Discord przejmuje Gas, opartą na komplementach aplikację społecznościową dla nastolatków • TechCrunch

Platforma wiadomości Discord ogłosił przejęcie Gasaplikacja, która jest popularna wśród nastolatków ze względu na pozytywny obrót w mediach społecznościowych.

W Gas użytkownicy rejestrują się w swojej szkole, dodają znajomych i odpowiadają na ankiety wśród swoich kolegów z klasy. Ale pytania zadawane w ankietach mają budować zaufanie użytkowników, a nie je podważać. Nastolatki mogą zostać poproszone o wybranie, który z ich czterech przyjaciół jest najlepszym DJ-em lub ma najlepszy uśmiech. Kochanek otrzymuje wtedy wiadomość z anonimowym komplementem od niejasnego „chłopca z 10 klasy” lub „dziewczyny z 11 klasy”.

Powstał gaz Nikitę Bierktóry sprzedawał podobna aplikacja o nazwie tbh Facebook w 2017 roku – od tego czasu zamknięty tbh.

Według danych z Wieża sensorycznaGaz osiągnął 7,4 miliona instalacji i prawie 7 milionów dolarów wydatków konsumenckich od czasu jego uruchomienia latem 2022 roku. Użytkownicy mogą subskrybować płatną funkcję o nazwie „God Mode”, która daje użytkownikom wskazówki dotyczące tego, kto jest ich sekretnym komplementem.

„Na razie Gas będzie nadal działać jako samodzielna aplikacja, a zespół Gas dołączy do Discord, aby pomóc naszym wysiłkom rozwijać się wśród nowych i podstawowych odbiorców” – napisał Discord. zapowiedź. Od października Bier powiedział Gaz miał czterech członków załogi.

Pomimo dużej popularności Gas, aplikacja miała wyboistą drogę do wyjścia. Na temat aplikacji krążyła pogłoska o handlu ludźmi w celach seksualnych całkowicie źle, ale nadal miało to wpływ na pobieranie aplikacji. Bier powiedział Washington Post, że on i jego zespół otrzymali setki graficznych gróźb śmierci w wyniku oszustwa. Inne wirusowe aplikacje społecznościowe IRL oraz WalkSafe został również dotknięty bezpodstawnymi oskarżeniami o handel ludźmi.

Gas to jedna z wielu anonimowych aplikacji — niektóre oparte na komplementach, inne nie — które ostatnio stały się wirusowe. Ale TechCrunch odkrył, że aplikacje to lubią NGL i Sendit używał robotów do symulacji zaangażowania. Podobnie jak Gas, te aplikacje oferują użytkownikom opcję zapłaty, aby zobaczyć, kto zadał pytania. Zrozumiałe, że niektórzy klienci poczuli się oszukani, gdy okazało się, że pytania nie pochodziły od ich znajomych. Tymczasem 9 liczbafirma która zrobiła Iskra i Summer, pracując nad gazopodobnym produktem o nazwie nokap.

Chociaż Discord nadal obsługuje Gas jako samodzielny produkt, Discord niedawno ogłosił, że zintegruje wybrane aplikacje ze swoimi serwerami. Możliwe więc, że w przyszłości zobaczymy te pozytywne ankiety społeczności na platformie komunikacyjnej.

„Zawsze pracujemy nad stworzeniem integracyjnego świata, w którym nikt nie czuje się outsiderem, i cieszymy się, że możemy powitać Gas w społeczności Discord jako nasz kolejny krok w realizacji tej wizji” – napisał Discord w swoim ogłoszeniu.

Warunki przejęcia Gazu przez Discord nie zostały ujawnione.

Leave a Comment