Europejski urzędnik ostrzega przed erą „Dzikiego Zachodu” Muska, gdy wolność słowa się skończyła: „Będą sankcje”

Europejska polityk Věra Jourová ostrzegła przed Elonem Muskiem Światowe Forum Ekonomiczne w Davos że Twitterowi grożą „sankcje”, jeśli nie zamknie pewnych form wypowiedzi.

Jourová, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości, powiedziała Euronews Next, że Twitter może zostać ukarany za umożliwienie wolności słowa z naruszeniem przepisów Unii Europejskiej. „Dni Dzikiego Zachodu minęły” – powiedział.

„Będziemy mieli ustawę o usługach cyfrowych [DSA]. Mamy kodeks postępowania jako część tego prawodawstwa” – powiedziała Jourová. „Więc po tym, jak pan Musk przejął Twittera swoim„ absolutyzmem wolności słowa ”, jesteśmy również obrońcami wolności słowa. Ale jednocześnie nie możemy akceptować na przykład nielegalnych treści online i tak dalej. Nasze przesłanie było więc jasne: mamy zasady, których należy przestrzegać, w przeciwnym razie zostaną nałożone sankcje”.

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości Věra Jourová opowiada o przywództwie Muska na Twitterze.
(Następny zrzut ekranu z Euronews)

DAVOS ELITE STRATEGICZNE WALKI Z „PRAWICOWYMI” GRUPAMI: „WALKA”

Nowe prawodawstwo europejskie może karać firmy technologiczne za brak kontroli nad wolnością słowa.

„Parlament UE podpisał nowe przepisy w październiku 2022 r., w tym DSA i ustawę o rynkach cyfrowych (DMA), które mają wejść w życie jeszcze w tym roku” – donosi Euronews. „Zgodnie z nowymi ramami regulacyjnymi mającymi na celu ochronę praw użytkowników online i usuwanie nielegalnych treści lub dezinformacji, platformy mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 6 procent ich rocznych przychodów, jeśli organy regulacyjne UE stwierdzą, że łamią przepisy”.

Jourová powiedziała również, że w poprzednich latach europejscy politycy i duże firmy technologiczne miały „umowy dżentelmeńskie” i inne sposoby negocjowania poza ustawodawstwem.

Twitter pozostaje jedną z najbardziej krytycznych platform internetowych dla polityków i dziennikarzy na całym świecie, a przejęcie go przez Muska w imię wolności słowa rozgniewało wielu z nich.

Twitter pozostaje jedną z najbardziej krytycznych platform internetowych dla polityków i dziennikarzy na całym świecie, a przejęcie go przez Muska w imię wolności słowa rozgniewało wielu z nich.
(REUTERS/Robert Galbraith)

JOHN KERRY WYŚMIEJE PRZEMÓWIENIE WEF Z „POZAZIEMSKIEGO PLANU” W CELU URATOWANIA PLANETY: „LIBERALNE ZRODZENIA”

Mieliśmy pewne „dżentelmeńskie umowy”, takie jak kodeks postępowania przeciwko mowie nienawiści, który był bardzo ważny w 2016 r., kiedy obserwowaliśmy ekstremalny wzrost nienawiści skierowanej do określonych osób lub grup obywateli w Internecie” – powiedział według Euronews. Dlatego zawsze lubię łączyć właściwą komunikację z debatą i sprawdzać, jak daleko można się posunąć w jakiejś formie społecznej odpowiedzialności.

Jourová pojawiła się w wiadomościach we wtorek, kiedy zasugerowała, że ​​Ameryka wkrótce będzie miała taki przepisy dotyczące „mowy nienawiści”. własny.

„To, co kwalifikuje się jako mowa nienawiści, nielegalna mowa nienawiści, wkrótce pojawi się w Stanach Zjednoczonych” – powiedział koledze ze Światowego Forum Ekonomicznego, przedstawicielowi Sethowi Moultonowi z D-Mass. „Myślę, że istnieją mocne argumenty przemawiające za tym, dlaczego mamy to w sądownictwie karnym, potrzebujemy platform, aby po prostu pracować z językiem i identyfikować takie przypadki”.

Elon Musk przejął Twittera po tym, jak chrześcijańska satyra The Babylon Bee została wyśmiana za żartowanie z polityki transpłciowej.

Elon Musk przejął Twittera po tym, jak chrześcijańska satyra The Babylon Bee została wyśmiana za żartowanie z polityki transpłciowej.
(AP Photo/Susan Walsh, plik)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Przywództwo Muska na Twitterze było znaczącym odejściem od restrykcyjnych trendów w mowie zarówno na samym Twitterze, jak i ogólnie w Big Tech. Pod koniec grudnia Musk ogłosił: „Nowa polityka Twittera jest taka podążaj za naukąco z konieczności wiąże się z uzasadnionym kwestionowaniem nauki”.

Leave a Comment