Departament Stanu wydał ostrzeżenie dotyczące podróży do Cancun po tym, jak taksówkarze zaatakowali kierowców i pasażerów Ubera

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla podróżujących do rajskich miast turystycznych Karaibskie wybrzeże Meksyku pośród starć między niezadowolonymi taksówkarzami a klientami i kierowcami korzystającymi z usług Ubera.

Ostrzeżenie pojawia się po tym, jak taksówkarze medalionów w meksykańskim stanie Quintana Roo, gdzie znajduje się Cancun i inne popularne obszary turystyczne na Półwyspie Jukatan, nękali i atakowali kierowców i pasażerów Ubera, sfrustrowani konkurencją ze strony usługi wspólnego przejazdu. .

W poniedziałek taksówkarze zablokowali nawet jedną z głównych dróg prowadzących do dzielnicy hotelowej w kurorcie Cancun. Zmusiło to niektórych turystów do chodzenia lub wjeżdżania do policyjnych pickupów, aby wejść na pokład lub odprawić się przed lotem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zalecana pasażerowie że „przeszłe spory między tymi usługami a lokalnymi związkami taksówkarskimi czasami przybierały gwałtowny charakter, w niektórych przypadkach powodując obrażenia obywateli USA”.

AMERYKAŃSKIE WAKACJE W PODRÓŻY MIĘDZY MEKSYKIEM ZAMIENIAJĄ SIĘ W HORRORY NA GRANICY

Taksówkarze przechodzą obok znaku „Walka o prawa taksówkarzy” w Cancun w Meksyku, 11 stycznia 2023 r., w proteście przeciwko regulacjom aplikacji wzywających taksówki, takich jak Uber.
(Reuters/Paola Chiomante)

W ciągu ostatnich dwóch dni w mediach społecznościowych pojawiły się filmy pokazujące grupy kilku umundurowanych taksówkarzy nękających – aw jednym przypadku najwyraźniej obsadzających – turystów.

Cancun posterunek policji udostępnił zdjęcia pasażerów wsiadających do łóżek radiowozów i powiedział, że „biorąc pod uwagę blokady na bulwarze Kukulcan, nasi funkcjonariusze tranzytowi pomogli ludziom dostać się na lotnisko”.

Meksykańskie władze znajdują ZAGINIONY SAMOCHÓD MĘŻCZYZNY z OHIO, W POBLIŻU POCHOWANE ZWŁOKI: RAPORT

Taksówkarze protestują przeciwko regulacji aplikacji wzywających taksówki, takich jak Uber, 11 stycznia 2023 r. W Cancun w Meksyku.

Taksówkarze protestują przeciwko regulacji aplikacji wzywających taksówki, takich jak Uber, 11 stycznia 2023 r. W Cancun w Meksyku.
(Reuters/Paola Chiomante)

Burmistrz Cancun wezwał taksówkarzy do zachowania powściągliwości.

„Nie pozwolę, aby mała grupa zaszkodziła reputacji kurortu i bezpieczeństwu ludzi” – powiedziała burmistrz Ana Patricia Peralta w nagranej wiadomości.

Związek taksówkarzy, który reprezentuje około 12 000 członków w Cancun, był rozgniewany wyrokiem sądu z 11 stycznia, który zezwala Uberowi na prowadzenie działalności bez licencji na transport publiczny wymaganej od taksówek. Meksyk News Daily poinformował.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Plaża w Cancun latem.

Plaża w Cancun latem.
(iStock)

Rzecznik Ubera podkreślił w rozmowie z Fox News Digital, że to ostrzeżenie dotyczące podróży dotyczy tylko Cancun, a Departament Stanu wielokrotnie wymieniał Ubera jako bezpieczną alternatywę w tym kraju.

„Uber jest głęboko zaangażowany w bezpieczeństwo na całym świecie, a nasze zespoły w Stanach Zjednoczonych i Meksyku zajmują się współpracą z organami ścigania i zapewniają całodobowe wsparcie pasażerom i kierowcom za pośrednictwem aplikacji Uber” – powiedział rzecznik.

Alert dotyczący bezpieczeństwa pojawia się po tym, jak zrobił to Departament Stanu wydane instrukcje podróży Zalecenia „Nie podróżuj” wydane dziesiątkom meksykańskich stanów dotyczące przestępczości, w tym Zacatecas, Guerrero, Colima i innym stanom.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu

Leave a Comment