Dziewiątki są skłonne pozwolić rozegrać proces z Charlesem Omenihu

SANTA CLARA, Kalifornia – Obrońca liniowy San Francisco 49ers po aresztowaniu w poniedziałek pod zarzutem wykroczenia związanego z przemocą domową Karola Omenihu pozostanie z drużyną i będzie kontynuował przygotowania do niedzielnego meczu o mistrzostwo NFC, powiedział w środę trener Kyle Shanahan.

Shanahan dodał, że Niners spędzili ostatnie kilka dni na badaniu tego, co stało się z Omenihu i doszli do wniosku, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest pozwolenie na rozegranie procesu przed podjęciem dalszych decyzji.

„Czujemy się bardzo dobrze, pozwalając procesowi prawnemu zająć się sobą. I nie sądzimy, że powinniśmy w tym momencie wyrzucać go z naszego zespołu” – powiedział Shanahan.

Według Departamentu Policji San Jose, policja przybyła do rezydencji o 16:39 czasu lokalnego w poniedziałek po tym, jak kobieta zadzwoniła, by zgłosić, że Omenihu, który jest jej chłopakiem, pchnął ją na ziemię podczas kłótni. Kobieta nie miała widocznych obrażeń, skarżyła się na ból ramienia, ale odmówiła pomocy medycznej – poinformowała policja.

Omenihu został umieszczony w więzieniu hrabstwa Santa Clara i zwolniony w poniedziałek po wpłaceniu kaucji. Otrzymał także zakaz zbliżania się. Sprawa zostanie przekazana do biura prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Clara w celu uzyskania ewentualnych zarzutów.

NFL powiedział w środowym oświadczeniu, że „sprawa zostanie rozpatrzona zgodnie z polityką ligi dotyczącą zachowania osobistego. Jego status się nie zmieni”.

Omenihu był kluczowym elementem defensywnej rotacji San Francisco w tym sezonie, notując 4,5 worków w sezonie zasadniczym i jeszcze dwa worki wraz z wymuszonym fumblem w wygranym przez NFC dzikiej karty z Seattle Seahawks.

W środę Omenihu musiał wziąć udział w ograniczonej liczbie treningów, ponieważ zmaga się z kontuzją skośną.

Shanahan powiedział, że Omenihu zagra w niedzielę przeciwko Philadelphia Eagles, z wyjątkiem jakichkolwiek zmian w jego statusie prawnym.

„Niech proces zajmie się sam, więc jeśli jest zdrowy, zagra w tym tygodniu” – powiedział Shanahan.

Leave a Comment