Firma Microsoft bada awarie aplikacji Teams i Outlook, ponieważ użytkownicy zgłaszają problemy

Logo Microsoft można zobaczyć w Microsoft Store w Nowym Jorku.

Świeży Mike | agencji Reutera

Microsoftu powiedział, że bada problemy z kilkoma swoimi produktami, w tym Teams i Outlook.

Amerykański gigant technologiczny powiedział, że użytkownicy mogą nie mieć dostępu do kilku usług Microsoft 365.

„Zidentyfikowaliśmy potencjalny problem z siecią i przeglądamy telemetrię, aby określić kolejne kroki rozwiązywania problemów” – powiedziała firma.

Downdetector, usługa, w której ludzie mogą rejestrować problemy i awarie w witrynach internetowych i aplikacjach, odnotowała gwałtowny wzrost liczby użytkowników zgłaszających problemy z produktami Microsoft, w tym Outlookiem, Teams i produktem Azure dla przedsiębiorstw w chmurze, około godziny 3:00 czasu wschodniego.

Microsoft powiedział, że około 7:05 UTC – 2:05 ET – klienci „mogą napotkać problemy z łącznością sieciową objawiające się opóźnieniem sieci i/lub przekroczeniem limitu czasu podczas próby połączenia z zasobami platformy Azure w wielu regionach, a także z innymi usługami firmy Microsoft”.

Firma poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie i „udostępni aktualizacje, gdy tylko będzie wiadomo więcej”.

Awaria Microsoftu pojawia się zaledwie kilka godzin później poinformował o lepszych niż oczekiwano wynikach finansowych na kwartał październik-grudzień. Ale firma zauważyła spowolnienie przychodów z produktów przetwarzania w chmurze, w tym Azure, i dała ponura tablica za bieżący kwartał.

Leave a Comment