Ciężkie opady śniegu sieją spustoszenie w Japonii, a przez Azję przetacza się mróz

TOKIO, 25 stycznia (Reuters) – Ciężki śnieg pokrył Japonię w środę, utrudniając ruch, zmuszając do odwołania setek lotów, zakłócając podróż pociągiem i zabijając co najmniej jedną osobę.

Wyjątkowo zimna pogoda i ekstremalnie niskie ciśnienie przyniosły do ​​Japonii śnieg i silne wiatry od wtorku po tym, jak na początku tego tygodnia siały spustoszenie w innych krajach azjatyckich.

Według doniesień mediów co najmniej 124 osoby zmarły w Afganistanie na początku tego tygodnia w mrozie, podczas gdy temperatura w najbardziej wysuniętym na północ mieście Mohe w Chinach spadła w niedzielę do rekordowych -53 stopni Celsjusza (-63,4 stopni Fahrenheita).

Południowokoreańska wyspa Czedżu odwołała we wtorek prawie 500 lotów zi na swoje lotnisko z powodu surowej zimowej pogody.

Japonia poinformowała, że ​​śnieg był szczególnie ciężki po południowokoreańskiej stronie kraju, a miasto Maniwa otrzymało rekordowe 93 cm (36 cali) w zaledwie 24 godziny.

W środę rano w wyniku burzy zginęła jedna osoba, a w związku z burzą badane są dwie kolejne osoby, powiedział na konferencji prasowej główny sekretarz gabinetu Hirokazu Matsuno. Żadne dalsze szczegóły nie były natychmiast dostępne.

Krajowe linie lotnicze, w tym ANA (9202.T) i Japan Airlines (9201.T) Ministerstwo Transportu poinformowało, że odwołało 450 lotów, zablokowało 490 obszarów drogowych i zawiesiło 57 usług kolejowych, w tym usługi kolei dużych prędkości.

Toyota Motor Corp (7203.T) poinformowało, że w środę zawiesi drugą zmianę we wszystkich 14 japońskich fabrykach z powodu obfitych opadów śniegu w kraju.

Około 3000 osób utknęło na dwóch stacjach kolejowych w zachodnim mieście Kioto po tym, jak śnieg i silny wiatr wymusiły zawieszenie usług we wtorek. Niektórzy pasażerowie zostali zmuszeni do spania na podłodze na głównym dworcu kolejowym w Kioto. Inni utknęli w co najmniej 15 pociągach między stacjami, w niektórych przypadkach od późnej nocy z wtorku do wczesnej środy.

Silne wiatry związane z burzą mogły zatopić zarejestrowany w Hongkongu statek towarowy między zachodnią Japonią a wyspą Jeju w Korei Południowej w środę rano. Trzynastu z 22 członków załogi zostało uratowanych do środy w porze lunchu i poszukiwania były kontynuowane. Czytaj więcej .

Gorzka pogoda ma potrwać do czwartku.

Reportaż Kaori Kaneko, Sugiyamy Satoshi i Elaine Lies w Tokio i Hyonhee Shin w Seulu Pisanie Elaine Lies i Miyoung Kim Montaż autorstwa Chang-Ran Kim, Kim Coghill i Christiny Fincher

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment