Dziecko zaatakowane przez rzekomą „zabójczą pielęgniarkę” Lucy Letby wyzdrowiało po przewiezieniu do nowego szpitala

MANCHESTER, Anglia – Dziecko, które zostało rzekomo napadnięte siostrę Lucy Letby ławie przysięgłych powiedziano, że szybko wyzdrowiał po przeniesieniu do nowego szpitala.

Prokuratorzy oskarżają Letby’ego o podwójne wiązanie dziecka, znanego jako Baby H, na oddziale noworodkowym szpitala Countess of Chester.

32-latek jest przed sądem Wielka Brytania za domniemane zabójstwa siedmiorga dzieci i 10 innych usiłowań zabójstwa między czerwcem 2015 a czerwcem 2016.

Jury w Sąd Koronny w Manchesterze usłyszał, jak Baby H, którego imienia nie podano ze względów prawnych, miał dwa załamania na oddziale noworodkowym, jeden 26 września 2015 r., a drugi dzień później.

LEKARZE NIE MOGĄ MYŚLEĆ O NATURALNEJ PRZYCZYNIE DOMYŚLNYCH WYMIOTÓW PIELĘGNIARKI LUCY LETBY POCISKIEM U PRZEKARMIONEGO NIEMOWLĘTA

Pielęgniarka noworodków, 32-letnia Lucy Letby, rzekomo zamordowała siedmioro dzieci i próbowała zabić 10 kolejnych.
(Źródło: SWNS)

Początkowo opisywano ją jako mającą się „dobrze” po urodzeniu sześć tygodni wcześniej.

Ale matka Baby H przypomniała sobie, jak została obudzona we wczesnych godzinach przez pielęgniarki, które wbiegły na jej oddział położniczy i kazały jej natychmiast przyjść na oddział noworodkowy.

Ona i jej mąż byli zszokowani, gdy medycy powiedzieli im, że ich córka została podłączona do respiratora po zapadnięciu się jej płuca.

Składając zeznania w formie pisemnego oświadczenia, matka Baby H powiedziała: „Wyjaśnili, że ich priorytetem jest opieka nad H.

„Zaakceptowaliśmy to, ale powiedzieliśmy, jakim szokiem było przybycie i znalezienie go podłączonego do respiratora”.

Kiedy przybyła na oddział noworodkowy, matka zobaczyła resuscytację dziecka H i powiedziano jej, żeby „usiadła z nim i trzymała go za rękę”.

Hrabina Chester Hospital 4 listopada 2022 r.

Hrabina Chester Hospital 4 listopada 2022 r.
(Charlie Purvey / Splash News dla Fox News Digital)

Mąż powiedział, że jego córka była „bardzo dziwnego koloru” i „bardzo cętkowana”.

Personelowi udało się ożywić Baby H, ale nie potrafił wyjaśnić, dlaczego doznał nagłego załamania serca, powiedziano ławie przysięgłych, a konsultant powiedział jego rodzicom, że „nie może zagwarantować”, że przeżyje noc.

Rodzice Baby H pozostali tego dnia przy jego inkubatorze, zanim położyli się spać w pobliskim pokoju.

Nowonarodzona matka rzekomo zamordowana przez „zabójczą pielęgniarkę” LUCY LETBY SŁYSZAŁ „PRZERAŻAJĄCE KRZYKI” DZIECKA

Chociaż stan Baby H ustabilizował się, zaraz po tym, jak poszli spać, rozległo się pukanie do drzwi. Personel zalecił im powrót na oddział noworodkowy.

Matka powiedziała, że ​​medycy działali z „prawie identyczną wizją”, aby uratować córkę.

Szkic sądu pokazuje Lucy Letby występującą w Sądzie Magistrackim w Warrington za pośrednictwem łącza wideo 12 listopada 2020 r.

Szkic sądu pokazuje Lucy Letby występującą w Sądzie Magistrackim w Warrington za pośrednictwem łącza wideo 12 listopada 2020 r.
(SWNS)

Dziecko H wyzdrowiało po raz drugi i zostało przewiezione do innego szpitala, gdzie przeprowadzono badania w celu ustalenia przyczyny obu upadków.

Od tego momentu, jak usłyszało jury, znacznie się poprawił.

Dziecko H było „bardziej reaktywne i pojawiało się skokowo” – powiedział jej ojciec.

Był na tyle zdrowy, że mógł wrócić Hrabina Chester Hospital dwa dni później i ostatecznie został zwolniony.

Ława przysięgłych została poinformowana, że ​​dziecko H, obecnie 7-letnie, nie doświadczyło żadnych długotrwałych problemów zdrowotnych ani problemów.

FILMY POKAZUJĄ POKÓJ NA ODDZIALE NEONATALNYM, W KTÓRYM LUCY LETBY RZEKOMO UDERZAŁA W SYGNAŁY

w Letby’m Adwokat Benjamin Myers, powiedział przysięgłym, że niewyjaśnione omdlenia dziecka H były wynikiem „nieoptymalnego leczenia” w szpitalu i „nie miały nic wspólnego” z pozwanym.

Policjant opuszcza dom Lucy Letby w Chester w Anglii, 3 lipca 2018 r., po tym, jak została aresztowana pod zarzutem dzieciobójstwa lub usiłowania zabójstwa dzieci.

Policjant opuszcza dom Lucy Letby w Chester w Anglii, 3 lipca 2018 r., po tym, jak została aresztowana pod zarzutem dzieciobójstwa lub usiłowania zabójstwa dzieci.
(Anthony Devlin/Getty Images)

Mówi się, że umieszczenie drenażu klatki piersiowej po zapadniętym płucu Baby H przyczyniło się do zatrzymania akcji serca.

Konsultant pediatra, dr Ravi Jayaram, który przeprowadził zabieg, odrzucił twierdzenia, że ​​umieścił dren w „niewłaściwym miejscu”, powodując wewnętrzne „ryzyko”.

Ale Myers zwrócił uwagę, że Baby H, które wymagało trzech dawek adrenaliny, gdy medycy walczyli przez 20 minut, aby go ożywić, otrzymało trzy dreny z klatki piersiowej, co było „bardzo niezwykłe” dla dziecka.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Dodał, że dr. Proces trwa.

Leave a Comment