Decyzje trenerskie Steelers, w tym status OC Matt Canada, w toku: Źródła

PITTSBURGH — Minęło trochę więcej niż tydzień Stale wyeliminowany z playoffów, ale nie było słowa z Rooney Sports Complex UPMC na temat przyszłości trenerów zespołu, w tym koordynatora ofensywy Matta Canada.

Okazuje się, że jest powód opóźnienia.

Decyzje personalne zostały wstrzymane, według dwóch członków organizacji, którzy nie mogli mówić publicznie, ponieważ główny trener Mike Tomlin zajmował się sprawą osobistą. Spotkania wyjazdowe graczy, które mają się rozpocząć w tym tygodniu, będą prowadzone wirtualnie dla tych, którzy opuścili miasto po zakończeniu sezonu, powiedziała jedna z osób.

Historycznie rzecz biorąc, Tomlin odbywał spotkania wyjazdowe ze wszystkimi graczami krótko po zakończeniu sezonu, a wkrótce potem wprowadzał zmiany personalne. Tomlin zasugerował na swojej ostatniej konferencji prasowej w zeszłym tygodniu, że planuje poświęcić trochę czasu na ocenę swojego zespołu po tym, jak Steelers wygrali siedem z ostatnich dziewięciu meczów i niewiele brakowało do playoffów.

GŁĘBIEJ

Atak Steelers wykazał wzrost, ale czy to wystarczy, aby uratować pracę Matta Canada?

Według innego pracownika zespołu Kanada była w obiekcie Steelers zarówno w zeszłym tygodniu, jak iw tym tygodniu. Ocena trenera mogłaby rozpocząć się raczej wcześniej niż później.

Rzadko kiedy sztab trenerski Tomlina pozostaje nienaruszony z roku na rok. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce po sezonie 2016. Tomlin utrzymał swój początkowy skład przez pierwsze trzy lata swojej kariery, ale od tego czasu zwolniono 27 asystentów trenerów, przeszedł na emeryturę lub nie odnowiono.

Przy małej drużynie i 16 sezonach z tym samym głównym trenerem jest to stosunkowo wysoka rotacja z roku na rok.

Kanada może być następną osobą, która dołączy do tej listy.

Zniesławiany koordynator ma kontrakt na jeszcze jeden sezon, a Steelers zazwyczaj odmawiają zwalniania trenerów. Przemawiając w zeszłym tygodniu, Tomlin pochwalił Kanadę za zadośćuczynienie, ale nie powitał go z powrotem.

„Myślałem, że poprawił się tak samo, jak nasz zespół” – powiedział Tomlin. „Nie zamierzam spekulować na temat niego ani nikogo innego, kto stoi tutaj dzisiaj.… Po prostu mnie tam nie ma. Nadal mamy trochę pracy do wykonania, ale przez większość czasu myślałem, że poprawił się z naszymi, więc to było zachęcające.

Ocena Kanady jest dla Tomlina trudna.

Ofensywa walczyła z początkującym rozgrywającym Kenny’ego Picketta w pierwszej połowie sezonu, ale wyglądał lepiej w drugiej połowie. Zawsze istnieje obawa, że ​​Pickett wycofa się przez zmianę systemów lub jeśli Kanada powróci, a ofensywa pozostanie konserwatywna, jak w zeszłym roku.

W 13 z 17 meczów Steelers zdobyli ponad 300 jardów, ale tylko raz zdobyli 30 punktów i tylko osiem razy zdobyli co najmniej 20 punktów. W 34 meczach pod wodzą Kanady Steelers zdobyli 30 lub więcej punktów tylko dwa razy.

Nie wiadomo, kiedy Tomlin zacznie oceniać swoją kadrę trenerską, ale jest na to czas.

Pięć stanowisk głównego trenera i sześć stanowisk koordynatora ofensywy w zespołach, które nie potrzebują nowych głównych trenerów, pozostaje otwartych w całej lidze, co może ograniczyć pulę kandydatów, jeśli Tomlin zdecyduje się na wymianę z Kanadą. Według doniesień, Kliff Kingsbury nie jest zainteresowany coachingiem w tym roku, a Jim Caldwell szuka tylko możliwości trenerskich.

Nazwiska takie jak Frank Reich, Nathaniel Hackett, Joe Brady, Mark Whipple, Brian Johnson i Byron Leftwich (jeśli zostanie zwolniony w Tampa Bay) zostały wymienione dla Steelers. Wewnętrzni kandydaci, którzy zastąpią Kanadę, jeśli organizacja zdecyduje się podjąć działania, to między innymi obrońca Eddie Faulkner i rozgrywający Mike Sullivan.

Obowiązkowa lektura

(Zdjęcie: Tommy Gilligan/USA Today)

Leave a Comment