Czterogwiazdkowy sygnatariusz Florydy, Jaden Rashada, prosi o zwolnienie stypendium

Jaden Rashada nie będzie uczęszczał na University of Florida.

Według kilku raportówma czterogwiazdkowego rozgrywającego wystąpił o zwolnienie stypendium ze szkoły. Rashada podpisał kontrakt z Florydą we wczesnym okresie podpisywania kontraktów i miał zapisać się do Gainesville w styczniu po rozegraniu meczu Under Armour All-American na początku tego miesiąca. To się nie stało.

Czemu? Może to mieć coś wspólnego z płatnościami za nazwisko, wizerunek i podobiznę. Według wielu doniesień, Rashad miał umowę z kolektywem NIL na umowę poparcia zależną od podpisania z Gators. Według The Athletic Umowa NIL z kolektywem została uzgodniona w listopadzie i miała maksymalną wartość 13 milionów dolarów.

Jednak ta maksymalna wartość podobno znacznie przekraczała możliwości finansowe kolektywu. Umowa podobno wkrótce potem upadła.

Rashada został wymieniony jako jeden z pierwszych zapisanych na Florydzie w grudniu, ale natychmiast po podpisaniu umowy zaczęły krążyć wieści, że może nie dotrzeć do kampusu.

Jaden Rashada nie gra w college’u na Florydzie. (Stephen M. Dowell/Orlando Sentinel/Tribune News Service za pośrednictwem Getty Images)

Co następne?

Rashada może podpisać kontrakt z inną szkołą, jeśli Floryda oficjalnie zwolni go na stypendium. Czy Miami może być w biegu? Rashada zobowiązał się do Hurricanes przed wyjazdem na Florydę, a Miami QB Jake Garcia podobno wszedł w okienko transferowe w poniedziałek.

Czterogwiazdkowy rekrut zajmuje 84. miejsce w kraju i 7. miejsce w stanie Kalifornia. Jest także rozgrywającym nr 7 pro-style w klasie 2023 i od razu byłby bardzo poszukiwanym rekrutem. Jeśli Rashada zostanie zwolniony ze stypendium, będzie jedynym najlepszym 25 pro-style QB w klasie 2023, który nie podpisał kontraktu ze szkołą.

Rashada był jednym z najlepszych graczy w klasie rekrutacyjnej Florydy, która według Rivals zajęła 13. miejsce po wczesnym okresie podpisywania kontraktów. Floryda straci kilka miejsc, jeśli Rashada nie będzie już częścią klasy, a klasa będzie bez rozgrywającego, jeśli nie zostanie znaleziony zastępca Rashady.

To wielka sprawa dla składu z Florydy, który potrzebuje kogoś, kto może być długoterminową odpowiedzią na to stanowisko. Rozrusznik 2022 Anthony Richardson zgłosił się do draftu do NFL, a jego rezerwowy Jalen Kitna nie jest już z drużyną po aresztowaniu pod zarzutem pornografii dziecięcej. Transfer ze stanu Ohio, Jack Miller, rozpoczął porażkę w Las Vegas Bowl ze stanem Oregon po tym, jak w ogóle nie widział boiska w trakcie sezonu.

Gators dodali do okienka transferowego byłego QB z Wisconsin, Grahama Mertza. Pozostały mu dwa lata kwalifikowalności, ale cofnął się w czasie spędzonym z Borsukami. Po wykonaniu 61% swoich podań w siedmiu meczach jako student pierwszego roku w 2020 roku, Mertz wykonał 57% swoich podań w 2022 roku i rzucił więcej przechwytów niż przyłożeń w 2021 roku.

Wysokopoziomowy przykład pułapki NIL

Sytuacja Rashady jest również największym przykładem pułapek związanych z rzeczywistością nowej aprobaty w lekkoatletyce uniwersyteckiej. Gracze i ich rodziny muszą być bardzo sceptyczni wobec wielkich obietnic darczyńców i innych umów sponsorskich. Jeśli chodzi o umowy ubezpieczeniowe, rzuca się kilka dużych kwot w dolarach i można bezpiecznie uwierzyć, że te zawyżone liczby są trochę jak kontrakty NFL — rzeczywista wartość umowy prawdopodobnie będzie znacznie niższa niż najwyższa liczba .

A jeśli to, co mówi się o umowie z Rashadą, jest prawdą, niewywiązanie się kolektywu z wielkiej obietnicy kosztowało aligatory jednego z najlepszych rekrutów.

Leave a Comment