Czołowi indyjscy zapaśnicy domagają się dochodzenia w sprawie zarzutów o molestowanie seksualne wobec najwyższego urzędnika po wielu dniach protestów w New DelhiCNN

Wielu czołowych indyjskich zapaśników domaga się śledztwa w sprawie zarzutów molestowania seksualnego wobec prezesa Indyjskiej Federacji Wrestlingu (WFI) podczas trwającego kilka dni protestu w New Delhi.

Zapaśnicy domagają się też usunięcia prezesa i rozwiązania WFI.

W liście skierowanym do prezesa Indyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego (IOA) i udostępniony na TwitterzeWedług pięciu zapaśników „kilku młodych zapaśników” złożyło poważne skargi dotyczące „molestowania seksualnego” wobec prezesa WFI Brij Bhushan Sharan Singh.

Zapaśnicy protestowali w stolicy Indii, New Delhi, przez ostatnie trzy dni i uczestniczyli w kilku spotkaniach z wyższymi urzędnikami państwowymi.

Zapaśnik olimpijski Vinesh Phogat wraz z czterema innymi osobami powiedział, że przemawia w imieniu oskarżycieli, aby chronić swoją tożsamość i nie ujawnił publicznie szczegółów zarzutów młodych zapaśników.

W liście sam Phogat mówi, że był nękany i torturowany psychicznie przez prezesa WFI i mówi, że z powodu wywieranej na niego presji prawie pomyślał o samobójstwie.

CNN skontaktowało się z WFI w celu uzyskania komentarza, a zastępca sekretarza federacji, Vinod Tomar, zaprzeczył wszystkim zarzutom.

„Trwa śledztwo” – dodał Tomar. „To tylko twierdzenia, które nie zostały jeszcze udowodnione”.

CNN skontaktowało się również z prezesem WFI, a jego biuro odmówiło wówczas komentarza.

Federacja przełożyła też zaplanowaną na piątek konferencję prasową.

Prezydent Indyjskiej Federacji Wrestlingu (WFI) Brij Bhushan Sharan Singh (C) przybywa na konferencję prasową w Gonda 20 stycznia 2023 r.

Tymczasem prezydent IOA wyraża poparcie dla protestujących zapaśników. PT Usza tweetował w czwartek że dobro sportowców jest na pierwszym miejscu.

„Prosimy sportowców, aby zgłosili się i przedstawili nam swoje obawy. Zapewnimy pełne dochodzenie w celu zapewnienia sprawiedliwości” – dodał.

W liście Phogat i jego koledzy zapaśnicy piszą, że „spotkanie zapaśników wymaga dużo odwagi” i składają skargi na Singha, który jest członkiem indyjskiego parlamentu z rządzącej partii Bharatiya Janata.

„Boimy się o swoje życie” – dodali.

Phogat , pierwsza indyjska zapaśniczka, która zdobyła złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Igrzyskach Azjatyckich, napisał na Twitterze w środę„Zawodnicy chcą szacunku do samego siebie”, dodając, że „jeśli federacja ich nie wspiera, morale się psuje”.

Indyjskie Ministerstwo Sportu zwróciło się do WFI o odpowiedź na zarzuty w ciągu 72 godzin, powiedział w czwartek lokalnym dziennikarzom indyjski minister sportu Anurag Thakur.

Wewnątrz oświadczenie na Twitterzepolityk Babita Kumari Phogat, była zapaśniczka kobiet i trzykrotna medalistka Igrzysk Wspólnoty Narodów, powiedziała, że ​​stoi razem z innymi zapaśnikami.

„Jestem z moimi zawodnikami w tej walce. Mam pełną wiarę w rząd, że odda sprawiedliwość sportowcom tego kraju, którzy przyniosą krajowi chwałę na świecie” – powiedział.

Leave a Comment