Globalna elita użyła ponad 150 prywatnych odrzutowców do walki ze zmianami klimatycznymi w Davos

Liderzy biznesu, celebryci, miliarderzy i urzędnicy państwowi udali się w zeszłym tygodniu na szczyt Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). głównie prywatnymi odrzutowcamizgodnie z cyfrową analizą danych lotu przeprowadzoną przez Fox News.

Podczas konferencji, która rozpoczęła się 16 stycznia i zakończyła w piątek, co najmniej 150 prywatnych odrzutowców poleciało do trzech najbliższych pasów startowych w pobliżu siedziby WEF w Davos w Szwajcarii, zgodnie z danymi z oprogramowania do śledzenia lotów Flightradar24. Dane pokazują, że w rezultacie uczestnicy konferencji wyemitowali setki tysięcy funtów i tysiące ton węgla. korzystania z ich prywatnego odrzutowca.

„Europa przeżywa najcieplejszy styczeń w historii, a społeczności na całym świecie zmagają się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi spowodowanymi kryzysem klimatycznym” – powiedziała Klara Maria Schenk, aktywistka grupy ekologicznej Greenpeace International w oświadczeniu przed konferencją.

„Bogaci i potężni zbierają się w Davos w tym samym czasie w bardzo zanieczyszczających, społecznie niesprawiedliwych prywatnych odrzutowcach, aby dyskutować o klimacie i nierównościach za zamkniętymi drzwiami” – kontynuował.

SLAMI ECO GROUP NA SZCZYCIE W DAVOS, KIEDY GLOBALNA ELITA PRZYBYWA, BY OMÓWIĆ POLITYKĘ KLIMATYCZNĄ PRYWATNYM SAMOLOTEM

Założyciel i dyrektor generalny Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab przemawia na dorocznej konferencji grupy w Davos w Szwajcarii, 26 maja.
(REUTERS/Arnd Wiegmann)

Najwięcej podróżuje się prywatnymi odrzutowcami wysokoemisyjny środek transportu. Zgodnie z raportem Grupy ds. Transportu i Środowiska z 2021 r. są one około 10 razy bardziej emisyjne niż samoloty komercyjne i 50 razy bardziej emisyjne niż pociągi.

Dane lotów ogólnie pokazywały prywatne odrzutowce podróżujące do regionu z różnych miast europejskich i innych miast w USA i Azji.

Na przykład 15 stycznia odrzutowiec Gulfstream G650 poleciał z Salt Lake City w stanie Utah na lotnisko Friedrichshafen, małe lądowisko położone dwie godziny na północ od Davos. Według kalkulatora emisji stworzonego przez Paramount Business Jets, dziewięciogodzinny lot spalił szacunkowo 44 tony węgla.

PRYWATNA SIEĆ RODZINY JOHNA KERRY’EGO WYEMITOWAŁA PONAD 300 TON WĘGLA PO OBJĘCIU URZĘDU BIDENA

Inny prywatny lot długodystansowy – Bombardier Global 6000 z West Palm Beach na Florydzie na lotnisko Friedrichshafen 16 stycznia – spalił około 42 ton węgla. A w piątek czterogodzinny lot z Baku w Azerbejdżanie do St. Samolot tego samego modelu na lotnisku Gallen-Altenrhein wyemitował w powietrze około 23 ton węgla.

Dla porównania ślad węglowy przeciętnego człowieka na świecie szacuje się na cztery tony rocznie.

Zdjęcie prywatnego odrzutowca zaparkowanego na płycie lotniska.

Zdjęcie prywatnego odrzutowca zaparkowanego na płycie lotniska.
(iStock)

Ponadto dziesiątki prywatnych odrzutowców śledzonych przez Fox News Digital były lotami krótkodystansowymi z pobliskich krajów.

Na przykład odrzutowiec Embraer Phenom 300 poleciał we wtorek z Mediolanu we Włoszech do Petersburga. Tylko 31 minut od lotniska Gallen-Altenrhein. W czwartek Cessna 680A Citation Latitude przeleciała 53 minuty z Pragi w Czechach na to samo lotnisko.

Inne loty krótkodystansowe odbywały się z Buochs ​​w Szwajcarii; Spira, Niemcy; Frankfurt, Niemcy, Turyn, Włochy; Salzburg, Austria; Ładna, Francja; Lyon we Francji i Cannes we Francji.

Tymczasem program konferencji WEF w dużej mierze koncentrował się na tym kwestie środowiskowe, takie jak zmiana klimatu i osiągnięcie niemal zerowych ambicji. W programie konferencji za priorytet uznano „radzenie sobie z obecnym kryzysem energetycznym i żywnościowym w kontekście nowego systemu energetycznego, klimatycznego i przyrodniczego”.

PETE BUTTIGIEG WZIĄŁ SAMOLOT RZĄDOWY DO NYC NA WYWIAD W RADIU, SPOTKANIE ACLU PRZED ODLOTEM KILKA GODZIN PÓŹNIEJ

I wielu znanych działaczy klimatycznych i urzędników, takich jak John Kerry, specjalny przedstawiciel prezydenta ds. zmian klimatu i były wiceprezydent Al Gore wzięli udział w szczycie, prosząc innych obecnych o podwojenie zobowiązań klimatycznych.

„Kiedy się nad tym zastanowić, to dość niezwykłe, że my – wybrana grupa ludzi ze względu na to, co dotknęło nas w pewnym momencie naszego życia – możemy usiąść w pokoju i spotkać się razem i faktycznie porozmawiać o ratowaniu planety” Kerry zauważył we wtorek: „Mam na myśli„ ratowanie planety ”.Myślenie jest tak prawie pozaziemskie”.

Podczas gdy trzy lotniska analizowane przez Fox News Digital — St. Lotniska Gallen-Altenrhein, Samedan Airport i Friedrichshafen Airport – popularne lotniska dla osób podróżujących na szczyty WEF, poprzednie badania dotyczące podróży prywatnym odrzutowcem do Davos śledziły loty na czterech innych lotniskach, w tym w Genewie. Lotnisko i lotnisko w Zurychu, dwa główne międzynarodowe węzły komunikacyjne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Takie badania wykazały, że podczas poprzednich szczytów WEF na wszystkie lotniska w pobliżu Davos latało od 1000 do 1500 prywatnych odrzutowców. W 2019 roku WEF odpowiedział na krytykę, przyznając, że uczestnicy przywieźli na szczyt w tym roku około 500 samolotów, ale powiedzieli, że uczestnicy „poważniej traktują wpływ swoich podróży na środowisko”.

„Od kilku lat oferujemy uczestnikom zachęty do korzystania z transportu publicznego” – powiedział WEF w oświadczeniu ze stycznia 2019 r. „Prosimy ich również o wspólne samoloty, jeśli muszą z nich korzystać; stało się to popularne w ostatnich latach”.

WEF nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Leave a Comment