Emerytowany astronauta Buzz Aldrin żeni się ze swoją „wieloletnią miłością” w swoje 93. urodziny.CNN

Miał być ich ślub nierealny.

Edwin „Buzz” Aldrin, który stał się drugą osobą, która kiedykolwiek chodziła po Księżycu po koledze z drużyny Neilu Armstrongu w 1969 roku, poślubił swoją „wieloletnią miłość” w swoje 93. urodziny w piątek.

Były astronauta ogłosił swój ślub na Twitterze.

„W moje 93. urodziny i dzień, w którym zostałem również uhonorowany przez Żywe Legendy Lotnictwa, z przyjemnością ogłaszam, że moja wieloletnia miłość, dr Anca Faur, i ja jesteśmy zaręczeni” – napisał Aldrin. „Zjednoczyliśmy się w świętym małżeństwie podczas małej, prywatnej ceremonii w Los Angeles i jesteśmy podekscytowani jak nastoletni uciekinierzy”.

Opublikował dwa zdjęcia siebie w smokingu i Fauri w błyszczącej sukience z długimi rękawami.

Aldin podziękował również fanom za życzenia urodzinowe w kolejnym piątkowym tweecie. „To wiele znaczy i mam nadzieję, że nadal będę służył większemu celowi przez wiele kolejnych rewolucji wokół Słońca” – napisał.

W lipcu 1969 roku dowódca misji Armstrong, pilot modułu księżycowego Buzz Aldrin i pilot modułu sterującego Michael Collins polecieli Apollo 11 w prawie 250 000-milową podróż na Księżyc. Dotarcie do celu zajęło im cztery dni.

Armstrong spędził dwie godziny i 32 minuty na powierzchni Księżyca, a Aldrin, który podążał za nim, spędził około 15 minut mniej.

Dwaj astronauci podnieśli amerykańską flagę, zebrali księżycowe skały i przeprowadzili eksperymenty naukowe przed powrotem na statek kosmiczny. Rozmawiali także z prezydentem Richardem Nixonem przez radio z Gabinetu Owalnego.

Wszyscy trzej astronauci wrócili do domu jako bohaterowie.

Leave a Comment