David Carrick: Policjant London Met zwolniony po skazaniu za gwałt

skomentować

LONDYN – Funkcjonariusz londyńskiej policji został zwolniony we wtorek po tym, jak został uznany za winnego 24 gwałtów, co czyni go jednym z najbardziej płodnych przestępców seksualnych w kraju.

Przez prawie dwie dekady 48-letni David Carrick wykorzystywał swoją pozycję w elitarnej londyńskiej policji do zwabiania, zmuszania i wykorzystywania seksualnego kobiet. powiedział w oświadczeniu.

Incydent wywołał alarm w Wielkiej Brytanii, gdzie zachowały się wspomnienia o napadzie i morderstwie Sarah Everard – młoda kobieta idąca do domu w południowym Londynie – podczas pandemii policjant Wayne Couzens jest wciąż świeży.

„Zawiedliśmy. Przepraszam. Nie powinien był być policjantem” – powiedział komisarz policji metropolitalnej Mark Rowley powiedział, przepraszając wszystkie ofiary Carricka. „Ten mężczyzna wykorzystywał kobiety w najbardziej obrzydliwy sposób, to jest chore”.

Londyński policjant zostanie skazany na dożywocie za zabójstwo Sarah Everard po tym, jak wstrząsnęło to zaufaniem policji

Rowley pochwalił kobiety za niewyobrażalnie odważne zachowanie po tym, jak Carrick przyznał się w poniedziałek do wielu zarzutów gwałtu, napaści na obyczajność i bezprawnego uwięzienia w londyńskim sądzie.

Zostanie aresztowany 6 lutego, Met powiedział.

Chociaż pracował jako funkcjonariusz policji Met od 2001 roku, w tym w ochronie parlamentarnej i dyplomatycznej, alarm został podniesiony dopiero w październiku 2021 roku, kiedy Carrick został oskarżony o gwałt.

W tym momencie Met rozpoczął „dokładny przegląd jego służby”, który ujawnił „wzorzec zachowania, który powinien być powodem do niepokoju”, przyznał w oświadczeniu.

„Wykorzystał fakt, że był policjantem, aby kontrolować i zmuszać swoje ofiary” – powiedziała zastępca komisarza Barbara Gray. powiedział. „Powinniśmy byli zauważyć jego wzorce nadużyć, a nie robiąc tego, straciliśmy okazję do usunięcia go z organizacji. Naprawdę przepraszamy”.

Pierwsza komisarz londyńskiej policji metropolitalnej złożyła rezygnację z powodu skandali

Carrick został sprawdzony po dołączeniu do Met w 2001 i ponownie w 2017 – za każdym razem jego kontrole zakończyły się sukcesem.

Gray nazwał Garricka „płodnym seryjnym przestępcą seksualnym”, który od lat żeruje na kobietach. „Zniszczył życie kobiet… Zniszczył swoich kolegów” – dodał. „Ale niestety nie jest jedynym funkcjonariuszem Met, który został oskarżony o poważne przestępstwa seksualne w niedawnej przeszłości”.

Rośnie złość opinii publicznej z powodu faktu, że Carrick został zawieszony dopiero w październiku 2021 roku i nie został natychmiast zwolniony. Policja poinformowała, że ​​jego wynagrodzenie zostało zawieszone, ale pozostał pracownikiem do wtorku.

Rzecznik Met Police, Chris Humphreys, powiedział The Washington Post, że proces karny musiał zakończyć się przyznaniem się do winy lub skazaniem przed zakończeniem procesu o niewłaściwe zachowanie i rozwiązaniem stosunku pracy, co, jak powiedział, wydawałoby się absurdalne dla zewnętrznych obserwatorów.

Dodał jednak, że siły „dokonają przeglądu szczegółów zarzutów dotyczących przemocy domowej lub przestępstw seksualnych popełnionych w ciągu ostatnich 10 lat” z udziałem funkcjonariuszy lub personelu Met.

Szacuje się, że około 1633 spraw dotyczących ponad 1000 funkcjonariuszy i pracowników zostanie rozpatrzonych.

Raport Watchdoga: londyńscy funkcjonariusze policji dopuszczali się mizoginistycznych, rasistowskich i dyskryminujących zachowań

Komisarz Met Rowley obiecał również, że jego siły „szybko się zreformują” i wzmocnią krajowe procedury weryfikacyjne, aby wykorzenić „problematycznych funkcjonariuszy”.

Met ma więcej niż 43 000 oficerów i personelu oraz jest największą brytyjską służbą policyjną, która zapewnia 25 procent całkowitego budżetu policji w Anglii i Walii i jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo w większości stolicy.

W ostatnich latach spotkała się z ostrą krytyką z wielu powodów niepowodzenia w tym zabójstwo Everarda i późniejsza czujność, oskarżenia o instytucjonalność rasizmbycie powolnym Przeprowadzić śledztwo Brama imprezowaskandal, który doprowadził do upadku rządu ówczesnego premiera Borisa Johnsona i dymisji jego byłej liderki, Cressidy Dick. skandal i presji opinii publicznej w zeszłym roku.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan nazwał wykroczenia Carricka „przerażającymi”.

„Podczas gdy trwają prace nad zreformowaniem kultury i standardów Met, nie ma odpowiedzi na pytania, dlaczego nadal pracował dla Met” – powiedział. tweetował. „Ważne jest, aby wszystkie ofiary przestępstw miały zaufanie do naszej policji”.

Policja w Wielkiej Brytanii zatrudnia kandydatów z przeszłością kryminalną, nękaniem i śladami psów inwigilujących

Rzecznik premiera Rishi Sunaka był zachęcany siły policyjne w całym kraju, aby „wykorzenić tych funkcjonariuszy, aby przywrócić zaufanie społeczne, które zostało nadszarpnięte przez głośne wydarzenia, takie jak to”.

Jednak organizacje zajmujące się prawami kobiet w całym kraju już to zrobiły powiedział w mediach społecznościowych, że skazanie i zwolnienie Carricka nastąpi „o dekady za późno” dla tych, których wykorzystywał. Inni mają zakwestionowany: „Kto tworzy policję? Zaufanie kobiet zostało złamane.

Leave a Comment