DRK: Co najmniej 12 zabitych, 50 rannych w ataku na kościółCNN

Wierni w Demokratycznej Republice Konga (DRK) zginęli w niedzielę, kiedy bomba została zdetonowana przez grupę powiązaną z Państwem Islamskim – poinformował rząd.

We wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) co najmniej 12 osób zginęło, a co najmniej 50 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby podczas niedzielnego nabożeństwa – poinformował rząd i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Atak został „najwyraźniej przeprowadzony” przez członków grupy rebeliantów Sprzymierzone Siły Demokratyczne (ADF), która ma powiązania z ISIS, „przeciwko obywatelom, którzy modlili się w kongijskiej społeczności 8. Kościoła Zielonoświątkowego w mieście Kasindi”. North Kivu, w Ministerstwie Komunikacji Republiki Konga powiedział niedzielę, dodając, że „rząd zdecydowanie potępia zamach”.

ISIS przyznało się do ataku za pośrednictwem swojej propagandowej agencji informacyjnej Amaaq, która twierdziła, że ​​bojownicy ISIS podłożyli w kościele improwizowane urządzenie wybuchowe (IED).

CNN nie może niezależnie zweryfikować tych twierdzeń.

Rzecznik ONZ Stéphane Dujarric powiedział: oświadczenie Niedziela, kiedy United Nations Mine Action Service (UNMAS) „wspiera zdolność Konga do zbadania okoliczności incydentu”.

„Sekretarz Generalny powtarza, że ​​Organizacja Narodów Zjednoczonych, poprzez swojego Specjalnego Przedstawiciela w Demokratycznej Republice Konga, będzie nadal wspierać rząd i ludność Konga w ich wysiłkach na rzecz zaprowadzenia pokoju i stabilności we wschodniej części kraju, – powiedział Dujarric. w oświadczeniu.

Również siły pokojowe ONZ w kraju, MONUSCO skazany „tchórzliwy i nikczemny atak” w niedzielę i złożył kondolencje „rodzinom ofiar, narodowi kongijskiemu i rządowi DRK”.

Pomimo wysiłków rządu i rządu fale przemocy nie ustają w prowincji Kiwu Północne w DRK międzynarodowych sił pokojowych aby to ograniczyć.

Leave a Comment