Drugi pilot katastrofy lotniczej w Nepalu był żonaty z pilotem zabitym w katastrofie Yeti Airlines w 2006 roku | Nepal

drugi pilot samolotu Yeti Airlines, który się rozbił Nepal była wdową po pilocie, który latał w tej samej linii lotniczej i również zginął w katastrofie lotniczej 16 lat temu.

W 2010 roku Anju Khatiwada dołączyła do Yeti Airlines, idąc w ślady męża. Dipak Pokhrel również latał dla Nepal Airlines, ale zmarł, gdy mały samolot pasażerski, którym pilotował, rozbił się na kilka minut przed lądowaniem.

Khatiwada był drugim pilotem samolotu z Katmandu, który rozbił się w niedzielę na podejściu do miasta Pokhara, zabijając co najmniej 68 osób w najbardziej śmiertelnej katastrofie lotniczej w Himalajach od trzech dekad.

Jak dotąd wśród 72 osób na pokładzie nie znaleziono nikogo, kto przeżył.

„Jej mąż Dipak Pokhrel zginął w katastrofie samolotu linii Yeti Airlines w Jumli w 2006 roku” – powiedział Reuterowi rzecznik linii lotniczej Sudarshan Bartaula, odnosząc się do Khatiwady. „Przeszła szkolenie pilotażowe za pieniądze, które otrzymała z ubezpieczenia po śmierci męża”.

Khatiwada, pilot z ponad 6400 godzinami lotu, leciał wcześniej popularną trasą turystyczną ze stolicy Katmandu do Pokhary, drugiego co do wielkości miasta w kraju, powiedział Bartaula.

Znaleziono i zidentyfikowano ciało kapitana lotu Kamala KC, który wylatał ponad 21 900 godzin.

Bartaula powiedział, że Kathiwada nie został zidentyfikowany, ale istnieje obawa, że ​​nie żyje.

„W niedzielę leciał samolotem z pilotem-instruktorem, co jest standardową procedurą linii lotniczej” – powiedział przedstawiciel Yeti Airlines, który osobiście znał Khatiwadę.

„Zawsze był gotowy do wszelkich obowiązków i w przeszłości latał do Pokhary” – powiedział urzędnik, który prosił o zachowanie anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmawiania z mediami.

Reuters nie był w stanie natychmiast skontaktować się z żadnym z członków jego rodziny.

Samolot ATR-72 pilotowany przez Khatiwadę jako drugiego pilota przetoczył się z boku na bok, zanim wpadł do wąwozu w pobliżu lotniska Pokhara i zapala się według naocznych świadków i a nagranie z wypadku zamieszczone w mediach społecznościowych.

Rejestrator rozmów w kokpicie samolotu i rejestrator danych lotu, które mogą pomóc śledczym ustalić przy dobrej pogodzie, co spowodowało awarię samolotu, otrzymał w poniedziałek.

Od 2000 roku w Nepalu w wypadkach samolotów lub helikopterów zginęło prawie 350 osób. W kraju znajduje się osiem z 14 najwyższych gór świata, w tym Everest, a nagłe zmiany pogody mogą stworzyć niebezpieczne warunki.

Leave a Comment