Firma Microsoft Panos Panay dokucza nowej generacji systemom Windows 11 i Windows 12 opartym na sztucznej inteligencji

Kiedy Microsoft po raz pierwszy uruchomił system Windows 11 w 2021 r., Panos Panay, wiceprezes firmy i dyrektor ds. produktów, powiedział W tamtym czasie Windows 11 był „pierwszym rozdziałem następnej ery systemu Windows”. Teraz, ponad rok później, być może w końcu zaczynamy rozumieć, co Microsoft miał na myśli.

Na Przemówienie AMD na targach CES 2023 na początku tego miesiąca, Panos Panay został zaproszony na scenę przez gospodarza i CEO firmy AMD, dr Lisę Su. Dyskusja dotyczyła głównie nowości AMD Silnik AI w nowych układach serii Ryzen 7040i jak może pomóc firmie Microsoft we wdrażaniu nowej generacji oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji.

Powiedział:

Sztuczna inteligencja to definiująca technologia naszych czasów, nie przypomina niczego, co kiedykolwiek widziałem. Zmienia branże, poprawia nasze codzienne życie na wiele sposobów — niektóre widzisz, inne nie — a teraz znajdujemy się w punkcie zwrotnym. To tutaj przetwarzanie od chmury po brzeg staje się coraz bardziej inteligentne, bardziej osobiste, a wszystko odbywa się z wykorzystaniem mocy sztucznej inteligencji.

[..]

.. teraz AMD jest również w czołówce technologii AI Seria Ryzenów 7040z Windowsem 11. To nasz kolejny krok na tej wspólnej drodze

Następnie starszy dyrektor Microsoftu drażnił się trochę z następną generacją systemu Windows, która ma dużo więcej wspólnego ze sztuczną inteligencją. Chociaż sztuczna inteligencja nie jest nowością w systemie Windows, jej integracja prawdopodobnie wzrośnie wykładniczo, ponieważ gigant z Redmond pracuje nad sposobami, aby to zrobić. Windows 12 może być głęboko zintegrowany z chmurą ze względu na bardzo intensywne przetwarzanie sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja wymyśli na nowo sposób, w jaki robisz wszystko w systemie Windows, dosłownie. Podobnie jak te duże modele generatywne, pomyśl o modelach językowych, modelach kodowania, modelach obrazów; te modele są tak potężne, tak zachwycające, tak użyteczne, tak osobiste. Ale są one również bardzo wymagające obliczeniowo i dlatego nie byliśmy w stanie tego zrobić wcześniej. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak intensywnych obciążeń na taką skalę, a teraz są. Potrzebuje systemu operacyjnego, który zaciera granicę między chmurą a brzegiem i właśnie to teraz robimy

Możliwa chmurowa przyszłość systemu Windows to prawdopodobnie dobra wiadomość dla konsumentów również pod względem wymagań systemowych, coś, co zawsze było gorącym tematem dyskusji z systemem Windows 11. Jeśli nie, urządzenia z dedykowanym sprzętem do przetwarzania AI prawdopodobnie staną się normą. Być może następna generacja systemu Windows 12 opartego na sztucznej inteligencji jest większym planem Microsoftu, co wyjaśnia ostatnie plotki zainteresowanie firmy przejęciem OpenAI i integracją ChatGPT z Bing.

Źródło: AMD (youtube) poprzez Komputerowy świat

Leave a Comment