Cowboys kicker Brett Maher „yips”, ale planuje „radzić sobie z tym”

W poniedziałkową noc sytuacja stała się tak nieprzyjemna, że kowboje prawie zabrakło piłek na Raymond James Stadium. To dlatego, że ich pierwsi dwaj trafili później na trybuny Bretta Mahera tak bardzo spudłował w kolejnych próbach zdobycia dodatkowego punktu.

Gdyby Kowboje stracili trzecią porażkę, musieliby użyć jednego z nich Buccaneers z Tampa Bay uderzanie piłek.

„Po prostu idealna burza na zły dzień” – powiedział koordynator zespołów specjalnych Dallas, John Fassel.

Fassel trenował jednostki zespołów specjalnych NFL od 2005 roku. Nigdy nie był w drużynie, która musiałaby zwracać się do piłki po swoim trzecim uderzeniu. Nigdy też nie doświadczył, jak kicker nie trafił w cztery kolejne próby zdobycia dodatkowego punktu.

Fassel uważa, że ​​Maher przeszedł przez yips, termin często używany w sporcie do opisania nagłej i niewyjaśnionej utraty umiejętności. Przydarzyło mu się to z poprzednimi kickerami, zwłaszcza z Sebastianem Janikowskim i Grega Zuerleina.

„Wierzę w upał i wierzę w yipy” – powiedział Fassel. „Absolutnie. Czasami zastanawiasz się, jak dostać się do yipów, a czasem zastanawiasz się, jak wrócić do upału. I myślę, że chodzi o dotarcie do linii i strzelanie. (Maher) spudłował kilka rzutów wolnych (poniedziałkowy wieczór).

„Nie wiem, co to jest, ale wierzę w piski i wierzę w upał”. Miał gorącą rękę. Bądźmy szczerzy. … A potem zdarzają się okrzyki. Spodziewam się więc gorących rąk”.

Maher zdobył 50 ze swoich 53 dodatkowych punktów w sezonie. Trafił 29 z 32 rzutów z gry, w tym 9 z 11 z 50 jardów. W swojej karierze Maher ma 128/134 prób dodatkowych punktów.

Ale poniedziałkowa noc była niepokojąca. W trzecim meczu play-off w swojej karierze Maher przegapił swoje pierwsze cztery dodatkowe punkty, zanim ostatecznie zdobył piąty. Na szczęście dla niego i dla Cowboys gra nigdy nie była na tyle zacięta, aby zrobić różnicę kilku punktów. Dallas awansowała do rundy dywizji z przekonujące zwycięstwo 31:14 z dziką kartą nad Buccaneers.

„Zdecydowanie nie wykonałem swojej części (poniedziałkowa noc)” – powiedział Maher. „Ten zespół jest zbyt dobry, żebym mógł go nie mieć, więc wróć w tym tygodniu”.

Kowboje planują kontynuować Maher w niedzielę w San Francisco.

– Do diabła, tak – powiedział Fassel. – Oczywiście, jeśli mnie pytasz.

Właściciel i dyrektor generalny Cowboys, Jerry Jones, powiedział we wtorek rano, że analizują swoją sytuację uderzeniową. Powiedział również, że możliwe jest, że uderzenie Mahera może uderzyć w Dallas dwa razy częściej po wylądowaniu.

„Byłoby prawdziwą porażką, gdybyśmy przystąpili do reszty tego turnieju, reszty tych play-offów, z chwiejnym strzałem” – powiedział Jones podczas swojego cotygodniowego wystąpienia w radiu 105.3 The Fan w Dallas.

Trener Cowboys Mike McCarthy powiedział po meczu, że plan był taki, aby trzymać się Mahera.

„Idziemy do przodu” – powiedział we wtorek McCarthy. – Taki jest plan na teraz.

„Ostatecznie wszyscy mamy pracę do wykonania” – dodał McCarthy. „Wie, że musi posłać piłkę przez słupki. Był dla nas bardzo produktywny i konsekwentny. To jak wszystko, wszyscy pracujemy ze sobą każdego dnia i to jest to, w co wierzę i wierzę w niego i jego podróż.

„Myślę, że w tym biznesie, zwłaszcza w tej grze, uczysz się więcej ze swoich doświadczeń, gdy coś nie idzie po twojej myśli, niż z sukcesu. Tak jak cała nasza drużyna piłkarska. Wyjechaliśmy z Waszyngtonu i dostaliśmy pięścią w brodę i myślę, że wyraźnie zareagowaliśmy. Myślę, że zdecydowanie ma to w sobie ”.


Brett Maher stracił trzy dodatkowe punkty przez cały sezon, zanim stracił cztery punkty w meczu z Tampa Bay. (Kim Klement/USA Today)

Maher, lat 33, odbił się od NFL w ciągu ostatniej dekady. To jego trzeci raz z Cowboys. Podpisał kontrakt z Dallas jako niewybrany wolny agent w 2013 roku, ale został zwolniony przed rozpoczęciem sezonu. Po spędzeniu następnych czterech lat w Canadian Football League, Maher był kickerem Cowboys w sezonach 2018 i 2019. Problemy z dokładnością doprowadziły do ​​​​jego zwolnienia przez Dallas pod koniec sezonu 2019. Przez następne dwa lata Maher pracował nad tym Samoloty odrzutowe, Waszyngton, Teksańczycy, kardynałowie oraz Święci. Wrócił do Cowboys podczas obozu treningowego w sierpniu po tym, jak Dallas wypuścił niedoraftowanego debiutanta Jonathana Garibay. Maher następnie pokonał Lirima Hajrullahu o pracę.

„Rozmawiałem z Brettem (wtorek rano)” – powiedział Fassel. „Odbyliśmy świetną rozmowę (w poniedziałek wieczorem), ponieważ myślę, że najważniejszą rzeczą dla nas jest nie udawać, że to się nie wydarzyło i po prostu iść dalej. Poradziliśmy sobie z tym psychicznie i fizycznie z perspektywy„ tego, co się stało ”. Rozmawialiśmy o naszym planie na ten tydzień. Więc będziemy kontynuować normalny plan.

„Był zrozpaczony, podobnie jak ja. Dzielę agonię wszystkich graczy. Tak jak powinien być jako zawodnik. Wie, że to po prostu zły dzień w biurze. Jestem absolutnie pewien, że wyzdrowieje. zdecydowanie częściowo psychologiczne. Myślę, że nie ma tam nic fizycznego. Pierwsze dwa, jeśli go zapytasz, był trochę leniwy na pierwszym mecie i jak palec u nogi na drugim. Potem po prostu poprawił się na trzecim. A potem na czwartym jest tylko procesem mentalnym.

głębiej

GŁĘBIEJ

Sturm: The Cowboys uwalniają swoje gwiazdy na Toma Brady’ego w spektakularny sposób

Po trzeciej próbie Mahera transmisja telewizyjna ESPN pokazała wyraźnie sfrustrowanego QB Cowboys Dak Prescott uderza hełmem w linię boczną i mówi: „Idź na f… dwa!”

Prescott powiedział, że rozmawiał z Maherem po meczu o jego emocjonalnej reakcji.

„Jestem największym fanem„ Money ”Mahera” – powiedział Prescott. „Najwyraźniej (byłem) pokazano mi wideo, to tylko emocja, to część tego. Rozmawiałem z nim indywidualnie, powiedziałem mu po meczu, żeby dał sobie spokój, będziemy go potrzebować. Po prostu grałem jak… tydzień temu, to znaczy, to się zdarza. Ale jeśli wierzycie w siebie nawzajem, wierzycie w to, co jesteśmy w stanie zrobić, i wiedząc, co ten facet zrobił, odporność, którą pokazał w swojej indywidualnej karierze, nie mam wątpliwości, że wróci w przyszłym tygodniu i będzie doskonały. . i pomóż nam wygrać”.

Prescott nie był sam. Kilku kolegów z drużyny i trenerów podzieliło się swoim dopingiem po meczu.

„Mam wielkie szczęście, że mam kolegów z drużyny, szatnię i sztab szkoleniowy” – powiedział Maher. „To mnie absolutnie podniosło na duchu. Doceniam każdego z nich. Nadszedł czas, abym wykonał swoją część”.

Fassel zauważył, że miejsce, w którym Cowboys zagrają w niedzielę, nie jest najbardziej przyjaznym środowiskiem dla kickerów. Stadion Levi’s to boisko zewnętrzne z trawą, na którym wiatr może odgrywać rolę. Kibic 49ers Robbiego Goulda to 30 z 31 zdobytych dodatkowych punktów w tym sezonie. Maher nigdy nie grał na Levi’s Stadium.

„Wracaj do tego” – powiedział Maher o procesie w tym tygodniu. „Uderzaj w piłki, dobrego tygodnia treningu, przygotuj się do wyjścia”.

(Główne zdjęcie autorstwa Bretta Mahera: Julio Aguilar/Getty Images)

Leave a Comment