Czteroletni Teddy Hobbs zostaje najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii

Ten 4-letni brytyjski chłopiec zawstydza nas wszystkich.

Odnoszący sukcesy Teddy Hobbs został najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii – po tym, jak jako małe dziecko nauczył się czytać i policzył do 100 w siedmiu językach.

Beth Hobbs, mama bystrego chłopca z Portishead w North Somerset, powiedziała, że ​​nauczył się czytać, gdy miał zaledwie 26 miesięcy, „oglądając telewizję dla dzieci i naśladując głosy gwiazd”. donosi BBC.

„Zaczął śledzić listy, a kiedy odesłaliśmy go z powrotem do przedszkola po zamknięciu COVID, powiedzieliśmy im, że naszym zdaniem sam nauczył się czytać” – powiedziała publikacji.

„Otrzymaliśmy telefon zwrotny z przedszkola, które wysłało nauczyciela przedszkola, aby sprawdził, który powiedział:„ Tak, on umie czytać! ”- powiedział 31-letni Hobbs.

„Grał na swoim tablecie i wydawał dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam, więc zapytałam go, co to było, a on powiedział:„ Mamo, czytam po mandaryńsku ”- dodała.


4-letni Teddy Hobbs uzyskał 139 punktów w teście IQ Stanforda-Bineta, co plasuje go na 99,5 percentylu dla swojego wieku.
Beth Hobbs / SWNS

Hobbs powiedział, że Teddy, który urodził się dzięki zapłodnieniu in vitro, był pierwszym dzieckiem jej i jej męża Willa w wieku 41 lat, więc chcieli, aby eksperci ocenili go, zanim zacznie szkołę we wrześniu.

Chłopiec potrafi już czytać do 100 w sześciu językach obcych, w tym francuskim, niemieckim, hiszpańskim, walijskim i mandaryńskim, kiedy sam nauczył się czytać.

Jest nawet gotów zanurzyć się w książkach o Harrym Potterze – jeśli rodzice mu na to pozwolą.

Para zwróciła się do Mensy, największego i najstarszego na świecie stowarzyszenia o wysokim ilorazie inteligencji, otwartego dla osób, które osiągnęły 98 percentyl lub więcej w specjalnym teście.


Teddy potrafi czytać do 100 w sześciu językach obcych, w tym francuskim, niemieckim, hiszpańskim, walijskim i mandaryńskim.
Teddy potrafi czytać do 100 w sześciu językach obcych, w tym francuskim, niemieckim, hiszpańskim, walijskim i mandaryńskim.
Beth Hobbs / SWNS

Mensa nie ocenia dzieci poniżej 10 roku życia, ale jeśli rodzice chcą, aby ich dzieci zostały przebadane, muszą przejść przez psychologa edukacyjnego. donosi londyński Times.

Według serwisu informacyjnego Teddy miał 3 lata i siedem miesięcy, kiedy przystąpił do testu.

„Martwiłem się, że będzie w stanie siedzieć przed laptopem przez godzinę, ale bardzo mu się to podobało” — powiedział Hobbs.


Teddy jest gotowy do czytania książek o Harrym Potterze - jeśli rodzice mu na to pozwolą.
Teddy jest gotowy do czytania książek o Harrym Potterze – jeśli rodzice mu na to pozwolą.
Beth Hobbs / SWNS

W teście IQ Stanforda-Bineta Teddy, który rozpoznawał litery i słowa mniej więcej 9-latka, uzyskał 139 punktów i był na 99,5 percentylu dla swojego wieku.

„Nie jesteśmy pewni, jak to się stało, mój mąż i ja nie jesteśmy lingwistami – więc zawsze żartujemy, że embriolog musiał włożyć igłę lub coś w tym rodzaju, żeby go takim zrobić” – powiedział Hobbs.

„Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, byli niesamowici, ponieważ naprawdę trudno było znaleźć wsparcie, ale nie mamy pojęcia, dlaczego jest taki mądry” – kontynuuje.

„W tej chwili nie kwalifikuje się do diagnozy autyzmu lub ADHD – a ponieważ jest tak daleko przed nami, trudno jest uzyskać pomoc w nauce w tym wieku” – dodał Hobbs.


„Nie jesteśmy pewni, jak to się stało, że mój mąż i ja nie jesteśmy lingwistami” – powiedziała mama Beth Hobbs, widziana z Teddym, jego młodszą siostrą Pippą i tatą Willem.
Dzięki uprzejmości Beth Hobbs/SWNS

Matka żartowała, że ​​posiadanie tak zaawansowanego dziecka jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

„Moi przyjaciele mogą powiedzieć:„ Och, czy powinniśmy zjeść ciasto ”, a ich dzieci nie wiedzą, co mówią, ale Teddy mówi to od razu i chce czegoś” – powiedział Hobbs.

Teddy, który rozważa karierę medyczną, lubi czytać swojej 15-miesięcznej siostrze Pippie, recytować tabliczkę mnożenia i uprawiać sport.

„Przechodzi przez kolejne etapy i ostatnio zaczął uczyć się wszystkich flag krajów na całym świecie. Ale ostatnio zaczął grać pałkarzem, co jest świetne” – powiedział Hobbs dla The Times of London.

„Chcemy, aby Teddy był dobrym człowiekiem i zadowolonym z życia. To wszystko, czego chce każdy rodzic” – dodała.

Leave a Comment