Dani Alves został skazany na karę więzienia za rzekomą napaść seksualną w Hiszpanii

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Dani Alves, jeden z najbardziej utytułowanych i charyzmatycznych piłkarzy, został aresztowany w piątek po tym, jak został oskarżony o napaść seksualną na kobietę w Hiszpanii. Później sędzia odmówił zwolnienia za kaucją weterana brazylijskiego prawego obrońcy, który obecnie gra w meksykańskim klubie Pumas.

Domniemany atak miał miejsce 31 grudnia w ekskluzywnym klubie nocnym w centrum Barcelony, policja powiedziała Associated Press.

Alves zaprzeczał popełnieniu wykroczenia przez kilka dni przed aresztowaniem.

Alves został zatrzymany po tym, jak odpowiedział na wezwanie policji podczas pobytu w Hiszpanii. Prokuratorzy stanowi wnioskowali o jego zatrzymanie bez kaucji, a sędzia zgodził się oskarżyć go o napaść na tle seksualnym po kilku godzinach zeznań. Jeśli ta decyzja nie zostanie uchylona w drodze apelacji, Alves pozostanie w areszcie do czasu procesu w nieokreślonej jeszcze dacie.

Oskarżenie o napaść na tle seksualnym w Hiszpanii może oznaczać wszystko, od wymuszonego i niechcianego kontaktu seksualnego po gwałt. Policja stwierdziła, że ​​nie może podać szczegółów zdarzenia. Zgodnie z nowym prawem za gwałt grozi do 15 lat więzienia ostatni rok.

Alves zaprzeczył zarzutom w filmie przesłanym w zeszłym tygodniu do hiszpańskiej stacji telewizyjnej Antena 3. Chociaż przyznał, że tańczył w klubie w noc domniemanego napadu, powiedział, że nie znał kobiety i zawsze miał dla niej „szacunek”. inni.

„Byłem tam, aby dobrze się bawić z innymi ludźmi” – powiedział Alves. „Każdy, kto mnie zna, wie, że lubię tańczyć. Dobrze się bawiłem, ale nigdy nie naruszyłem czyjejś przestrzeni osobistej. Zawsze jestem pełen szacunku”.

39-letni Alves jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w piłce nożnej, zdobywając ważne tytuły podczas długiej kariery w kilku elitarnych klubach, w tym w Barcelonie, Juventusie i Paris Saint-Germain. Pomógł także Brazylii zdobyć dwa trofea Copa America i złoty medal olimpijski w wieku 38 lat.

Znany ze swojej kreatywnej gry, bystrego dowcipu i zamiłowania do mody, prawy obrońca od ponad dekady jest jedną z czołowych osobistości futbolu.

Obrońca grał na prawym skrzydle drużyny za Lionelem Messim podczas złotych lat Barcelony od 2008 do 2016 roku. Trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów z katalońskim klubem, do którego na krótko dołączył ostatni sezon.

___

Więcej piłki nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports

Leave a Comment