Firma Microsoft wymusza aktualizację, aby policzyć nieobsługiwane instalacje pakietu Office • Rejestr

Microsoft chce wiedzieć, ile nieobsługiwanych kopii pakietu Office jest zainstalowanych na komputerach z systemem Windows i planuje dowiedzieć się za pomocą poprawki za pośrednictwem witryny Microsoft Update, która przysięga, że ​​jest bezpieczna, a nie o to, o co prosiłeś.

Cicho wspomniana w poście wsparcia z tego tygodnia, aktualizacja KB5021751 celuje w wersje pakietu Office „do” włącznie z 2007 i 2010, z których oba są nieczynne od kilku lat. Office 2013 również zostanie zapytany, ponieważ straci wsparcie następny kwiecień.

„Ta aktualizacja działa po cichu, bez instalowania czegokolwiek na urządzeniu użytkownika” — powiedział Microsoft, a następnie podano instrukcje dotyczące pobierania i instalowania aktualizacji. Według Microsoftu aktualizacja została przeskanowana w celu upewnienia się, że nie jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem.

„Microsoft przeskanował ten plik w poszukiwaniu wirusów przy użyciu najnowszego oprogramowania do wykrywania wirusów dostępnego w dniu opublikowania pliku. Plik jest przechowywany na serwerach o zwiększonych zabezpieczeniach, aby zapobiec nieautoryzowanym modyfikacjom” – powiedział gigant Windows. powiedział na stronie powiadomienia o aktualizacji.

Microsoft powiedział, że po instalacji nie jest wymagane ponowne uruchomienie.

Gotowy na tajemniczą aktualizację?

Opis Microsoftu dotyczący nieobsługiwanej aktualizacji pakietu Office pozostawia wiele wyobraźni, w tym to, czy akapit opisujący sposób instalacji aktualizacji, który jest bezpośrednio sprzeczny z powyższym akapitem, jest po prostu niewłaściwie umieszczonym standardowym językiem, który nie ma zastosowania do KB5021751.

Nie ma również wyjaśnienia, w jaki sposób aktualizacja zbiera informacje o instalacjach pakietu Office, czy zbiera inne informacje systemowe, ani co dokładnie przesyła i przechowuje Microsoft.

Ponieważ charakter aktualizacji jest niejasny, nie wiadomo również, co może pozostać po jej uruchomieniu. Microsoft powiedział, że jest to jednorazowy, cichy proces, ale nie wspomniał o żadnych śladach aktualizacji, które mogłyby zostać pozostawione.

Pod koniec dnia Microsoft dzwoni do domu, aby poinformować statek-matkę, czy korzystasz ze starego pakietu Office.

Microsoft nie wspomniał również, co planuje zrobić z danymi zebranymi z aktualizacji można się domyślić.

Zadaliśmy wszystkie te pytania firmie Microsoft i zaktualizujemy tę historię, gdy udzielą odpowiedzi.

Zrzeczenie się

Ci, którzy czują się niekomfortowo z uruchomieniem aktualizacji, która zbiera nieznane informacje systemowe i wysyłają je do firmy Microsoft, nie mają szczęścia, pod warunkiem, że potrafią rozwiązać problemy z systemem Windows. Rozwiązywanie problemów z wyświetlaniem lub ukrywaniem aktualizacji Microsoft dla Windows 10 i 11 jest dostępne jako pobrać ze strony Microsoftui chociaż jest przeznaczony do wyłączania aktualizacji, które nie instalują się lub powodują problemy, może być również używany do wyłączania niechcianych.

Wyłączenie jakiejkolwiek aktualizacji może mieć niezamierzone konsekwencje, więc oczywiście robisz to na własne ryzyko. Rejestr nie zalecamy wyłączania aktualizacji systemu Windows, jeśli zwykle instalujesz je rutynowo lub automatycznie — wskazujemy tylko, że jest to opcja.

Wiemy, że wielu z was przechodzi cykl testowania aktualizacji przed ich wdrożeniem z powodów oczywistych dla każdego administratora systemu Windows. ®

Leave a Comment