Ekogrupa atakuje szczyt w Davos, gdy światowa elita przylatuje prywatnym odrzutowcem, aby rozmawiać o polityce klimatycznej

Greenpeace International, Globalny klimat grupa, która sprzeciwia się paliwom kopalnymopublikował badanie pokazujące, że elity w większości podróżują prywatnymi odrzutowcami na doroczną konferencję Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

Pokazała to analiza opublikowana pod koniec ubiegłego tygodnia przez Greenpeace i firmę zajmującą się badaniami środowiskowymi CE Delft wzrost liczby lotów prywatnymi odrzutowcami, z których wiele znajdowało się w niewielkiej odległości, na lotniska w pobliżu siedziby WEF w Davos w Szwajcarii podczas szczytu w 2022 roku. Grupa opublikowała badanie przed szczytem WEF 2023, który ma rozpocząć się w tym tygodniu.

„Europa przeżywa najcieplejszy styczeń w historii, a społeczności na całym świecie zmagają się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi spowodowanymi kryzysem klimatycznym” – powiedziała w piątkowym oświadczeniu działaczka Greenpeace Klara Maria Schenk. „Tymczasem bogaci i potężni zbierają się w Davos w bardzo zanieczyszczających, społecznie niesprawiedliwych prywatnych odrzutowcach, aby dyskutować o klimacie i nierównościach za zamkniętymi drzwiami”.

„Davos ma zupełnie odpowiednią stację kolejową, ale ci ludzie nawet nie zadają sobie trudu, by odbyć podróż tak krótką jak 21 pociągami. [kilometers]” kontynuował. “Czy naprawdę wierzymy, że to są ludzie, którzy rozwiążą problemy, przed którymi stoi świat?”

KLAUS SCHWAB, PREZES ŚWIATOWEGO FORUM EKONOMICZNEGO, OGŁASZA W CHIŃSKIEJ TELEWIZJI PAŃSTWOWEJ: „CHINY TO WZÓR DLA WIELU KRAJÓW”

Klaus Schwab, założyciel i dyrektor generalny Światowego Forum Ekonomicznego, weźmie udział w konferencji w Davos w Szwajcarii 26 maja 2022 r.
(Reuters/Arnd Wiegman)

Badanie wykazało, że 1040 lotów do przodu uratowano prywatne samoloty Przyloty i odloty na siedmiu lotniskach w pobliżu Davos w tygodniu konferencji WEF 2022. Ruch samolotów prywatnych odrzutowców w regionie wzrósł o około 500 prywatnych lotów w porównaniu z tygodniami przed i po konferencji. Dlatego Greenpeace oszacował, że te 500 lotów, czyli 48% wszystkich prywatnych odrzutowców w okolicy, przewoziło uczestników konferencji.

Znaczna liczba odrzutowców zarejestrowała loty krótkodystansowe, z których dziesiątki przeleciały mniej niż 100 kilometrów, co odpowiada 62 milom, do Davos. Greenpeace argumentował, że większość lotów można było zastąpić podróżami pociągiem.

PETE BUTTIGIEG CZĘSTO LATA PRYWATNYM SAMOLOTEM FINANSOWANYM PRZEZ PODATNIKÓW, PRZEKAZYWANIE DANYCH DOTYCZĄCYCH LOTU

Do tego prywatne samoloty leci w okolice Davos Podczas tygodnia Forum 2022 do powietrza wyemitowano aż 9700 ton dwutlenku węgla. W badaniu przypisano samolotom obsługującym konferencję 7400 ton. Dla porównania ślad węglowy przeciętnego człowieka na świecie szacuje się na cztery tony rocznie.

„Biorąc pod uwagę, że 80% światowej populacji nigdy nawet nie latało samolotem, ale ponosi konsekwencje szkodliwych dla klimatu emisji lotniczych, a WEF twierdzi, że jest zaangażowana w realizację celu klimatycznego z Paryża, jakim jest 1,5°C, ta coroczna bonanza prywatnym odrzutowcem jest obrzydliwa mistrzowska lekcja hipokryzji” – dodał Schenk z Greenpeace.

„Prywatne odrzutowce muszą należeć do przeszłości, jeśli mamy mieć zieloną, sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla wszystkich” – powiedział. „Nadszedł czas, aby nasi przywódcy polityczni zaczęli świecić przykładem, zamiast wygłupiać się na tajnych spotkaniach z wielkim biznesem”.

George Soros, miliarder i założyciel Soros Fund Management, przemawia na szczycie WEF 24 maja 2022 r. w Davos w Szwajcarii.

George Soros, miliarder i założyciel Soros Fund Management, przemawia na szczycie WEF 24 maja 2022 r. w Davos w Szwajcarii.
(Jason Alden/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images)

W poniedziałek lokalna szwajcarska organizacja ekologiczna zorganizowała czterogodzinną blokadę na lotnisku w regionie Davos, aby zaprotestować przeciwko używaniu prywatnych odrzutowców przez uczestników WEF. Grupa stwierdziła, że ​​WEF była podstawową przyczyną globalnych problemów, którymi starała się rozwiązać.

Wśród głównych punktów porządku obrad WEF są w dziedzinie polityki ochrony środowiska. Programy konferencji podkreślają główny priorytet jako „radzenie sobie z obecnym kryzysem energetycznym i żywnościowym w kontekście nowego systemu energetycznego, klimatycznego i przyrodniczego”.

PRYWATNA FLOTA RECYTYWNA STEVENA SPIELBERGA, DZIAŁALNEGO NA RZECZ KLIMATYKI, SPALIŁA PALIWO O WARTOŚCI 116 000 USD W CIĄGU DWÓCH MIESIĘCY

Dawniej miliarderzy i światowi przywódcy, tacy jak John KerryBill Gates i George Soros uczestniczyli w szczycie w Davos.

Konferencja WEF była wcześniej atakowana za hipokryzję dotyczącą korzystania przez uczestników z prywatnych odrzutowców.

W 2019 roku prywatna firma odrzutowa Air Charter Service opublikowała badanie pokazujące, że około 1500 prywatnych odrzutowców poleciało na lotniska w pobliżu Davos na doroczne spotkanie WEF w tym roku, wywołując oburzenie wśród ekologów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

WEF odpowiedział, że liczba ta jest prawdopodobnie przeszacowana, ale przyznał, że dokładniejsza liczba jest bliższa 500 prywatnym odrzutowcom, co stanowi spadek z roku na rok, który pokazuje, że uczestnicy „poważniej traktują wpływ swoich podróży na środowisko”.

„Od kilku lat oferujemy uczestnikom zachęty do korzystania z transportu publicznego” – powiedział WEF w oświadczeniu ze stycznia 2019 r. „Prosimy ich również o wspólne samoloty, jeśli muszą z nich korzystać; stało się to popularne w ostatnich latach”.

Leave a Comment