Dani Alves został aresztowany w Hiszpanii pod zarzutem przemocy seksualnej

Piłkarz Dani Alves został w piątek aresztowany w Hiszpanii pod zarzutem przemocy seksualnej. według kilku raportów.

39-letni mężczyzna, który grał w meksykańskim klubie Pumas UNAM, a wcześniej grał zarówno w Brazylii, jak i różnych elitarnych krajowych klubach europejskich, jest oskarżony o niewłaściwe dotknięcie kobiety w nocnym klubie w Barcelonie w grudniu.

Hiszpański sędzia aresztował Alvesa bez kaucji. Alves wrócił w tym tygodniu do Hiszpanii z Meksyku, aby stawić czoła zarzutom i pojawił się w sądzie w piątek po aresztowaniu. Domniemana ofiara zeznała w piątek, że Alves obmacywał ją i gwałcił 30 grudnia w nocnym klubie Sutton, O ESPN. W Hiszpanii oskarżenia o przemoc seksualną mogą dotyczyć zarówno niewłaściwego dotykania, jak i gwałtu.

Pumas UNAM rozstał się z Alvesem po zapoznaniu się z oskarżeniem.

„Club Universidad słusznie podejmuje decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Danim Alvesem” – powiedział w oświadczeniu prezes zespołu Leopoldo Silva. „Jest to instytucja, która promuje szacunek dla swoich zawodniczek i zawodniczek oraz prawidłowe, godne i profesjonalne zachowanie zarówno na boisku, jak i poza nim, ponieważ są one wzorem w Meksyku i na całym świecie. Nie możemy pozwolić na zachowanie, które podważa naszą filozofię.

Dani Alves grał dla Brazylii w trzech drużynach Pucharu Świata.
AP
Daniego Alvesa
Dani Alves był częścią kultowych drużyn Barcelony w 2010 roku.
FC Barcelona za pośrednictwem Getty Images

Po dołączeniu do hiszpańskiego klubu Sevilla, Alves grał jako obrońca w kultowych zespołach Barcelony w latach 2008-2016. Odegrał kluczową rolę, ponieważ drużyna sześciokrotnie zdobyła tytuł La Liga i trzykrotnie tytuł Ligi Mistrzów. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych prawych obrońców wszechczasów. Z Brazylią Alves był centralną postacią w trzech składach Pucharu Świata, które znajdują się na listach przebojów wszechczasów w kraju.

Po Barcelonie Alves grał jeden sezon we włoskiej potęgi Juventusie, gdzie wygrał Serie A, i dwa sezony we francuskiej potęgi Paris Saint-Germain, gdzie dwukrotnie wygrał Ligue 1. Następnie grał przez trzy sezony w swojej rodzinnej Brazylii, Sao Paulo, przed powrotem do Barcelony na rok. Następnie dołączył do PUMAS UNAM na ten sezon.

Alves nie przyznaje się do winy.

Daniego Alvesa
Dani Alves ostatnio grał w PUMA UNAM.
Getty Images

„Przede wszystkim chciałbym zaprzeczyć wszystkiemu” – powiedział Alves hiszpańskiej Antena 3. „Byłem tam, w tym miejscu, z większą liczbą ludzi i dobrze się bawiąc. Wszyscy wiedzą, że lubię tańczyć. Dobrze się bawiłem, ale nie wtargnięcie w cudzą przestrzeń Bardzo mi przykro, ale nie wiem kim jest ta młoda dama, nie wiem kim ona jest, nigdy w życiu jej nie widziałem.

Alves pozostaje w areszcie do czasu procesu, który nie ma jeszcze wyznaczonej daty.

Leave a Comment