pośrednictwem Getty Images)

Rząd Wielkiej Brytanii kierowany przez Partię Konserwatywną ogłoszono w tym tygodniu planują debatę nad przepisami mającymi na celu włączenie tożsamości transpłciowej do brytyjskiego zakazu terapii konwersyjnej, który wcześniej dotyczył tylko orientacji seksualnej.

Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała terapię konwersyjną za równoznaczną z torturami, a niezależny ekspert ONZ ds. orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, Victor Madrigal-Borloz wezwał do globalnego zakazu w tym roku 2020.

„Po prostu barbarzyństwo”

w trakcie wywiad z 2020 r Podobnie jak to, co doprowadziło do jego oskarżenia, Grech przypomniał sobie, jak jego delikatna osobowość i chłopięce zainteresowania muzyczne sprawiły, że dorastał wśród innych chłopców, którzy zastraszali go i kpili z tego, że jest gejem.

Powiedziała, że ​​przyjmie etykietę jako swoją tożsamość i zacznie uprawiać seks z innymi mężczyznami, próbując znaleźć męską aprobatę, ale zaczęła pragnąć nowego stylu życia. stając się chrześcijaninem.

Grech był zaangażowany w brytyjską Międzynarodową Federację Wyborów Terapeutycznych i Doradczych (IFTCC), organizację, której celem jest „promowanie opiekuńczego, nieoceniającego środowiska, w którym ludzie, którzy zdecydują się odejść od niechcianych uczuć i zachowań, znajdują wsparcie”. wyszukiwania”, według jego strony internetowej.

Jest także powiernikiem Core Issues Trust, grupy, która ściśle współpracuje z IFTCC i wspiera „mężczyzn i kobiety z problemami homoseksualnymi, którzy chcą dobrowolnie zmienić preferencje i ekspresję seksualną”.

Grech uważa, że ​​aktywiści na całym świecie używają języka terapii konwersyjnej, aby uciszyć sprzeciw.

Grech uważa, że ​​aktywiści na całym świecie używają języka terapii konwersyjnej, aby uciszyć sprzeciw.
(chrześcijańska troska)

Grech mówi, że jest wielu innych takich jak on, którzy mają „bardzo dobre powody”, by odejść od niechcianych uczuć seksualnych, ale obawia się, że takie osoby zostaną poddane ostracyzmowi i zepchnięte do podziemia przez wpływ nadmiernych zakazów terapii konwersyjnej.

„Odmawianie ludziom wsparcia duchowego lub świeckiego w jakimkolwiek kontekście jest barbarzyństwem” – powiedział. „To po prostu barbarzyństwo”.

AMERYKA JEST PRZECIWNA chirurgii transpłciowej i blokadom dojrzewania płciowego dla nieletnich: ankieta

Grech uważa, że ​​stojący przed nim aktywiści zakazujący terapii konwersyjnej „nie tylko chcą zakazać przymusowej pomocy lub wsparcia, chcą całkowicie zakazać naszych poglądów”.

„Chcą zakazać poradnictwa chrześcijańskiego w kościołach tylko dlatego, że nie pasuje to do ich religii” – powiedział. „Mówią, że nie są religijni, ale mogę ci powiedzieć, że są tak samo religijni jak wszyscy inni. Mają system wierzeń, mają bardzo specyficzną wizję”.

Działacze LGBT dołączą do weteranów Gay Liberation Front, aby uczcić 50. rocznicę pierwszego brytyjskiego marszu Pride w Londynie w 1972 r. 1 lipca 2022 r.

Działacze LGBT dołączą do weteranów Gay Liberation Front, aby uczcić 50. rocznicę pierwszego brytyjskiego marszu Pride w Londynie w 1972 r. 1 lipca 2022 r.
(Mark Kerrison/współautor za pośrednictwem Getty Images)

Pomimo niewielkich rozmiarów, Grech zauważył, że kultura maltańska jest uważana za „prekursora” i „pioniera” w Europie, konsekwentnie plasując się na szczycie ILGA-Europe. miejsce na liście najbardziej postępowych krajów.

Sekretarz parlamentu Rebecca Buttigieg ogłosiła w zeszłym tygodniu, że Malta wzmocni swoje prawo dotyczące terapii konwersyjnej, dodając poprawkę redefiniującą klauzulę reklamową „tak, aby obejmowała publikowanie, reklamowanie, wyświetlanie, dystrybucję, kierowanie i rozpowszechnianie materiałów promujących tę praktykę”. według Times of Malta.

„Oznacza to, że inne kraje pójdą w ich ślady, ale musimy ostrzec inne kraje i pokazać im, jakie jest prawdziwe oblicze zakazu terapii konwersyjnej” – powiedział Grech. „To tylko przyczółek dla tych lobby LGBT, aby dostać się do kościołów i skłonić pastorów i kaznodziejów ewangelii, aby się zamknęli i dostosowali, a to po prostu nie do utrzymania”.

„Idol naszego pokolenia”

Grech zauważył ironię, że pierwszy tego rodzaju przypadek miał miejsce na Malcie, która zajmuje znaczące miejsce w historii jego wiary. Jedna z pierwszych kolonii rzymskich nawrócić się na chrześcijaństwowyspa była miejscem w Nowym Testamencie, gdzie apostoł Paweł zginął w katastrofie morskiej i nie doznał ukąszenia jadowitego węża, który wyszedł z ognia.

„Ta historia wciąż do nas przemawia, ponieważ kiedy Paweł przybył na Maltę, rozpalono ogień z powodu zimna i wąż przyczepił się do jego ręki” — powiedział Grech, odnosząc się do historii z Dziejów Apostolskich 28. „Wytrząsnął go, powiedział, dokąd ma iść, i wrócił do ognia”.

„Na początku ludzie myśleli, że bogowie go osądzają, ponieważ ten wąż owinął się wokół jego ramienia, ale kiedy zobaczyli, że nic mu się nie stało, zmienili zdanie” – powiedział.

ZAMKNIĘCIE TIKTOKERA BYŁO PRZERAŻAJĄCE, PO KTÓRYM AKTYWISTKA LGBT UTRZYMAŁA, ŻE „ROZŁĄCZENIE” NIE JEST PRAWDZIWĄ RZECZĄ

Apostoł Paweł strząsa żmiję z ręki do ognia, jak opisano w Dziejach Apostolskich 28.

Apostoł Paweł strząsa żmiję z ręki do ognia, jak opisano w Dziejach Apostolskich 28.
(ZU_09 za pośrednictwem Getty Images)

Grech porównał biblijną historię do swojej własnej batalii prawnej i duchowych zmagań ludzi takich jak on, którzy walczą o zachowanie wiary pomimo swoich uczuć pośród tego, co uważa za rosnący uścisk rządu i kulturowej opozycji.

„Wierzę, że jeśli przeżyjemy tego węża, który próbuje nas zatruć i skrzywdzić, jeśli spojrzymy na Boga, który może nas zbawić i odkupić, ludzie zmienią swoją perspektywę” – powiedział.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Wierzymy w to, co najlepsze dla naszych ludzi, ale bożek został stworzony i musi upaść” – dodał Grech. „Stajemy twarzą w twarz z idolem naszego pokolenia i mówimy:„ Nie oddamy wam pokłonu bez względu na cenę ”.

Leave a Comment